ERA Basketball Nymburk

Rok založení
1929
Aréna
Sportovní centrum ČUS Nymburk

Sezonní info

Pozice v tabulce
1. místo

Historie

Nejslavnější hráči
Jiří Welsch, Jiří Zídek ml., Petr Benda

Úspěchy

  • 2001/2002 - 3. místo NBL
  • 2002/2003 - 2. místo NBL
  • 2004-2019 - 1. místo NBL (16 titulů)
  • 2020 - vítěz základní části Kooperativa NBL
  • 2021 - 1. místo NBL
  • 2022 - 1. místo NBL
  • 2023 - 3. místo NBL
  • 2004, 2005, 2007-2014, 2017-2021 - vítěz Českého poháru
  • 2020/2021 - Final 8 Ligy mistrů
  • 2019/2020 - vítěz základní části Ligy mistrů, Final 8 Ligy mistrů
  • 2015/2016 - čtvrtfinále VTB Ligy
  • 2014/2015 - Last32 Eurocupu
  • 2013/2014 - Last16 Eurocupu
  • 2009/2010 - 1/4 finále Eurocupu
  • 2010/2011 - Last16 Eurocupu
  • 2001/2010 - 1/4 finále Eurocupu
  • 2011/2012, 2012/2013 - finalista kvalifikace o Euroligu
  • 2010/2011 - účastník Adriatické ligy
  • 2011/2012 - 2015/2016 - účastník VTB ligy"

Bilance

Úspěšnost
87%
Historická tabulka
1. místo
Průměrné umístění
2. místo
Sezona v NBL
24.
Tituly
18
Sestupy
0

Soupiska 2023/24

číslo jméno a příjmení post datum narození věk výška zápasů v sezoně sezony v lize předchozí klub
0 Jitaurious Gordon R 20. 10. 1998 25 185 cm 44 1 Tartu (Estonsko)
1 Nakye Sanders 1. 11. 1997 26 203 cm 14 1 -
2 František Rylich R/K 31. 3. 2002 22 190 cm 47 5 -
4 Petr Benda P 25. 3. 1982 42 203 cm 1 23 A Plus Brno
10 Dávid Novák K 16. 5. 2003 21 199 cm 26 2 -
12 Myles Stephens 1. 1. 1997 27 198 cm 26 1 -
13 Thomas Bell III P 7. 11. 1998 25 202 cm 45 1 Bristol (Anglie)

17 Jaromír Bohačík K 26. 5. 1992 32 197 cm 39 10 Bamberg (Německo)

19 Ondřej Sehnal R 10. 10. 1997 26 191 cm 42 8 Braunschweig (Německo)

20 Spencer John Svejcar K 8. 11. 1994 29 193 cm 20 7 Ústí nad Labem
21 Luboš Kovář P 10. 11. 2000 23 204 cm 47 7 Tuři Svitavy
24 Timothy Finke 20. 8. 1999 24 198 cm 5 1 -
31 Martin Kříž K/P 17. 6. 1993 30 200 cm 44 15 Kolín
41 Sukhmail Mathon P 1. 5. 1998 26 208 cm 49 2 Ostrava
98 Jakub Tůma R 9. 9. 1998 25 192 cm 49 7 USK Praha
N
Adam Adamec 2006 0 163 cm 0 -
N
Jakub Ouředník 2004 0 180 cm 0 -
N
David Collins R 31. 5. 1998 26 190 cm 13 1 Leiden (Nizozemsko)
N
Amin Adamu 3. 10. 1997 26 192 cm 1 -
N
Matyáš Benda 29. 2. 2008 16 0 cm 1 1 -
# Hráč Pozice Věk Z Min. B 2B 2B % 3B 3B % TH TH % DO DC AS M+ M- AS/M- F+ F- VAL KF +/-
0 Jitaurious Gordon R 25 44 24.5 15.2 3.5/5.8 60.6 1.8/5.9 30.6 2.8/3.4 80.8 0.6 2.2 2.8 3.7 1.2 2.0 0.0 2.9 1.4 15.3 0.0 10.5
41 Sukhmail Mathon P 26 49 22.3 10.4 3.7/6.9 53.3 0.0/0.1 14.3 3.0/4.1 73.4 3.5 4.7 8.2 0.9 0.5 1.3 0.0 3.6 2.4 16.1 1.1 10.6
17 Jaromír Bohačík K 32 39 22.0 12.6 2.1/3.9 52.9 2.0/5.5 36.6 2.4/3.2 74.6 1.2 2.4 3.6 2.6 1.3 1.6 0.0 2.9 2.2 13.2 0.3 12.3
19 Ondřej Sehnal R 26 42 20.1 9.3 1.6/3.0 54.8 1.3/3.7 34.4 2.3/3.4 68.3 0.6 2.5 3.1 5.3 1.0 1.8 0.1 3.3 2.2 13.5 0.5 12.2
31 Martin Kříž K/P 30 44 20.1 8.3 2.4/3.7 64.8 0.7/2.1 34.8 1.3/2.4 55.7 1.6 2.6 4.3 1.0 0.7 0.8 0.0 2.0 2.0 9.8 0.1 8.6
13 Thomas Bell III P 25 45 20.0 8.0 2.8/4.7 59.0 0.3/1.4 19.7 1.7/2.8 59.1 2.0 3.2 5.2 2.0 1.6 1.6 0.0 2.6 2.4 11.5 0.9 10.3
12 Myles Stephens 27 26 24.0 12.3 2.9/5.7 51.7 1.5/4.0 36.9 2.1/3.0 70.5 0.8 3.8 4.7 2.2 1.0 1.6 0.1 2.7 1.4 14.5 1.6 9.8
98 Jakub Tůma R 25 49 16.6 6.1 0.9/1.4 62.7 1.2/3.7 31.7 0.9/1.2 70.0 0.6 0.9 1.4 1.7 0.9 0.9 0.0 1.4 2.0 5.4 0.3 7.6
2 František Rylich R/K 22 47 19.7 6.2 1.2/2.4 49.1 1.0/3.6 28.2 0.8/1.0 79.6 0.7 1.3 2.1 1.4 1.4 0.9 0.0 1.0 2.4 4.9 0.1 7.5
20 Spencer John Svejcar K 29 20 21.4 13.1 2.7/4.7 56.4 2.2/5.2 41.3 1.4/1.7 79.4 1.2 1.5 2.7 1.6 0.9 1.2 0.1 1.8 2.9 10.5 0.6 11.2
21 Luboš Kovář P 23 47 14.5 4.3 1.3/2.1 63.9 0.4/1.4 29.9 0.3/0.5 66.7 1.0 2.0 3.0 0.7 0.4 0.6 0.0 0.6 2.1 4.5 0.4 7.0
1 Nakye Sanders 26 14 14.7 7.0 3.0/4.6 65.6 0.0/0.0 0.0 1.0/2.6 38.9 2.9 3.3 6.1 0.6 0.4 0.9 0.0 1.9 2.1 10.9 0.7 5.6
3 David Collins R 26 13 15.5 6.3 1.7/3.0 56.4 0.5/1.3 35.3 1.5/2.2 71.4 0.3 2.8 3.1 1.6 1.9 1.6 0.1 1.7 2.5 7.9 1.2 3.6
10 Dávid Novák K 21 26 7.9 2.1 0.6/1.0 60.0 0.3/1.1 25.0 0.2/0.5 33.3 0.4 0.8 1.3 0.4 0.3 0.4 0.0 0.3 1.2 1.6 0.5 2.6
24 Timothy Finke 24 5 19.4 4.8 0.6/3.0 20.0 1.0/3.0 33.3 0.6/0.6 100.0 1.0 1.8 2.8 2.6 0.4 1.0 0.5 0.8 1.2 5.0 0.0 5.4
4 Petr Benda P 42 1 4.0 2.0 1.0/2.0 50.0 0.0/1.0 0.0 0.0/1.0 0.0 0.0 1.0 1.0 0.0 0.0 0.0 0.0 1.0 0.0 1.0 0.0 10.0
44 Matyáš Benda 16 1 1.0 2.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 2.0/2.0 100.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 1.0 0.0 3.0 0.0 2.0
Jakub Ouředník 20 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
Adam Adamec 18 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
5 Amin Adamu 26 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

Zápasy 2023/24

kolo datum a čas domácí / hosté skore čtvrtiny fáze sezony
1. kolo 23. 9. 2023
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
ERA Basketball Nymburk
68
108
21
28
39
52
48
77
Základní část Review
2. kolo 27. 9. 2023
18:00
ERA Basketball Nymburk
SK Slavia Praha
111
57
29
19
61
30
90
43
Základní část Review
3. kolo 30. 9. 2023
17:30
USK Praha
ERA Basketball Nymburk
75
73
26
17
46
43
57
54
Základní část Review
4. kolo 4. 10. 2023
18:00
ERA Basketball Nymburk
Basket Brno
69
72
13
20
37
36
50
56
Základní část Review
5. kolo 8. 10. 2023
17:00
Sršni Photomate Písek
ERA Basketball Nymburk
70
115
17
29
36
54
53
87
Základní část Review
6. kolo 11. 10. 2023
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK KVIS Pardubice
104
70
23
13
47
36
76
56
Základní část Review
7. kolo 13. 10. 2023
10:00
ERA Basketball Nymburk
BC GEOSAN Kolín
81
59
25
30
38
43
61
47
Základní část Review
8. kolo 21. 10. 2023
17:15
BK Opava
ERA Basketball Nymburk
85
98
25
24
44
55
59
77
Základní část Review
9. kolo 28. 10. 2023
15:00
ERA Basketball Nymburk
BK ARMEX Děčín
94
75
22
25
49
41
66
55
Základní část Review
12. kolo 11. 11. 2023
15:00
ERA Basketball Nymburk
BK REDSTONE Olomoucko
95
71
26
16
49
32
72
51
Základní část Review
13. kolo 18. 11. 2023
18:00
SK Slavia Praha
ERA Basketball Nymburk
57
91
16
23
34
47
39
68
Základní část Review
11. kolo 26. 11. 2023
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
ERA Basketball Nymburk
85
78
17
23
42
39
56
61
Základní část Review
10. kolo 29. 11. 2023
17:00
NH Ostrava
ERA Basketball Nymburk
59
93
15
22
26
50
48
62
Základní část Review
14. kolo 2. 12. 2023
15:00
ERA Basketball Nymburk
USK Praha
108
60
30
24
57
42
79
50
Základní část Review
15. kolo 9. 12. 2023
18:00
Basket Brno
ERA Basketball Nymburk
81
79
25
21
45
39
68
65
Základní část Review
16. kolo 16. 12. 2023
15:00
ERA Basketball Nymburk
Sršni Photomate Písek
101
65
34
17
59
31
82
42
Základní část Review
17. kolo 20. 12. 2023
17:30
BK KVIS Pardubice
ERA Basketball Nymburk
82
97
22
30
46
47
66
79
Základní část Review
18. kolo 30. 12. 2023
17:45
BC GEOSAN Kolín
ERA Basketball Nymburk
74
99
11
19
37
50
59
68
Základní část Review
19. kolo 3. 1. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK Opava
93
72
32
25
52
44
71
57
Základní část Review
20. kolo 6. 1. 2024
19:00
BK ARMEX Děčín
ERA Basketball Nymburk
83
66
20
19
43
32
59
58
Základní část Review
21. kolo 13. 1. 2024
15:00
ERA Basketball Nymburk
NH Ostrava
96
49
15
13
48
24
75
33
Základní část Review
22. kolo 20. 1. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
SLUNETA Ústí nad Labem
89
83
30
24
47
42
67
69
Základní část Review
2. kolo 3. 2. 2024
17:45
BC GEOSAN Kolín
ERA Basketball Nymburk
43
87
17
24
23
45
40
69
Nadstavbová část – skupina A1 Review
4. kolo 10. 2. 2024
17:30
USK Praha
ERA Basketball Nymburk
79
84
18
18
38
41
59
59
73
73
Nadstavbová část – skupina A1 Review
5. kolo 28. 2. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
Basket Brno
87
59
21
14
41
32
67
45
Nadstavbová část – skupina A1 Review
6. kolo 2. 3. 2024
15:00
ERA Basketball Nymburk
BK ARMEX Děčín
101
86
29
17
51
44
75
61
Nadstavbová část – skupina A1 Review
8. kolo 9. 3. 2024
15:00
ERA Basketball Nymburk
BK Opava
92
79
23
22
46
41
71
59
Nadstavbová část – skupina A1 Review
10. kolo 17. 3. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
ERA Basketball Nymburk
87
80
21
16
36
45
60
62
Nadstavbová část – skupina A1 Review
11. kolo 20. 3. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
USK Praha
84
72
23
22
34
40
54
59
Nadstavbová část – skupina A1 Review
3. kolo 22. 3. 2024
15:30
ERA Basketball Nymburk
SLUNETA Ústí nad Labem
86
72
23
11
40
32
63
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
7. kolo 24. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
ERA Basketball Nymburk
61
79
15
18
36
36
45
60
Nadstavbová část – skupina A1 Review
12. kolo 27. 3. 2024
17:00
Basket Brno
ERA Basketball Nymburk
74
79
24
14
37
31
51
52
Nadstavbová část – skupina A1 Review
13. kolo 30. 3. 2024
17:30
BK ARMEX Děčín
ERA Basketball Nymburk
88
83
27
26
52
47
69
70
Nadstavbová část – skupina A1 Review
9. kolo 1. 4. 2024
15:00
ERA Basketball Nymburk
BC GEOSAN Kolín
94
63
23
19
50
33
75
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
1. kolo 4. 4. 2024
18:00
BK Opava
ERA Basketball Nymburk
90
83
25
30
46
52
70
68
Nadstavbová část – skupina A1 Review
14. kolo 6. 4. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK KVIS Pardubice
89
72
21
14
49
33
66
53
Nadstavbová část – skupina A1 Review
čtvrtfinále 18. 4. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK REDSTONE Olomoucko
103
81
20
24
42
44
71
71
Play-off Review
čtvrtfinále 19. 4. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
BK REDSTONE Olomoucko
69
61
19
11
36
23
47
38
Play-off Review
čtvrtfinále 22. 4. 2024
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
ERA Basketball Nymburk
70
102
13
19
38
59
57
82
Play-off Review
čtvrtfinále 23. 4. 2024
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
ERA Basketball Nymburk
72
107
19
31
37
54
56
90
Play-off Review
semifinále 5. 5. 2024
15:00
ERA Basketball Nymburk
NH Ostrava
92
69
19
16
45
37
68
51
Play-off Review
semifinále 6. 5. 2024
19:00
ERA Basketball Nymburk
NH Ostrava
112
60
26
13
55
27
85
41
Play-off Review
semifinále 9. 5. 2024
18:00
NH Ostrava
ERA Basketball Nymburk
69
92
17
25
35
47
49
73
Play-off Review
semifinále 10. 5. 2024
17:30
NH Ostrava
ERA Basketball Nymburk
57
86
19
21
36
46
54
63
Play-off Review
finále 21. 5. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
SLUNETA Ústí nad Labem
89
86
20
21
40
46
59
66
78
78
Play-off Review
finále 22. 5. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
SLUNETA Ústí nad Labem
93
71
26
20
48
40
74
51
Play-off Review
finále 26. 5. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
ERA Basketball Nymburk
90
66
14
10
36
23
74
49
Play-off Review
finále 27. 5. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
ERA Basketball Nymburk
78
85
22
13
37
36
62
68
Play-off Review
finále 30. 5. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
SLUNETA Ústí nad Labem
81
66
25
9
49
18
74
42
Play-off Review

Kontakty

Basketball Nymburk, a.s.
28835 Nymburk, Sportovní centrum Nymburk

organizační pracovník

Michal Hubálek
od: 14. 7. 2016

team@nymburk.basketball
602 338 717

trenér

Francesco Tabellini
od: 28. 6. 2023

info@uskpraha.cz

technický zápis

Lukáš Hüblbauer
od: 15. 9. 2011

hublbauer.lukas@centrum.cz
736 768 807

generální manažer

Ondřej Šimeček
od: 7. 7. 2022

simecek@nymburk.basketball
602 883 833

sportovní ředitel

Ladislav Sokolovský
od: 7. 7. 2022

Ladislav.Sokolovsky@email.cz

vedoucí družstva

Michal Hubálek
od: 14. 8. 2017

team@nymburk.basketball
602 338 717

tiskový mluvčí

David Šváb
od: 7. 7. 2022

svab@nymburk.basketball
724 553 388

asistent trenéra

Adam Konvalinka
od: 28. 8. 2023

adam.konvalinka@centrum.cz
777 103 808

asistent trenéra

Ladislav Sokolovský
od: 28. 8. 2023

Ladislav.Sokolovsky@email.cz

Hala

kapacita 1500

Sportovní centrum ČUS Nymburk
Sportovní 1801,
288 35 Nymburk

Mapa


ID týmu: 7997

články