Válečníci doma s nožem na krku

Když se po druhém duelu v Ústí na chvíli zdálo, že nájezdníci z Děčína převzali momentum semifinálové série a dostali se Pandám do hlav, přišel okamžitý kontra úder SLUNETY na horké palubovce Válečníků a její nové vedení v sérii (2-1).

Před dnešním svátečním čtvrtým soubojem (18:00 na ČT sport plus) tak rázem má nůž na krku domácí ARMEX, který po úterku musí leccos napravit.

Tentokrát to byl totiž právě Děčín, který po solidní první čtvrtině neunesl velkou tíhu celku, který doma musí, zcela vypadl z role v útoku, minuté střely i ztráty vršil jako o závod a nebyl nikdo, kdo by ničivý trend zastavil. Pandy, které se i do třetice mohly opřít o své osové duo Nichols - Autrey, ovládly střední dvě čtvrtiny drtivě 31-50, a nyní už mohou urvat veledůležité třetí vítězství.

Nicméně Válečníci už jen těžko mohou v útoku zahrát hůř, takže ve čtvrtém duelu lze očekávat nejspíš bitvu až do konce. K ní ovšem domácí budou potřebovat alespoň tři výrazné střelce a při ucpání podkošového prostoru soupeře potřebují proměnit i větší počet trojek nebo delších dvojek. Anebo pak musí ještě brutálněji doskakovat v útoku a hlavně proměňovat druhé šance, což byla v obou případech jejich úterní slabina.

Ústečané museli být rádi, že se na třetí pokus střelecky probudil kapitán Pecka, který se tak v úterý stal třetím různým dvojciferným střelcem týmu v sérii k oběma hlavním tahounům. Zatím totiž platilo, že Pandy měly pokaždé právě jen tři výraznější skórery. Děčín ale nikdy dopředu neví, kdo tím třetím bude. Pokud chce uspět a pokud ví, že Nicholse s Autreym nikdy plně nezastaví, musí na maximum omezit zbytek ústeckého jádra. A také by zejména doma neměl zopakovat 54 inkasovaných bodů zpod koše a šestek.