46

11
15

Fuller vystoupil na trůn sezony!

Americký guard Jon-Christopher Fuller se rozhodl přepsat rekordní statistiky tohoto ligového ročníku. Efektivitou 50 stanovil nové maximum, které je zároveň 26. nejlepším výkonem NBL od roku 1998. U Vajgaru to byl vůbec plodný zápas, neboť 33 bodů lídra Olomoucka je zároveň třetím nástřelem této sezony a jeho autor už je i třetím skórerem ligy (z hráčů aktivních v NBL) s průměrem 20,18. Svůj výkon ozdobil trestnými hody 16/16 z 9 získaných faulů, střelbou z pole 13/7 i 13 doskoky.

Nebylo to však jediné monstr představení v duelu nováčka na palubovce Lions, neboť domácí lídr Upchurch se zaskvěl 34 body (z pole 21/13, trojky 10/5), což je druhý výkon této sezony a jeho autorovi zajišťuje už druhé místo v lize podle průměru s 21,1 za vedoucím Dominezem Burnettem.

Ve statisticky výjimečném duelu však šlo především o výsledek a výhru a tu uchvátil po nijak dramatickém vývoji hanácký celek (86-96), který ukořistil pátou výhru za 7 zápasů a dělí se s Kolínem a Svitavy o pátou bilanci ligy. Naopak Lions i po 17 zápasech dál čekají na první radost.

Pro vývoj zápasu byl zásadní už přelom prvních dvou čtvrtin, kdy Fuller a Mitchel vytáhli hosty na plus 10, a když domácí posledních 4 a půl minuty první půle i kvůli 4 ztrátám neskórovali, Šepa dvěma trojkami rozdmýchal únik hostů až na poločasových 35-51 (trojky 2-7). A ve druhé půlce už se domácí nedostali nebezpečně blízko.

V dresu vítězů Fullera doprovodili Mitchell (23) a Močnik (12+9 asistencí). Jejich tým byl lepší v šestkách (12-22) i na doskoku (34-46). Domácí kromě Upchurche drželi ještě Zuzák (19) a Sinadinovič (13).

15 31 46 2 19 2 15 23 17 19 111 96

Absence Lions: guard Šoula (těžké zranění kotníku)

Ohromné úsilí na straně domácích, kteří se v posledních utkáních už hodně blíží své první výhře, na druhé straně kvalita zahraničních opor v sestavě nováčka, který už nyní cílí i na A1. O mocný náboj je tak postaráno, stejně jako o nemalé bodové hody. Ani jeden z celků se neprezentuje silou obrany, proto se dá čekat i spousta parádních akcí. Vzhledem k důležitosti utkání pro obě strany se dá čekat bitva úzkých rotací s rozhodnutím ve čtvrté čtvrtině, kde už půjde i o dostatek sil, aktuální formu nebo individuální schopnosti se prosadit jeden na jednoho. A ty jsou výraznější na straně zahraniční legie Olomoucka.

Stanislav Zuzák (power forward a asistent Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Čeká nás tým bojující o účast ve skupině A1, opírající se o pětici velmi dobrých cizinců. Podle mého názoru má hra tohoto týmu stoupající kvalitu, takže nás opět nečeká nic lehkého, i když v naší situaci pro nás není lehké vůbec nic. My se ale popereme o co nejlepší výsledek a pokusíme se navázat na podle mého názoru zlepšené výkony v posledních utkáních.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Jindřichův Hradec sice stále čeká na první vítězství v rozehrané soutěži, ale to není přesným odrazem jeho schopností. Třeba v Kolíně vedl po třiceti minutách o šestnáct bodů, naposledy se Slunetou prohrál 89-100, ale na začátku poslední čtvrtiny držel nerozhodné skore. Rozhodně si nemůžeme myslet, že se soupeř porazí sám. Musíme podat zodpovědný výkon, jinak budeme mít problémy. Chceme utkání vyhrát, kdyby se to nepovedlo, prakticky bychom vymazali těžce vybojované výhry s Děčínem a v Ústí a to nechceme dopustit.“