Vyhledávaní

Král Lee Skinner a statistické objevy sezony

ČÍSLA DLOUHODOBÉ ČÁSTI Suverénním vládcem hlavních statistik základní a nadstavbové části Kooperativa NBL se stal kolínský power forward Lee Skinner, který navíc jako jeden ze dvou hráčů ligy udržel v průměru double double na zápas za 19,7 bodu a 10,8 doskoku. Zatímco mezi ligovými skórery bral čtvrté místo, mez doskakovači byl premiantem a navíc o míle šéfoval statistice užitečnosti s nebývalým průměrem 28,9. Před duem Olomoucka Mitchell – Fuller měl náskok 5,5 ratingového bodu! Z českých hráčů byl nejlepší opavský Jakub Šiřina na pátém místě a jediným dalším tuzemcem v ratingovém TOP 10 byl šestý Ladislav Pecka z Ústí.

Kdo dával nejvíc aneb zajímavá čísla charity KKP

Bezmála čtvrt milionu korun vygenerovala letošní charitativní akce Každý koš pomáhá, na níž se společně podíleli fanoušci, hráči a kluby basketbalové ligy mužů, generální partner soutěže pojišťovna Kooperativa, Česká televize a také Konto Bariéry. Shromážděných 237 065 korun však nebylo jedinou zajímavou cifrou letošní sbírky. Jaké byly ty další?

MVP NBL Ray - překvapený polívkový nadšenec

S KENDRICKEM RAYEM A VÝSLEDKY ANKETY Česku bude vděčný za docela pestrou paletu nových životních zkušeností a podnětů všeho druhu. Jedním takovým se stala Praha, dalším masáže a ještě jiným vyhlášené tuzemské polévky. Hlavní osobní moment z působení ve zdejší basketbalové lize, ať už skončí po jedné sezoně, nebo se prodlouží o další rok, bude mít však přece jen sportovní charakter. Bleskurychlý křídelník s ohromným výskokem Kendrick Ray, který se postupně vyprofiloval v lídra Nymburka i na evropské scéně, se pro ročník 2017/18 stal Nejužitečnějším hráčem ligy.

Spasitel přišel z lavičky za 15 minut konec!

ECHO 10. KOLA NADSTAVBY Rozehrávač Petr Šafarčík zachránil za 15 minut dvanáct kolínské Medvědy a v duelu s Brnem je dovedl do čtvrtfinálové série proti Nymburku, ač za normálních okolností by zřejmě vůbec nenastoupil. Sovám tak i přes jasnou výhru v Ostravě zůstal po posledním kole nadstavby v rukou Černý Petr alias deváté místo. A Lions ve třetím utkání A2 velmi usilovali o třetí výhru sezony, jenže SLUNETA u Vajgaru potvrdila svou třídu. Ve skupině A1 zazářili proti Nymburku dva olomoučtí mladíci Dedek s Váňou, kteří při absenci Fullera s Močnikem překvapili celkem 36 body a 11 trojkami! Beksa i přes zranění svého guarda Spearsona zahájila 15 minut do konce v Děčíně velký obrat, který vedl až k vítězství. A Tuři doma přestříleli z trojek Opavu, jež po nule ztrát z první půle zatížila své konto jedenácti chybami v poločase druhém.

18:00. Hodina pravdy pro Medvědy a Sovy

PREVIEW 10. KOLA NADSTAVBY V jednotný čas, v 18 hodin, bude ve středu večer odpáleno poslední desáté dějství nadstavby, v němž se to hlavní odehraje v Kolíně a Ostravě. Jen tam jde ještě o souboj o play-off, do nějž může stále proniknout Kolín, jejž čeká Brno, anebo USK, jež míří do centrály Nové huti. Třetí duel skupiny A2 se odehraje u Vajgaru, kde domácí Lions zkusí druhou výhru v řadě proti Ústí. Ve skupině A1 Olomoucko hostí v Olomouci Nymburk, Děčín jde ve svém stánku na Pardubice a Svitavy rovněž na domácím kurtu na Opavu.

Specialisté na mistra sobotu neřeší. Jsou poučení!

S KAMILEM ŠVRDLÍKEM V pěti z posledních šesti sezon utrpěl mistrovský Nymburk vždy jen jednu porážku v dlouhodobé části, přičemž ročníkem 2013/14 profičel dokonce bez zaváhání. Děčín, Prostějov a poslední tři roky už je to jen jediný pokořitel – pardubická Beksa  (letos má ještě jednu šanci na změnu statistik Olomoucko). Po triumfech 83-78 a 81-77 následovalo velké vítězství 73-69 z minulé soboty. Vítězství, které sice nemělo význam z pohledu posunu v tabulce, zato jeho psychologický účinek by pro Východočechy – zejména díky senzačnímu obratu z minus 19 bodů - mohl být těsně před startem play-off nemalý. Konečně v probíhající sezoně dotáhli k dobrému konci zápas s mistrem, kterého by letos ve městě perníku chtěli ještě jednou přivítat. A to by znamenalo jediné – roky vzývanou účast ve finále Kooperativa NBL. Myšlenky na něj těžko plaší i power forward Kamil Švrdlík, který byl jedním z aktivních mužů u všech tří posledních pokoření polabských šampionů oranžového míče. Nyní bude hovořit o pozadí těchto duelů, měnících se „strašácích“ Pardubic, trojkové bídě Nymburka na Dašické, americkém vítězném elementu i o „poučení z krizového vývoje“.

Veliké velikonoční zvěsti!

ECHO 9. KOLA NADSTAVBY Mistr poprvé v této sezoně sklonil hlavu! A tak jako v minulých sezonách se o to museli postarat až muži z Dašické, pro něž by to před případným střetem v sérii play-off mohlo být velkým povzbuzením, zejména pokud by se znovu rozohnil mikrovlnný americký guard Brandon Spearman. Horší zprávu mají pro své fanoušky děčínští Válečníci, kteří po drtivé porážce v Opavě už jistě skončí po nadstavbě čtvrtí, ve čtvrtfinále půjdou na nevyzpytatelné Tury, a nestane-li se zázrak, při tomto umístění se do sféry mimo hranice reality dostává akce „Zimák IV“ alias čtvrté finále v řadě. Třetí místo si na úkor ARMEXU zabrala Opava, kterou ve čtvrtfinále čeká šesté Olomoucko, jež v sobotu velkou trefou Močnika pár vteřin před koncem složilo Svitavy. Ve skupině A2 si jasnou domácí výhrou nad Brnem řeklo o sedmé místo a sérii s Beksou Ústí, kolínští trojkometčíci 24bodovou senzací na Folimance nejspíš vyfoukli osmé místo USK, ovšem ještě větší zprávu mají Lions – i bez čtyř opor dobyli ostravský Tatran, který rozstříleli rovněž nebývalými salvami trojek.

Děčín nad propastí a zuřivý boj o 7. i 8. místo!

PREVIEW 9. KOLA NADSTAVBY Sobotní dění v Kooperativa NBL bude v plné palbě. To znamená šest zápasů, všechny s jednotným startem v 18:00. O co v nich půjde? Hlavní pozornost se soustředí do Opavy, kde si buď domácí definitivně zajistí třetí příčku, anebo si hosté z Děčína prodlouží naději na stejné umístění až do posledního kola. Do Pardubic míří možná už zásadně oslabený mistr a Olomoucko se Svitavami už budou především vylepšovat formu před play-off. V A2 bude horko hned ve dvou zápasech. SLUNETA doma musí uspět s Brnem pro udržení odstupu od USK, který se v domácím souboji s Kolínem utká o osmé místo, a ve druhém plánu i o udržení minimálního manka na Ústí. Jen v utkání Ostravy s Lions už napětí spojené s útokem na play-off bude chybět.

Kolínský power forward Lee Skinner potvrdil i v duelu s Basketem Fio banka svou pozici premianta pořadí ratingu v aktuální sezoně, a to hned druhým TOP výkonem tohoto ročníku: 34 bodů, střelba z pole 18/13, trestné hody 9/7, 14 doskoků, z toho 8 v útoku, 4 zisky, 3 asistence, 6 získaných faulů a rating 53! Od roku 1998 zažila NBL jen tucet výkonů s vyšší hodnotou užitečnosti, než měl ten Američanův ze středečního večera...

Beksa už bude druhá a USK dál žije

ECHO STŘEDY V NBL Beksa si i po ztrátě téměř kompletního 26bodového vedení v premiérovém domácím utkání Hanáků na olomoucké půdě zajistila druhé místo po nadstavbě. Nymburk doma v první čtvrtině ani jednou nefauloval a o tři body prohrával, ale pak proti Opavě spustil 110bodovou mašinu. V oddělení A2 Brno doma podruhé v řadě ztratilo zápas o bod v prodloužení a USK dál žije svůj „sedmý sen“. Kolín za dechberoucího výkonu Leeho Skinnera ve druhé půli zničil Lions a Ústí ve svém stánku potvrdilo tabulkový náskok výhrou nad Novou hutí. Takových bylo pět středečních duelů osmého nadstavbového kola.