30

14
12

Infarktový konec temna

V porodních bolestech a za obrovských nervů se Nová huť probila k ukončení osmizápasové série porážek. Stalo se doma s USK (90-85) a byl to skutečný trhák včetně závěrečných zvratů.

Pražané měli mírně lepší start, ale pak se dlouho hrálo prsa na prsa. Za stavu 55-53 po 24 minutách si ale vzalislovo domácí Boggs a Stojačič, kteří založili na čtyřminutový trhák na 68-55. Za vedení 78-61 8:40 do konce ale ruce domácích borců oblepil strach z výhry, začali ztrácet a USK se čtyřmi trojkami vyhoupl už 3:14 do konce k obratu na 81-83, tedy po šňůře 3-22.

Za stavu 84-85 se ale trefil domácí křídelník Bažant a po dvou minutých pokusech pivota USK Vukosavljeviče Zaharijevic z útočného doskoku zvýšil na tři. A po minuté trojce Paražana Mareše Stojačič v samém závěru stvrdil výhru z šestek.

Vítěze téměř triple doublem vedl právě Stojačič (21+10 asistencí, 7 doskoků), ruku k dílu přiložili i Stanojevič (18, trojky 7/4), Boggs (16), Zaharijevic a Alleyn (po 11). Za hosty, kteří padli popáté v řadě, kontrovali Vukosavljevič (24), Appleby (15), Tůma (14) a Ondřej Sehnal (13+6 asistencí, 7 doskoků). NH byla mírně lepší z trojek (11-10) a šestek (13-11) a o něco více čněla z brejků (22-13).

8 22 30 2 21 6 12 19 16 11 96 85

Jedno je jisté – buď NH, nebo Sovy v 18. kole ukončí nepříjemnou sérii porážek, proto lze čekat boj do posledního dechu, možná včetně prodloužení. Sovy stále marně hledají svou báječnou listopadovou formu se senzačními lupy z Pardubic a Opavy a většina jejich opor musí hodně pozvednout svůj výkon, aby tým na Tatranu mohl uspět. A také už jednou musí při svém 75bodovém útoku ubránit pod 80 bodů, což nedokázal sedm kol v řadě a v této sekvenci zápasů z toho vzniklo – i při chabém doskoku - už 6 porážek.

NH, jež naposledy doma uspěla před dvěma měsíci s Hradcem, se nebývale souží, inkasuje jednu devadesátku za druhou, a i když má lepší doskok než Pražané, pro změnu příliš ztrácí. Kdo tedy lépe odbrání, doskočí a méně ztratí, ten se bude radovat. A Nová huť by se třeba mohla rozpomenout na svůj úspěch na Folimance z konce října.

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): „Ostravě máme co vracet, když jsme ji nechali uspět na Folimance. Soupeř se potřebuje chytit a tento zápas pro něj může být dle papírových předpokladů ideální. Jenže my máme stejné cíle a budeme chtít přejít na vítěznou vlnu také. Musíme se znovu vrátit ke hře, která nás zdobila koncem listopadu, a odrazit se od základních věcí, jako je doskok a přechod do rychlého protiútoku.“