Vyhledávaní

Další ostudu už nechceme!

PLAY-OFF S RADIMEM KLEČKOU Dostali od fanoušků co proto? Anebo u nich nalezli po dvou semifinálových výprascích v Nymburce pochopení? Rozehrávač Slezanů Radim Klečka na to den před třetí bitvou na domácí půdě neznal odpověď. Ohlasy jsem na sociálních sítích a v médiích nesledoval, takže odpověď neřeknu. Zatím jsem ani ve městě nikoho nepotkal. Snad ale fanoušci měli nějaké pochopení a v domácích zápasech nás podrží a podpoří,“ doufal den po návratu na opavskou základnu jeden ze čtyř rozehrávačů týmu.

Videomomenty: Vyoralovy fauly, Půlpánovy trojky

PLAY-OFF S ŠIŠKOU PŮLPÁNEM BUDÍNSKÝM Jeden zápas hlavní hvězdou, ve druhém psancem. Jako den a noc se lišily první dvě semifinálové bitvy pro klíčového děčínského muže Tomáše Vyorala. V Utkání 1 exceloval v Pardubicích 22 body včetně 4 trojek, v Zápase 2 od startu sbíral víc faulů než bodů, minutu do půle měl na kontě už čtyři, a když 5:40 do konce po pátém faulu v zápase skončil, měl u pasu pouhé 3 body za 18 minut.

Czudek: Ostuda! Za Beksu povstal Půlpán!

ECHO ZÁPASŮ 2 SEMIFINÁLE Dva dvacetiletí junáci P+P v pardubickém dresu se zhostili důležitých partů ve druhém semifinále s Děčínem a pomohli Bekse ke srovnání série. Nymburk doma i podruhé spláchl Opavu a její kouč Petr Czudek se omlouval za ostudný výkon svého oslabeného týmu.

Švrdlík: Hrozné! Vyoral: Na 150 procent!

PLAY-OFF S KAMILEM ŠVRDLÍKEM A TOMÁŠEM VYORALEM „Velké rozčarování“. „Hráli jsme hrozně“. Příkrými slovy sjížděl výkon vlastního týmu po prvním semifinálovém duelu s Děčínem pardubický power forward Kamil Švrdlík, při dvoubodové domácí porážce autor jediného bodu za téměř 16 minut.

Děčín hromovou silou! Mistrovi se zranil lídr

ECHO ZÁPASŮ 1 SEMIFINÁLE 20 útočných doskoků a 20 bodů z druhých šancí. To jsou dvě hlavní čísla hitového Duelu 1 v semifinálové sérii mezi Pardubicemi a Děčínem, který se na palubovce soupeře nečekaně radoval z prvního triumfu. Ve druhé sérii si první zápas s Opavou jednoznačně podmanil Nymburk, který však během zápasu přišel o svého lídra Howarda Sant-Roose.

Zaskočí Děčín Beksu? A co ukážou Slezané?

PREVIEW ZÁPASŮ 1 SEMIFINÁLE Po řadě dnů čekání je to tu. Shodně v úterý večer startují obě semifinálové série Kooperativa NBL. V 18:00 se začíná na pardubické Dašické, kde nastoupí Děčín, a o půl hodiny později vypálí do utkání obhájce trofeje z Nymburka na domácí půdě proti oslabené Opavě.

Petře, kdy naposledy jste v play-off prohráli?

PŘED SEMIFINÁLE PLAY-OFF S PETREM BENDOU V AZ kvízu by to Petr Benda podle všeho neměl právě jednoduché. Proč? V zahřívací otázce z oblasti „nedávných dějin“ vlastního týmu uspěl až na třetí pokus. Zněla takto: Kdy naposledy váš celek padl v ligovém play-off? Na odpověď by byli pyšní v nedalekém Kolíně, neboť parta z roku 2012 vedená „šedým vlkem“ Rahsaanem Amesem při svém tažení za historickým bronzem dokazovala veliké věci, včetně epické prodlužované bitvy na domácí půdě s pozdějšími šampiony.

Věřím, že dokážeme vyhrát i venku!

PŘED SEMIFINÁLE PLAY-OFF S TOMÁŠEM POMIKÁLKEM Čtrnáctkrát v řadě - včetně letošní sezony - skončili děčínští Válečníci nejhůř pátí v lize. Stabilita nadprůměrné výkonnosti severočeského klubu, který je v semifinále popáté za sedm let, tak tým ARMEXu přímo předurčuje k pravidelnému boji o medaile. A nejinak tomu bude i letos.

O tom, který čte myšlenky, i oceánu čekání

PŘED SEMIFINÁLE PLAY-OFF S LUKÁŠEM KOTASEM Je to už každoroční ligový evergreen. Stále nenaplněná tužba pardubické Beksy po finálové sérii v Kooperativa NBL. Východočeši se titulového souboje za éru české ligy stále nedočkali a nic tomu nepomohlo ani šest semifinálových účastí za posledních 9 let. Teď je na řadě sedmá šance na finále za 10 sezon a pardubický tým cítí, že po nejspíš nejpovedenější dlouhodobé části za působení v samostatné lize má dosud největší šanci finálové prokletí zlomit. V cestě však od úterka nebudou stát žádná „béčka“, nýbrž dvojnásobný obhájce stříbrných medailí BK ARMEX Děčín.

Zvažoval konec. Vydržel. A přišla první velká role

PLAY-OFF S VÁCLAVEM BUJNOCHEM Jeden velký průšvih s levým kolenem z roku 2013 mu sebral zbytek studií v Americe. Druhá pohroma se stejným kloubem už ho dva roky poté testovala téměř osudově. Dvoumetrový levoruký forward Václav Bujnoch to však nevzdal a ve středu se mu dostalo první velké odměny na největší opavské scéně (mimo zelené trávníky). V klíčové čtvrté čtvrtině šestého čtvrtfinále s USK získal 4 fauly, dal 5 bodů a v poslední minutě sbíral i klíčové obranné doskoky. Za svých 24 minut zapsal před 1600 fanoušky 13 bodů a 6 doskoků a především plnohodnotně zastoupil ústřední podkošovou oporu Gniadka. Po zápase byl vyhlášen jeho MVP a výrazně se tak podílel na úžasném sportovním večeru opavského sportu. Ten ve středu vedle postupu basketbalistů do semifinále NBL vyšperkovali i senzačním průnikem až do finále domácího poháru druholigoví fotbalisté.