Vyhledávaní

Louda Auto FINAL 8

V pondělí sledujte los Hyundai FINAL 8

Od středečního večera je známá osmička účastníků pro letošek upraveného závěrečného turnaje Českého poháru basketbalistů Hyundai FINAL 8, který od 10. do 14. února bude hostit Sportovní centrum Nymburk. Kvartet týmů měl jistotu účasti dopředu, zbývající čtveřice si ji musela vybojovat v osmifinálovém kole, jež bylo završeno včera večer. Letošní edice poháru byla kvůli koronavirovým limitům vyhrazena pouze pro profesionální celky z nejvyšší soutěže Kooperativa NBL.

Aktuality

7 minut bez bodu srazilo Slezany

ECHO DOHRY 18. KOLA V souboji druhého s prvním domácí Opava i bez forwarda Zbránka a guarda Klečky 22 minut stále zkoušela pomocí trojek a útočných doskoků držet krok s nymburským favoritem, ale 7 minut bez bodu od stavu 51-57 znamenalo už fatální odskok hostů na rozhodných 51-69, kdy Opava v tomto úseku třikrát ztratila a také nevyužila útočné doskoky.

Brno snadno. Ničivá čtvrtka Kolína

ECHO ODVET OSMIFINÁLE ČP Jako první se dnes z osmifinálového síta probili do Hyundai FINAL 8 Českého poháru basketbalisté Brna, kteří po výhře v Ostravě zvládli bez problémů i domácí odvetu (98-62). Kolín v Děčíně udeřil 9 trojkami už za první čtvrtinu a po výhře 79-85 jde dál i on.  Na Hané uspěli oslabení domácí (95-87), ale nedorovnatelný náskok Hradce už ohrozit nemohli. A USK se spasil až v posledních dvou minutách, kdy doma srazil porážku s Ústím na postupových 70-77.

Preview

Tři horší zápasy Šiřiny v řadě prý nehrozí

PREVIEW DOHRY 18. KOLA První složitější období prožívá před dnešní hitovou domácí dohrávkou 18. kola (18:00) s Nymburkem (18-1, 11V) druhý celek tabulky BK Opava (15-3, 1P). Nabral dvě porážky ze tří zápasů (teprve druhá a třetí prohra v sezoně), když padl v Kolíně a těsně i v Pardubicích. Paradoxně to pokaždé bylo navzdory 20 útočným doskokům, v nichž tým dominuje lize s neuvěřitelným průměrem 15,5!

Kdo bude schopen zadělat na drama?

PREVIEW ZÁPASŮ 2 OSMIFINÁLE ČP Deficit 39, 18, 16 a 15 bodů. Takové rozdíly budou muset dohánět v prvních utkáních pokořené celky ve středečních odvetách osmifinále Českého poháru, v nemž se hraje na celkový součet skore. Jsou to ale pro Olomoucko, Ostravu, Děčín a Ústí při honu na Hyundai FINAL 8 řešitelné rozdíly?

Rozhovory

Chce, ať po sobě lezem i na tréninku

S MICHALEM SVOBODOU Když v prosinci Beksa nabírala stále kalnější vodu pěti porážkami v řadě, pomalu se dostávala do ohrožení i její účast v osmičlenné nadstavbové skupině A1, nemluvě o situaci, kdy si kluby čerstvě odhlasovaly její zúžení na šest celků. Jenže posunutí asistenta Adama Konvalinky ke kormidlu týmu a jeho doplnění o velmi výrazného asistenta Radka Nečase se ukázalo – minimálně pro tuto fázi sezony – jako zcela zásadní.