Vyhledávaní

Trápení. Trhák. Obavy. Postup!

VIDEOECHO ZÁPASU 7 ČTVRTFINÁLE Pro domácí to muselo být jako temné deja vu z nedělního ústeckého kotle. Pandí veterán Stanislav Votroubek sesměroval do obruče svou druhou trojku, snížil už na 62-55 a původní 21bodové manko srazil už o 14 bodů. Do konce zbývalo ještě pět minut a Beksa už měla na kontě pět faulů.

Poprvé Čtvrtfinále 7! Kohout: Musíme to urvat!

PŘED ZÁPASEM 7 PARDUBICE - ÚSTÍ Poprvé za dva roky, kdy se v lize hrají čtvrtfinálové série na čtyři výhry, se dostane na divácky nejatraktivnější Zápas 7 o všechno. O konec sezony pro jednoho a velkou úlevu pro druhého. V případě středečního sedmého duelu mezi domácími Pardubicemi a Ústím (v 18:00 v hale na Dašické, živě vysílá web ČT) by ta úleva v podání favorizované Beksy byla přímo olbřímí, v případě lupu Pand by pak stejně velká byla radost hostů.

Baráž Hradce No.4? A kdo dál? A kdy?

HOVORY PRVOLIGISTŮ O ŠPLHÁNÍ DO NBL Tři roky po sobě klepali prvoligoví Královští sokoli z Hradce Králové na brány nejvyšší soutěže marně. V baráži jim postupně neotevřeli dveře soupeři z Brna, Jindřichova Hradce a Prostějova. Letos dlouhodobý lídr první ligy cílí už na „NBL šanci“ číslo 4. A jak jsou na tom se svými ambicemi další tři týmy z aktuálně rozběhlého prvoligového semifinále? Nechte se nyní pozvat do jejich, ale samozřejmě i do hradeckého zákulisí.

Slavit? A co? Tenhle tým se stavěl na medaili!

Z VETERÁNSKÉ PERSPEKTIVY LUBOŠE STRII Po dvou finálových účastech s Děčínem má 37letý svitavský veterán Luboš Stria poněkud jiný náhled na historický postup Turů do prvního semifinále klubových dějin. Překvapení? Pro něj nikoli. Senzace? No, to už vůbec. A úspěch? I na to zapomeňte. Zkušený křídelník cítí, a to ne až díky postupu, že letošní edice Turů má na medailová umístění. A teď za nimi tým také půjde. I proto by jistě uvítal do semifinále přijatelnějšího soupeře, tedy Opavu. Už od pondělka tak Stria musí odpovídat i na otázky, zda jeho družina vyrazí ve středu fandit do Pardubic ústeckým Pandám, aby Turům semifinále se Slezany „zajistily“. I takové situace přináší letošní play-off Kooperativa NBL, kde se postup do semifinále slaví jen dvěma pivy. Nejen o tom bude nyní vyprávět chlapík, který se po jedenácti jednociferných střeleckých zápisech v řadě vyšplhal v postupovém šestém čtvrtfinále s Válečníky až k 16 bodům, a byl tak se svým druhým nejlepším nástřelem sezony top skórerem vítězných Svitav.

Hrát se v Berouně, mistr svící už by měl dovolenou

S MICHALEM ŠOTNAREM Rozehrávač ústecké SLUNETY Michal Šotnar má kliku, že v jejím domácím stánku se hrává i extraligový volejbal. To znamená, že musí mít i dostatečně vysoký strop. A takový on potřebuje. Nevyhnutelně! Jeho paraboly z trojkového oblouku v nejvyšším bodě takřka škrtají o stropy rozličných hal a v době stoupání míče budí dojem, že do obruče nikdy nemohou doletět. O to ničivější účinek mají při dopadu. Pětadvacetiletý dirigent hned čtyřikrát takto udeřil v posledních šesti minutách šestého duelu čtvrtfinále. První ranou poslal domácí zápas s Pardubicemi do prodloužení, třemi dalšími jej rozhodl. Za závěrečných 11 a půl minuty zařídil 14 z posledních 30 bodů týmu v utkání a zároveň 14 ze svých osobních 16 bodů. Stál tak jako velitel u super obratu z už takřka neřešitelné 15bodové jámy. A zároveň způsobil vůbec první Zápas 7 čtvrtfinálových sérií za dva roky, kdy se v lize hrají na čtyři vítězství. Rozuzlení velkého souboje mezi Beksou a Pandami můžete sledovat ve středu od 17:50 na webu České televize, nebo poté od 20:05 na stanici ČT Sport.

1350 tifosi dohnalo Pandy k obratu snů!

ECHO ZÁPASU 6 ČTVRTFINÁLE V sérii favorizovaní muži z města perníku budou ještě dlouhé hodiny po skončení šestého čtvrtfinále kroutit hlavami nad tím, jak mohli tak dobře rozehraný duel ztratit a pustit tak mezi prsty postupovou výhru, kterou měli už téměř v hrsti. 6:30 do konce čtvrté čtvrtiny vládli 56-71, taženi 28 body na ústecké palubovce opět skvělého Spearmana. Na domácí SLUNETU by už v tu chvíli vsadili jen ti nejskalnější příznivci ze skalních.

Svitavská Střelnice slavila historický postup!

ECHO SOBOTY V NBL Svitavští Tuři doma složili v šestém zápase čtvrtfinále děčínské Válečníky, po čtvrtém vítězství vyhráli sérii 4-2 a poprvé za osm sezon v lize postoupili do semifinále Kooperativa NBL. Zvítězili přesvědčivě 84-69. Ve třetím kole play-out USK doma rozcupoval Novou huť a definitivně si zajistil deváté místo v této sezoně. A Brno i potřetí v tomto ročníku dobylo stánek u Vajgaru, tentokrát z deficitu 15 bodů a po dramatu s prodloužením.

Pod povrchem ústeckého selhání. Ojedinělého

S FILIPEM ŠMÍDEM Při analýze pro SLUNETU neúspěšného pátého zápasu čtvrtfinále forward Filip Šmíd narazil na možná největší problém týmu. Ten přitom způsobilo něco, co dosud Ústí v sérii hodně pomáhalo - místy až hermetické uzavírání vymezeného území, v němž se někdy nachází i všech pět Severočechů, což zároveň znamená maximální riziko – tým tak Bekse kompletně otevírá palebné pozice na trojkové linii. To ale pořád není ta zásadní potíž – tlačením Pardubic do distančního kropení totiž udělaly Pandy z téhle série drama.

Výzva fandům, zranění od kameramana a nutnost 93

S KAMILEM ŠVRDLÍKEM Jedna skupinka pardubických fanoušků byla v té krátké sekvenci ze závěru první půle u vytržení, když Radek Nečas jako „mikrovlnka“ vysázel do ústecké obruče sedm bodů a vrátil domácí Beksu na nejtěsnější rozdíl. A co teprve když pak tento netypický distanční střelec trefil i vůbec první trojku týmu! Jenže když o něco později tentýž veterán minul nikým netísněný „šoupák“, který vzápětí nedopíchl do koše ani Kamil Švrdlík, nechápali titíž fandové, jak se to dá neproměnit.

Po ráně jak z děla od Petwaye: Můžeme být první!

S FILIPEM KROUTILEM Svíjel se na pravém boku, na půlce hřiště, a nevypadal, že hned tak vstane. Spoluhráč Jakub Houška jej překročil, aby šel americkému soupeři ukázat, že takhle se „na návštěvě“ chovat nebude a napěchované hlediště na svitavského vetřelce pískalo. Ležící děčínský guard Filip Kroutil ovšem tušil, že story onoho nesportovního sražení od Brenta Petwaye se zřejmě začala psát už o jeden útok zpátky…