28.0

#7
10.0

Mitchellův koncert na Tatranu!

Veledůležitý duel pro oba celky nakonec urvali hosté z Olomoucka (104-108), kteří vylepšili svou bilanci na 10-9 a před zápasy v Pardubicích, Svitavách a doma s Brnem udrželi naději na A1. Naopak NH po šesté inkasované stovce a osmé porážce z 9 posledních zápasů zvětšila svůj odstup na play-off na 4 výhry.

První trhák utkání podnikli domácí, kteří za pouhé dvě minuty během první čtvrtiny utekli z 12-8 na 22-10. Hosté se ale i díky 4 bodům Gogy dostali zpět a za posledních 3:30 první půle se velkou kontra ofenzivou včetně dvou trojek Močnika prostříleli z 45-39 na 51-56.

I po zbytek utkání Olomoucko většinou mírně vedlo, ještě 3 minuty do konce 95-102. Pak ale Payne 46 vteřin do konce trojkou srovnal na 104-104. Hosty vzápětí posunul do vedení šestkou Mitchell, na domácí straně ani nadvakrát neuspěl Stojačič a Močnik upravil trestnými hody na 104-107. Po ztrátě a technické chybě Stojačiče už bylo po nadějích NH.

Tu táhli Payne (24), Woods, Stojačič (po 23) a Blagojevič (16). Hvězdou vítězů (bez Křemena) byl centr Mitchell (33+18 doskoků, 8F+), který dosáhl třetího nástřelu a druhé nejvyšší efektivity sezony v celé lize. Doprovodili jej Fuller (28) a Močnik (23+10 asistencí, trojky 9/6). Olomoucko si víc pomohlo trestnými hody (14-19) a útočnými doskoky (5-14).

14 29 43 0 16 3 12 23 26 3 111 108

Ostrava po 51 dnech nasála v minulém kole opojné vítězné pocity a při manku tří výher na play-off bude proti Olomoucku pro úspěch dělat možné i nemožné, už proto, že výhrou by se k osmé pozici Hanáků přitáhla na dvě výhry. V souboji týmů bránících jen na úrovni 90 bodů by mohl rozhodnout lepší útok hostů. Otázkou je, zda se k němu na mnohdy horké ostravské palubovce dostanou v celé jeho šíři. Záležet bude hodně na tom, jestli svá čísla dokáže potvrdit především 40bodové duo Fuller – Mitchell, jež zezadu řídí 13bodový rozehrávač Močnik. Z pohledu NH bude důležité na minimum omezit ztráty.

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Ostravská hala je velice specifická, toho domácí umějí využít. Neznám tým, kterému by se v ní hrálo dobře. I to je důvod, proč nás nečeká žádné snadné utkání. Nová huť má ve svém středu několik dobrých střelců, kteří mají dlouhodobé průměry přes deset bodů. S tím se musíme vyrovnat. Potřebujeme je zastavit, nedopustit, aby se dostali do herní pohody. To bude z pohledu konečného výsledku hodně důležité.“

Atrakce utkání: tři vylosování diváci dostanou balíček od společnosti ADIP.