Vyhledávaní

Benáček: Chceme zpátky! Pištěcký: Zarážející!

ECHO ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Tři stále živé série a jediná ukončená. Takové je resume čtyř středečních čtvrtfinálových bitev. Proti konci sezony bojující Kolín dokázal po nejlepším výkonu v sérii doma poprvé složit Děčín a snížil tak na 1-3. Beksa výborným startem zadělala na úspěch ve Svitavách, a byť poztrácela téměř celé 21bodové vedení, veze si díky dominanci na doskoku třetí výhru. Opava na sto procent využila domácího prostředí, ve třetí čtvrtině rozstřílely USK zpoza oblouku a i celek Petra Czudka tak stojí jedinou výhru od postupu. To mistr z Nymburka už má klid, i když po velmi neklidném zápase. Pandy se doma držely v závěsu až do konce a padly jen o sedm bodů. Po čtvrté porážce jejich sezona končí osmým místem, Nymburk nyní bude čekat na semifinálové protivníka.

První trenér kariéry, který malým neustupuje

PLAY-OFF S LUKÁŠEM PALYZOU Na pohled nejsnadnější zápas čtvrtfinálové série s Kolínem odehráli děčínští Válečníci ve třetím souboji na palubovce soupeře. „Podle výsledku to tak vypadá, ale lehké to nebylo. Každý zápas v play-off má prostě svůj příběh a je to už i o jiných věcech než jen o herních systémech. Když vezmu hokejovu extraligu, tak Chomutov prohrál v předkole celkem brutálně první dvě utkání doma a nakonec postoupil až do semifinále. Jde tak i o vůli a chuti jít si za tím,“ podotkl děčínský křídelník Lukáš Palyza, který se pod třetí výhru svého týmu podepsal 11 body.

Bleskový úder Opavy, Děčín v Kolíně snadno

ECHO ÚTERNÍCH ČTVRTFINÁLE 3 Ani třetí duel čtvrtfinále mezi Opavou a USK nebyl vyrovnaný, když tentokrát si vzali hned úvodní slovo domácí Slezané vedení 19bodovým Radovanem Kouřilem, jehož tým nyní vede 2-1. V Kolíně od závěru první půle dominovali Válečníci, kteří stojí jedinou výhru od semifinále. A Nymburk od druhé čtvrtiny začal ujíždět v Ústí domácí Slunetě, již přemohl rovněž už potřetí.

Teplý po bouři: Ještě doma mi hučelo v uších!

PLAY-OFF S TOMÁŠEM TEPLÝM Byla to největší euforie a nejlepší zážitek za sedm svitavských sezon v Kooperativa NBL. Tím si byl po velkém triumfu ve třetím čtvrtfinále s Pardubicemi Tomáš Teplý naprosto jistý. „Bylo to poprvé, co jsme dokázali vyhrát zápas play-off. Díky té atmosféře to byl krásný zážitek a pro mě navíc něco extra, protože tu pamatuju všechno od ligových začátků,“ říká svitavský forward, vedle nějž start klubu v lize z podzimu 2010 pamatují ze současného kádru ještě křídelník Jan Špaček a power forward Lukáš Šindelář.

V Opavě konečně bitva? Urvou Medvědi první?

PREVIEW TŘÍ ČTVRTFINÁLE 3 Dokážou v úterních čtvrtfinálových Duelech 3 Medvědi na domácí půdě poprvé zlomit Válečníky, Ústí potrápit mistra i ve druhém poločase a Opava využít prvního domácího pobytu proti USK? Na to budeme znát odpověď už večer.

No.1 Turů, Koš sezony a Jiří, co vstal z popela!

ECHO ČTVRTFINÁLE 3 Tomu se říká mít z pekla štěstí! Jiří Jelínek dlouho nehrál bůhvíjaký zápas. Do půle sice poslal několik asistencí, ale tři míče také ztratil, navíc míjel i zpod koše. A v úvodu druhé půle přišla osobní apokalypsa – třetí faul a vzápětí hašení nepřesné Markovy přihrávky a následného brejku nesportovním faulem. Do konce chybělo 19 minut, Jelínek musel dolů, hosté z Pardubic nesportovní chyby vrchovatě využili pěti body a po srovnání původně až 14bodového manka se nadechovali k obratu. Jenže….

Dostihový kůň z Kolína: Chceme zpátky do Děčína!

PLAY-OFF S LADISLAVEM HORÁKEM 60 a 71 bodů v útoku, to nebyla nejlepší ofenzivní vizitka kolínských Medvědů v prvních dvou čtvrtfinálových bitvách na děčínské půdě. A Středočechům se nehodila do krámu už proto, že hrát na nízké skore není jejich šálek kávy, jak potvrdil před sérií jejich křídelník Michal Vocetka. Před úterním Zápasem 3 v domácím stánku tak bude zlepšení útočné fáze jedním z hlavních úkolů Geosanu.

Přijde na Velikonoce čas tuří vzpoury?

PREVIEW ZÁPASU 3 ČTVRTFINÁLE Pro Tury přichází na Velikonoční pondělí klíčový duel série (od 18:30 živě vysílá ČT Sport) s nutností uspět, neboť za stavu 0-3 už by se jejich šance na obrat blížila nule. Proto na nich bude v první domácí bitvě ohromný tlak, což naopak bude hrát do karet favorizovaným hostům.

Táto, vždyť už jednu máš!

PLAY-OFF S OBRÁNCEM SEZONY RADKEM NEČASEM Malý Dominik Nečas má v necelých šesti letech pozorovací talent detektiva, a tak když doma poprvé zmerčil tátovu novou trofej pro Obránce sezony basketbalové Kooperativa NBL, hned se ptal na její původ. A jakmile se mu dostalo odpovědi, prokázal i dobrou paměť, protože okamžitě udeřil: „Vždyť už jednu máš.“

Nejlepší lék a rodina poslední záchrany

PLAY-OFF S JAROMÍREM BOHAČÍKEM A VIDEEM Jako noc a den se lišily starty do obou zápasů čtvrtfinále v podání MVP letošní sezony Jaromíra Bohačíka. Po jedné střele za celý poločas Utkání 1 přišlo 15 bodů už za prvních 8 a půl minuty Duelu 2. Jako by závodní vůz akceleroval z nuly na sto. Jak se tahle proměna udála?