Vyhledávaní

Aktuality

Loučí se šéftrenér, skladník a - Levhart

AKTUÁLNĚ Z DĚČÍNA Na začátku této sezony to ještě nechtěl říct úplně naplno. Na přelomu listopadu a prosince pak přece do dvou zápasů v děčínském dresu zasáhl. Dnes už je to ale nejspíš opravdu definitivní. Jeden z pilířů a symbolů úspěšné válečnické éry Robert Landa dal v 38 letech vrcholové kariéře a Kooperativa NBL definitivně sbohem. Pokračovat však aktivně bude dál, protože si plácl s prvoligovými chomutovskými Levharty.

Aktuality

Obrat snů Hanáků a Bohačíkovo zápisné

ECHO STŘEDY V NBL Dominez Burnett vystřihl parádní obnovenou premiéru v Kooperativa NBL a 22 body dovedl ve druhém kole nadstavby Beksu k domácímu vítězství nad Brnem (85-75). Ve druhém středečním duelu A1 Opava i díky nové posile Petru Bohačíkovi dobyla pražskou Folimanku (60-75).

Preview

Beksa s Burnettem a Opava s Bohačíkem!

PREVIEW STŘEDY V NBL Čtveřice duelů druhého kola nadstavby dnes čeká na fanoušky sledující aktuální dění v Kooperativa NBL u svých monitorů. Ve skupině A1 Pardubice už s Dominezem Burnettem v sestavě budou hostit Brno (17:30) a od 18 hodin vyzve po měsíci opět doma pražský USK Opavu, jež do hlavního města přijíždí se zvučnou posilou Petrem Bohačíkem! Ve skupině A2 míří Olomoucko pod vedením nového kouče Michala Pešty do Svitav (18:00) a Ostrava doma přivítá Ústí (17:30).

Evropské poháry

Dvě tváře lídra Retina a brejková spása

ECHO DUELU LIGY MISTRŮ Jeho výkon slouží coby lakmusový papírek hry celého týmu. Jakmile v první čtvrtině playmaker Retin Obasohan naskočil z lavičky jako hvězdný nymburský náhradník, ještě do konce tohoto dějství vyhnal skvělou obranou, doskoky, dvěma zisky, třemi asistencemi a sedmi body vedení Polabanů prakticky sám na 26-18. A když po 12 minutách střídal, měl za stavu 33-25 proti nejlepší obraně soutěže na kontě už 12 bodů.

Rozhovory

Léčba doktorem Šotnarem? Zabrala dost

S DALIBOREM FAITEM Poločasové skore severního derby vzbudilo v sobotu nemalý údiv. Až skoro šokovalo. Hosté z Ústí na děčínské palubovce kralovali 43-56 a jejich nově ustanovený rozehrávač Autrey je vedl 24 body s trojkami 5/5. Nakonec z toho byla vydřená výhra 77-88, ale i tak nový kouč Pand Jan Šotnar mohl ve svém druhém zápase v NBL zaknihovat první kariérní zářez v nejvyšší soutěži. A aspoň při pohledu zvenku by se dalo soudit, že léčba novým trenérem zabrala.

Rozhovory

Už si věří na žluté peklo i hlasatele Kolína

SE ŠIMONEM PURŠLEM A VIDEEM Je to už jen teoretická otázka. Jelikož ale ten moment rozhodl celé utkání, skoro se sama nabízí. Dokázal by do letošní sezony ani ne šedesátiprocentní exekutor Šimon Puršl sesměrovat do obruče své tři trestné hody z koncovky prodloužení v Opavě, i kdyby bylo na značkách tamní aktivní publikum a spustilo nepřátelský bengál?

Nymburk na nej obránce, co stále nepadli

PŘED STARTEM DRUHÉ FÁZE LIGY MISTRŮ Na dosud jediný neporažený tým soutěže si brousí zuby basketbalisté ERA Basketball Nymburk, kteří v úterý od 18:30 (vysílá Nova Sport 2) odpálí na domácí půdě boje v osmifinálové skupině Ligy mistrů proti Bambergu, aktuálně osmému celku bundesligy. Ten bude osnovat odvetu za dvě porážky od českých šampionů z minulé sezony, ovšem kompletní Polabané nic takového nemíní dopustit.