BK KVIS Pardubice

Rok založení
1956
Aréna
hala Sportovní gymnázium

Sezonní info

Pozice v tabulce
7. místo

Historie

Nejslavnější hráči
Milan Voračka, Kamil Brabenec, Jaroslav Kantůrek, Vladan Vahala, Stanislav Kropilák, Jiří Trnka, Petr Welsch, Jiří Welsch, Václav Hrubý, Levell Sanders

Úspěchy

  • 1. místo (1984)
  • 2. místo (1974, 1983)
  • 3. místo (1985, 2008, 2010, 2011, 2013, 2016, 2017, 2018)
  • 1994 - 1. místo v Českém poháru
  • 2008 - 3. místo v Českém poháru a 3. místo v poháru CEBL
  • 2009 - 3. místo v Českém poháru
  • 2013 - 2. místo v Českém poháru
  • 2014 - 3. místo v Českém poháru
  • 2016 - vítěz Českého poháru
  • 2017 - 3. místo v Českém poháru
  • 2018 - 2. místo v Českém poháru
  • únor 2018 - na "Hrajeme spolu za Pardubice" přišlo 5 879 diváků - rekord NBL
  • 2020 - 1. místo Alpe Adria Cup
  • 2022 - 3. místo v Českém poháru

Bilance

Úspěšnost
60%
Historická tabulka
3. místo
Průměrné umístění
4. místo
Sezona v NBL
32.
Tituly
1
Sestupy
4

Soupiska 2023/24

číslo jméno a příjmení post datum narození věk výška zápasů v sezoně sezony v lize předchozí klub
1 David Pekárek K 26. 1. 1996 28 203 cm 25 7 BC GEOSAN Kolín
2 Michal Svojanovský K 11. 7. 2001 22 200 cm 15 5 Pardubice
3 Kameron Jamal Chatman K/P 1. 6. 1996 27 204 cm 20 2 Scarborough (Kanada)
4 Tomáš Vyoral R 28. 9. 1992 31 192 cm 27 15 Nymburk
6 Matyáš Vrábel P 6. 12. 2003 20 207 cm 18 3 Španělská akademie Madrid
7 Adam Lukeš R/K 1. 3. 2004 20 193 cm 28 2 Tygři Brno
9 Kamil Švrdlík P 25. 11. 1986 37 205 cm 36 13 Prostějov
12 Marek Simonides P 5. 4. 2006 18 198 cm 4 1 Prievidza (Slovensko)
13 Josef Potoček K 29. 7. 1996 27 196 cm 33 10 -
14 Jure Škifić P 24. 7. 1988 35 205 cm 33 1 Gliwice (Polsko)

24 Matěj Burda R 7. 6. 2001 22 189 cm 29 4 Mělník
42 Tyere Dashaun Marshall 26. 6. 1997 26 207 cm 12 1 -
94 Petr Šafarčík R/K 13. 5. 1994 29 193 cm 28 12 ERA Basketball Nymburk
N
Jan Štěrba K/P 4. 8. 1995 28 200 cm 12 11 USK Praha
N
Bryce Michael Alford R/K 18. 1. 1995 29 191 cm 13 1 Zielona Gora (Polsko)
N
Joseph Alan Brunk P 13. 11. 1997 26 211 cm 8 1 Toruň (Polsko)
# Hráč Pozice Věk Z Min. B 2B 2B % 3B 3B % TH TH % DO DC AS M+ M- AS/M- F+ F- VAL KF
94 Petr Šafarčík R/K 29 28 30.1 16.3 4.2/7.0 60.0 1.7/5.3 32.2 2.8/3.8 74.3 0.8 4.4 5.2 3.6 0.8 1.8 0.1 3.0 2.5 17.5 1.3
14 Jure Škifić P 35 33 25.3 12.2 4.2/7.9 53.1 0.7/1.9 37.1 1.7/2.7 63.6 2.0 4.8 6.8 1.7 0.7 1.6 0.0 2.7 2.3 14.4 0.2
4 Tomáš Vyoral R 31 27 31.7 12.1 2.0/3.9 50.0 1.9/5.7 32.3 2.6/3.2 81.6 0.7 3.3 4.0 5.5 0.7 2.1 0.1 3.8 2.8 14.7 0.8
3 Kameron Jamal Chatman K/P 27 20 31.5 16.3 3.9/7.6 51.7 2.1/5.0 41.4 2.3/2.8 83.6 1.4 4.9 6.2 1.1 1.2 1.4 0.0 2.5 2.1 16.9 1.3
9 Kamil Švrdlík P 37 36 19.6 8.1 2.8/4.1 68.2 0.1/0.6 25.0 2.1/2.9 71.8 1.7 2.4 4.1 0.8 0.3 1.0 0.0 2.5 2.5 10.2 2.2
13 Josef Potoček K 27 33 18.2 6.7 1.2/2.2 52.8 1.2/3.1 37.9 0.8/1.1 77.8 1.0 1.2 2.2 0.8 0.3 0.6 0.0 0.9 2.4 4.8 0.1
20 Bryce Michael Alford R/K 29 13 31.5 14.4 2.2/5.0 44.6 2.0/8.3 24.1 3.9/4.5 86.4 0.5 2.8 3.3 5.2 1.2 2.4 0.2 4.1 2.2 14.2 0.7
1 David Pekárek K 28 25 25.4 7.4 1.6/3.8 41.1 0.9/4.1 22.3 1.5/2.2 70.4 1.0 4.1 5.1 2.8 0.6 1.5 0.1 1.7 2.6 8.2 1.5
24 Matěj Burda R 22 29 21.0 4.9 0.8/1.7 49.0 0.8/2.9 27.7 0.9/1.6 55.3 0.5 1.1 1.6 2.4 0.4 0.9 0.1 1.8 1.6 5.0 0.6
50 Joseph Alan Brunk P 26 8 26.6 16.0 6.9/11.9 57.9 0.0/0.0 0.0 2.3/4.3 52.9 3.9 5.0 8.9 2.5 0.4 1.8 0.2 4.9 2.9 22.1 4.4
42 Tyere Dashaun Marshall 26 12 16.2 7.8 3.3/5.1 65.6 0.1/0.3 33.3 0.9/1.3 73.3 1.4 3.2 4.6 1.2 0.4 1.3 0.1 2.0 2.9 9.8 1.1
7 Adam Lukeš R/K 20 28 10.5 2.4 0.7/1.7 40.4 0.2/1.0 20.7 0.4/0.6 75.0 0.4 0.5 0.9 0.5 0.3 0.8 0.0 0.6 2.3 -0.2 0.2
2 Michal Svojanovský K 22 15 13.5 3.6 0.9/1.3 70.0 0.5/1.3 35.0 0.3/0.7 45.5 0.8 2.0 2.8 1.5 0.3 1.3 0.1 0.6 2.1 3.8 0.1
15 Jan Štěrba K/P 28 12 14.1 3.4 0.9/1.4 64.7 0.3/1.5 16.7 0.8/1.7 50.0 1.3 1.8 3.2 0.6 0.5 0.3 0.1 1.3 1.8 4.3 0.2
6 Matyáš Vrábel P 20 18 6.6 1.1 0.4/0.8 53.3 0.0/0.3 0.0 0.2/0.5 44.4 0.4 1.3 1.7 0.2 0.2 0.1 0.1 0.7 0.6 2.2 0.4
12 Marek Simonides P 18 4 2.5 0.0 0.0/0.8 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.3 0.3 0.3 0.0 0.0 0.0 0.0 0.8 -1.0 0.0

Zápasy 2023/24

kolo datum a čas domácí / hosté skore čtvrtiny fáze sezony
1. kolo 23. 9. 2023
18:00
BK ARMEX Děčín
BK KVIS Pardubice
111
112
25
37
44
55
63
71
91
91
100
100
Základní část Review
2. kolo 27. 9. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
Basket Brno
91
73
29
16
49
30
71
55
Základní část Review
3. kolo 30. 9. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
NH Ostrava
70
61
16
14
41
26
56
44
Základní část Review
5. kolo 8. 10. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
SLUNETA Ústí nad Labem
81
97
18
24
35
48
56
78
Základní část Review
6. kolo 11. 10. 2023
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK KVIS Pardubice
104
70
23
13
47
36
76
56
Základní část Review
7. kolo 14. 10. 2023
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
BK KVIS Pardubice
87
86
23
17
56
38
74
65
Základní část Review
8. kolo 21. 10. 2023
19:00
BK KVIS Pardubice
BC GEOSAN Kolín
86
61
15
17
39
32
66
43
Základní část Review
4. kolo 24. 10. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
Sršni Photomate Písek
100
104
19
29
44
46
80
71
Základní část Review
9. kolo 28. 10. 2023
18:00
SK Slavia Praha
BK KVIS Pardubice
57
83
11
21
27
44
42
67
Základní část Review
11. kolo 4. 11. 2023
17:30
USK Praha
BK KVIS Pardubice
86
71
19
20
41
39
61
62
Základní část Review
10. kolo 8. 11. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
BK Opava
91
103
25
34
45
54
71
81
Základní část Review
12. kolo 11. 11. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
BK ARMEX Děčín
64
99
14
19
30
47
46
71
Základní část Review
13. kolo 18. 11. 2023
19:00
Basket Brno
BK KVIS Pardubice
86
79
22
18
44
42
61
67
Základní část Review
14. kolo 2. 12. 2023
17:30
NH Ostrava
BK KVIS Pardubice
87
75
18
21
39
33
58
56
Základní část Review
15. kolo 10. 12. 2023
17:00
Sršni Photomate Písek
BK KVIS Pardubice
105
83
20
19
45
45
83
66
Základní část Review
16. kolo 17. 12. 2023
16:45
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
100
101
23
22
50
47
67
62
82
82
91
91
Základní část Review
17. kolo 20. 12. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
ERA Basketball Nymburk
82
97
22
30
46
47
66
79
Základní část Review
18. kolo 30. 12. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
BK REDSTONE Olomoucko
92
82
19
21
49
48
71
58
Základní část Review
19. kolo 3. 1. 2024
17:45
BC GEOSAN Kolín
BK KVIS Pardubice
73
82
22
13
38
34
54
58
Základní část Review
20. kolo 6. 1. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
SK Slavia Praha
84
75
20
11
41
39
59
56
Základní část Review
21. kolo 13. 1. 2024
17:00
BK Opava
BK KVIS Pardubice
69
74
16
17
35
33
57
54
Základní část Review
22. kolo 20. 1. 2024
18:00
BK KVIS Pardubice
USK Praha
79
75
16
16
33
28
53
43
65
65
Základní část Review
1. kolo 27. 1. 2024
18:00
BK ARMEX Děčín
BK KVIS Pardubice
76
79
21
29
40
44
57
57
Nadstavbová část – skupina A1 Review
2. kolo 4. 2. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
Basket Brno
64
72
15
16
34
34
51
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
3. kolo 7. 2. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
BK Opava
96
98
18
30
37
45
63
65
Nadstavbová část – skupina A1 Review
4. kolo 10. 2. 2024
17:45
BC GEOSAN Kolín
BK KVIS Pardubice
63
89
19
23
40
48
52
70
Nadstavbová část – skupina A1 Review
5. kolo 28. 2. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
SLUNETA Ústí nad Labem
92
74
27
25
36
46
64
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
6. kolo 2. 3. 2024
17:30
USK Praha
BK KVIS Pardubice
54
73
12
32
31
46
41
58
Nadstavbová část – skupina A1 Review
8. kolo 9. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
BK ARMEX Děčín
83
57
23
17
42
32
63
46
Nadstavbová část – skupina A1 Review
9. kolo 13. 3. 2024
18:00
Basket Brno
BK KVIS Pardubice
72
80
15
18
40
33
56
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
10. kolo 16. 3. 2024
17:30
BK Opava
BK KVIS Pardubice
77
83
18
21
48
42
68
61
Nadstavbová část – skupina A1 Review
11. kolo 20. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
BC GEOSAN Kolín
82
85
17
11
34
34
56
58
Nadstavbová část – skupina A1 Review
7. kolo 24. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
ERA Basketball Nymburk
61
79
15
18
36
36
45
60
Nadstavbová část – skupina A1 Review
12. kolo 27. 3. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
99
83
28
26
58
40
79
53
Nadstavbová část – skupina A1 Review
13. kolo 30. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
USK Praha
70
83
15
21
36
38
55
63
Nadstavbová část – skupina A1 Review
14. kolo 6. 4. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK KVIS Pardubice
89
72
21
14
49
33
66
53
Nadstavbová část – skupina A1 Review
čtvrtfinále 16. 4. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
Play-off Preview
čtvrtfinále 17. 4. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
Play-off Preview
čtvrtfinále 20. 4. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
SLUNETA Ústí nad Labem
Play-off Preview
čtvrtfinále 21. 4. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
SLUNETA Ústí nad Labem
Play-off Preview
čtvrtfinále 24. 4. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
Play-off Preview
čtvrtfinále 27. 4. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
SLUNETA Ústí nad Labem
Play-off Preview
čtvrtfinále 29. 4. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
BK KVIS Pardubice
Play-off Preview

Kontakty

BK Pardubice, a.s.
53002 Pardubice, Dašická 1888

organizační pracovník

Radek Nečas
od: 28. 12. 2021

radek.necas@bkpardubice.cz
603 179 453

technický zápis

Josef Jiráň
od: 14. 8. 2020

pepa.jiran@gmail.com

předseda

Pavel Stara , DiS.
od: 3. 10. 2012

pavel.stara@bkpardubice.cz
603 869 268

generální manažer

Martin Marek
od: 3. 10. 2012

martin.marek@bkpardubice.cz
702 096 492

sportovní ředitel

Radek Nečas
od: 28. 12. 2021

radek.necas@bkpardubice.cz
603 179 453

vedoucí družstva

Radek Nečas
od: 26. 6. 2023

radek.necas@bkpardubice.cz
603 179 453

tiskový mluvčí

René Peška
od: 27. 7. 2010

rene.peska@bkpardubice.cz
777 606 175

trenér

Vanja Miljković
od: 26. 10. 2023

vanja.miljkovic8@gmail.com
977 070 451

1. asistent trenéra

Karolis Abramavičius
od: 27. 11. 2023

abramavicius.karolis@yahoo.com

Hala

kapacita 1400

hala Sportovní gymnázium
Dašická 1888,
530 03 Pardubice

Mapa


ID týmu: 7726

články