Vyhledávaní

Tuři z 50 na 111! USK popravily šestky

ECHO STŘEDY V NBL Svitavy povstaly po čtyřech porážkách v řadě proti Olomoucku, když rozhodly v posledních dvou minutách. To byl v rámci čtvrtého kola nadstavby jediný středeční výsledek ve skupině A1. V oddělení A2 se toho dělo mnohem víc. Kolín doma skolil USK v prodloužení, když rozehrávač hostů Ondřej Sehnal minutou šestkou v samém konci základní hrací doby právě nastavení „umožnil“. NH ukořistila u Vajgaru už čtvrtou výhru v řadě a Ústí až v závěru ztratilo duel v Brně.

Trpět s Petrem Bendou

ECHO ODVETY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ Celý druhý poločas seděl za košem u východu z haly a jeho pohled byl prázdný. Jeho zoufalství nezměrné. A jeho bezmoc nekonečná. V dosud největším zápase sezony, v tom, který měl kapitalizovat skvělé výsledky i hru týmu v soutěži, už po 15 minutách zůstal ležet na hřišti a nevypadal, že by se mohl brzy zvednout. Když sudí přerušili hru, byl odveden na lavičku a ještě před koncem druhé čtvrtiny odkulhal s obnaženým pravým chodidlem do šatny. Poločasová diagnóza byla krutá – utržená achilovka a s velkou pravděpodobností konec sezony pro 35letého veterána Petra Bendu. A o dvě čtvrtiny později skončila sezona i pro celý tým…

Odveta za 1968 je tu! Zvládne ji Nymburk?

PŘED ODVETOU OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ I SE VZPOMÍNKAMI LEGENDY Pro Nymburk je to dnes od 18:30 zápas dosavadního průběhu sezony. V odvetě osmifinále Ligy mistrů doma vyzve silný AEK Atény, který už na jeho palubovce dokázali čeští šampioni překvapivě setnout o deset bodů, a tenhle náskok si také přenášejí do domácího utkání. V něm mohou tedy prohrát i o devět bodů a stále budou postupovat.

O páté místo ve Svitavách, o osmé v Kolíně

PREVIEW STŘEDY V NBL Jeden duel A1 a kompletní program A2, to je středeční nabídka 4. kola nadstavby v Kooperativa NBL. V něm se na palubovce chřadnoucích Turů představí rozdováděné Olomoucko a pro oba celky půjde o vylepšení postavení na páté pozici právě vůči soupeři. Ve spodní šestce si to o osmý post rozdají v Kolíně domácí Medvědi se Sovami, kdy navíc Středočeši budou střílet jako diví kvůli zapojení do charity KKP. Nová huť zkusí vybojovat čtvrtou výhru v řadě na palubovce Lions a v téměř nočním duelu (začíná ve 20 hodin) se bude snažit zlomit ligovou bídu Brno, jež hostí lídra A2, tedy ústecké Pandy.

Do play-off Beksu nechtějí. Musí ji porážet teď!

S MARKEM SEHNALEM Měl jen deset minut mezi obědem a přednáškou z fyziologie na olomoucké univerzitě, ale tak velký výsledek, jakého tým dosáhl na palubovce Pardubic, by si zasloužil i lehce opožděný příchod do učebny. A tak forward Olomoucka neváhal a nadšeně vyprávěl. I z jeho slov je patrné, že ligový nováček se nespokojil s trochu nečekaným průnikem do A1, ale chce jít ještě výš. „Po postupu do horní šestky hrajeme bez tlaku, jsme uvolněnější, přicházejí i takovéhle výsledky a po dvou těsných porážkách v nadstavbě jsme do třetice konečně vyhráli,“ narazil Marek Sehnal na tříbodovou prohru v Děčíně a čtyřbodovou doma s Opavou, po nichž už následoval pardubický lup.

Zaděláno na české finále Alpe Adria Cupu!

ECHO SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU Po prvních zápasech semifinále Helios Alpe Adria Cupu není nereálné české finále! Pražský USK, který ve čtvrtfinále dokázal vyřadit děčínské Válečníky, doma těsně zlomil Levice (76-73), sdíleně druhý tým slovenské extraligy, a do odvety na Slovensku si tak poveze tříbodový náskok. Pro Levice to navíc byla vůbec první porážka v soutěži. Slibně začalo i Brno, jež se do semifinále probilo přes slovinské Domžale, když těsně vyhrálo venku, a soupeř už kvůli náročnému domácímu programu vyslal do odvety jen juniory. Mmcité+ si z úvodního semifinálového duelu ve slovinském Lašku po dobrém výkonu přivezlo jen čtyřbodové manko po porážce 73-69.

Král Charles, pandí kolaps a Děčín 8 z 9!

ECHO 3. KOLA NADSTAVBY Velký muž Olomoucka Charles Smith se stal ústřední postavou soboty v Kooperativa NBL, když 30 body vedl svůj oslabený tým k velepřekvapivému vyloupení pardubického stánku, a tím i k dorovnání bilance pátých Svitav. Válečníci doma hoblují jako o závod a po přísném zavření Turů na 50 bodů mají na kontě už 8 výher z 9 zápasů! Třetím výsledkem skupiny A1 byl v zatím neúplném třetím kole ten z Opavy, kde domácí i bez Šiřiny vzdorovali mistrovi až téměř do poločasu. V A2 USK povolil doma Brnu jen 49 bodů a pátým vítězstvím ze šesti zápasů se zavěsil už dvě výhry za sedmé Ústí, které po kolapsu v posledních 11 minutách ztratilo v Ostravě 22bodový náskok, a NH tak slaví už třetí výhru v řadě.

Naruší Tuři domácí hegemonii Válečníků?

PREVIEW 3. KOLA NADSTAVBY Pětice sobotních duelů a na pondělí odložený zápas A2 mezi Lions s Medvědy kvůli marodce Středočechů, to je nabídka třetího kola nadstavby Kooperativa NBL. V oddělení A2 se dále bude hrát na pražské Folimance, kam míří Brno, a v ostravském Tatranu, kde bude cílit na další lup ústecká SLUNETA. A co se děje v A1? V Lize mistrů slavící Nymburk cestuje na palubovku oslabené Opavy, Pardubice doma hostí nováčka Olomoucko a velká bitva se chystá v Děčíně, kde se představí Tuři.

Po streetballu v OAKA: Na odvetu čeká celé město!

S VOJTĚCHEM HRUBANEM O VELKÉ ATÉNSKÉ LOUPEŽI Český mistr nechce končit s úžasnými výsledky ani ve vyřazovací fázi Ligy mistrů. A po kontinentu tak ve středu v noci rozeslal další hlasitou depeši, z níž ještě dnes musí bolet hlava hráče, činovníky i fanoušky aténského AEK. Křídelník Nymburka Vojtěch Hruban vás nyní provede okolnostmi prvního osmifinálového duelu hraného v aréně OAKA, kde je doma i euroligový Panathinaikos. Vysvětlí, proč ani na kurtu soupeře neznamená nic manko 0-10, a proč je lepší neumět řecky, když ničíte řecký tým, prozradí, kdy pět tisíc v hledišti OAKA nejvíc bouřilo, co znamená „hodně hodně“, proč je teď lepší být na straně Kendricka Raye, na jak prosté řešení se za podpory „velkého tria“ smrskly útočné postupy AEK, co v zápase způsobil oboustranný streetball, a jak se celý Nymburk těší na odvetný mač, který nadejde ve středu 14. března.

Splněný sen o repre. I po 4 operacích kolen!

S MVP U22 ONDŘEJEM SEHNALEM On a opavský Václav Bujnoch by mohli jezdit po přednáškách pro ty stižené stejně drsným osudem. Mohli by vyprávět, jaké to bylo ležet na lopatkách po dvou plastikách kolen, jaké bylo přemýšlet o konci, a přesto se nevzdat. A do roka dvou se dostat až na práh reprezentace. Anebo dokonce do jejích útrob. Ondřej Sehnal, 193 vysoký rozehrávač Sov z pražských Nuslí, zažívá v této sezoně - po dvou letech mimo ligová prkna - velký comeback nejen do Kooperativa NBL, ale vůbec do basketbalu. A je to comeback se vším všudy – rovnou v nečekané roli prvního rozehrávače USK. A od února už i rozehrávače s přívlastkem reprezentační. Skoro není divu, že při tomhle zápřahu, včetně působení v Alpe Adria Cupu, nějak nezbývá dost času na dokončení pražského gymnázia na Přípotoční. I na to ale jednou přijde řada. Teď je hlavní to, že už ve dvaceti letech bylo odškrtnuto splnění jednoho velkého klukovského snu.