Vyhledávaní

Velký boj i zvraty v Děčíně a krutá soví odplata

ECHO ZÁPASŮ 2 ČTVRTFINÁLE Jen v jediné sérii to není po úvodních dvou zápasech 2-0, a to v souboji mezi USK a Opavou. Pražané ve středu povstali a ve druhém čtvrtfinále, taženi svým lídrem Jaromírem Bohačíkem, dominovali už od první čtvrtiny. Nedaleko velkého vítězství a srovnání série byli Medvědi, kteří však v Děčíně po pořádné houpačce nedokázali své úsilí dotáhnout ke zlatému vrcholu. Nymburk i Pardubice pak doma zvítězily s jistotou, byť Tuři i Pandy dosáhli zajímavých dílčích statistik. Všechny týmy si teď na několik dní odpočinou a jako první se vrátí do práce Tuři s Beksou na velikonoční pondělí, navíc před kamerami ČT Sport.

Moře ztrát USK a 14 trojek Opavy ve videu

VIDEA ČTVRTFINÁLE 1 A pak že to bude z obou stran na 60 bodů! Opavští trojkoví mágové odjistili hned v prvním čtvrtfinále svůj jaderný kufřík a se svou nejlepší – 61procentní – úspěšností v sezoně napěchovali do obruče USK na jeho kurtu 14 projektilů z pouhých 23 ran. Aspoň jeden zásah si zapsalo hned 7 střelců a každý jeden z nich bouřlivě oslavovala i početná ekipa jejich fanoušků v jedenácti stovkami diváků nabitém hledišti haly Folimanka.

Špatný start druhé půlky beru na sebe

S JIŘÍM JELÍNKEM Když to po dotažení ve druhé čtvrtině vypadalo, že by se Tuři mohli ještě víc nadechnout po změně stran, vzal si hosty do parády v úvodu třetí čtvrtiny rychlými 7 body v řadě John Wall, který znovu zvýšil distanci mezi oběma soupeři a nasměroval Beksu v prvním čtvrtfinále ke klidnějšímu průběhu druhého poločasu. A na svitavské straně byl jeden muž, který rozlet nakonec 23bodového Walla vzal na sebe.

Šok na Folimance a rande s holkou z Facebooku

ECHO ZÁPASŮ 1 ČTVRTFINÁLE O 14, 18, 29 a 36 bodů. Takové rozdíly byly ve skore v Zápasech 1 čtvrtfinálových sérií, což znamená, že poražené celky mají ve středečních druhých utkáních co napravovat. Nejvíc se musí pochlapit Sovy z pražských Nuslí, které byly na domácí půdě senzačně rozmetány Opavou o téměř 30 bodů! V úvodech obou poločasů udeřily proti Turům Pardubice, Děčín založil na vítězství trojkovou kanonádou z první čtvrtiny a mistr s rozhodným útokem vyčkal až na závěr poločasu.

MVP sezony se nebojí kletby a děkuje Pavlu Milošovi

ANKETA HVĚZDY KOOPERATIVA NBL 2016/17 Před dvěma lety by na tuhle událost nevypsal ani kurz. Tak nereálná by se mu tehdy zdála. A není divu. Z nevydařeného angažmá v belgickém Leuven se vracel psychicky dole a v české nejvyšší soutěži začínal, jak sám zdůrazní, odznova. Necelé dva roky od „restartu“ se však vyškrábal až na vrchol – byl zvolen, a to jednoznačným způsobem, MVP Kooperativa NBL pro sezonu 2016/17.

Padá opona před velkou show play-off 2017!

PREVIEW ZÁPASŮ 1 ČTVRTFINÁLE Play-off Kooperativa NBL v novém kabátě je tu! Úterý spouští podle všeho dlouhé boje vyřazovací části soutěže, kde se ve čtvrtfinále i semifinále bude hrát na 4 vítězství, což tady už dlouho nebylo. Velká pozornost se v úterý večer od 18 hodin soustředí především na pražskou Folimanku, kde budou už před úvodním zápasem série USK s Opavou oficiálně vyhlášeni ti nejlepší z nejlepších v letošním ligovém ročníku. V šest večer se jejich jména dozvíte i z webu či Facebooku Kooperativa NBL. A pak už se strhne očekávaná obrovská bitva mezi Sovami a Slezany, která nemá favorita. Totéž by se dalo říct i o startu série na severu, kde třetí Válečníci vyzvou rovněž od 18 hodin šesté Medvědy. O něco jasněji by mělo být od 18:30 v Nymburce, kam zajíždějí osmé Pandy. To první duel druhých Pardubic s rozparáděnými Tury (18:00) by mohl ukrývat i jednu potenciální senzaci, a proto se vyplatí zavítat na Dašickou, anebo zasednout ke komentovanému přenosu na tvcom.cz. Start play-off nabízí v tomto ohledu unikátní situaci, kdy tři ze čtyř duelů budou komentovány energickými muži s mikrofony. Stane se tak v Pardubicích, Děčíně a na USK.

Proč si Medvěd přál Válečníka. A co si nepřeje?

PŘED PLAY-OFF S MICHALEM VOCETKOU V onom duelu na závěr nadstavby, který už nemohl nic změnit, připomínal tenhle příležitostný kolínský fantom legendárního super skórera Nikose Galise. Na děčínské palubovce se dostal do sezonní snajperské zóny a nemohl minout, ač mu ruce domácích obránců stínily výhled sebevíc. Jako by chtěl potvrdit dávnou observaci jednoho ze svých bývalých trenérů, že líp střílí přes obranu a otevřené rány pro něj nejsou. Válečníci mají před úterním domácím startem čtvrtfinálové série (18:00) zamotanou hlavu – dokáže tenhle křídelník v jejich chrámu své 30bodové představení zreplikovat? Mají ho bránit natěsno, nebo od něj odstoupit? Uvidí se už za necelých 24 hodin.

Obhajoba stříbra v ohrožení? Tak to nevidím

PŘED PLAY-OFF S JAKUBEM HOUŠKOU Děčínští Válečníci až do předposledního kola nadstavby museli tvrdě bojovat o výhodné třetí místo, které v případě postupu dává šanci na schůdnější semifinále. Z 32 zápasů dlouhodobé části padli ve 14 případech, jejich celkové průměrné skore je o 1,7 bodu v minusu, tým jde do play-off se čtyřmi domácími porážkami v řadě i s vědomím, že právě doma ztratil generálku - byť už nic zásadního neřešící - na čtvrtfinálovou sérii s Kolínem. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že obhajoba dvou stříber je ve vážném ohrožení. Kapitán týmu s tím však nesouhlasí…

Stačí dva brufeny a jde se na to!

PŘED PLAY-OFF S JAKUBEM ŠIŘINOU Až do konce nadstavby se bili o čtvrté místo a výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále. Když to nakonec v posledním domácím duelu s Pardubicemi nevyšlo, mrzelo je to, ale jako tragédii to nebrali. Dobře totiž mají v paměti loňský rok, ve kterém jim ani čtvrté místo nezaručilo vůbec nic.

Iluzionista zpod košů: Třeba něco vyjde i teď

PŘED PLAY-OFF S ROMANEM MARKEM Během už rozehrané sezony přibyli do svitavského lůna hned tři borci, kteří mají zkušenosti, jaké dosud kompletnímu tuřímu kádru chyběly. A to ty z vyřazovacích bojů, včetně sérií o medaile. A proto tým bude v nadcházejícím čtvrtfinále s favorizovanými Pardubicemi spoléhat na trio Jiří Jelínek, Pavel Slezák a Roman Marko v maximální míře. Zejména poslední jmenovaný, s průměrem 7,4 asistence nejlepší hráč v tomto oboru v lize, bude alfou a omegou pro jakoukoli šanci na úspěch týmu, který sedmým místem po nadstavbě stanovil nový klubový rekord v Kooperativa NBL.