24.0

#13
2.0

Třetí v řadě pro Hanáky po řádění Pekárka

Byl to jen jeden zápas. V dějinách hanáckého týmu a jeho osudu v této sezoně ale znamenal hodně. Olomoucko po třetí výhře v řadě už není poslední. Oslabenou Novou huť (bez Nábělka a Šmída), jež v závěru utkání přišla i o nyní jediného opěrného dlouhého Heinzla, doma složilo díky velkým výkonům Pekárka (25+16 doskoků) s Kouřilem (20+6 asistencí) 88-79 a nyní zkusí nahánět desáté Sokoly v boji o předkolo play-off.

Při úvodní ofenzivní marnosti hostů Hanáci vystřelili po šesti minutách do trháku 22-5, avšak NH vzápětí krvácení zastavila a i díky útočným doskokům se vrátila na 6 bodů a v poločase ztrácela jen 38-30 i přes dvojnásobní manko na doskoku a mnohem horší úspěšnosti dvojek. Mírné vedení domácích trvalo i ve třetí části, ale ve čtvrté už Heinzlem tažení hosté vyrovnali na 64-64. Pumprla pak šesti body dokonce získal NH vedení 73-75, to ale dvěma trojkami vymazali domácí Kouřil s Váňou a playmaker Kouřil v poslední minutě už navedl Hanáky na vítěznou kolej.

Třetím střelcem Olomoucka byl Váňa (12) a čtvrtým Bezbradica (11).  NH sytili Heinzl (24), Alleyn (18+7f+) a Radek Pumprla (14+7 asistencí). Domácím patřil především doskok (43-27) a trestné hody (24/21 - 13/10).

Peter Bálint (kouč NH Ostrava): ”Hlavně v první čtvrtině to z našeho pohledu nebylo povedené utkání. Soupeř nám hodně odskočil. Sice jsme se dokázali vrátit, stálo nás to ale hodně sil. V závěru se navíc zranil náš jediný klasický pivot Dominik Heinzl a to už bylo hodně složité. Sice jsme se snažili až do konce, především na doskoku ale měl tým problémy a podle toho to dopadlo.”

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko):
”Začátek se nám docela povedl, pak jsme ale přestali hrát, co jsme chtěli. Spíše jsme se srovnali se soupeřem. Pivotům se příliš nedařilo, i proto musela hrát menší sestava. Nakonec se nám podařilo vyhrát a potvrdit předchozí úspěch. Čekal jsem náročný zápas, přesto jsem si myslel, že budeme silnější pod košem a využijeme oslabení Ostravy na pivotech víc, než se podařilo.”

Absence Ostravy: rozehrávač Nábělek, možná nadále křídlo Šmíd

Ač se tak zápas posledního s předposledním nemusí jevit, půjde o řádně žhavou bitvu. Naposledy totiž na stejném hřišti vyrvala Nová huť soupeři výhru v prodloužení, načež Hanáci si po zápase veřejně stěžovali na výkon sudích. V nervním závěru duelu byl navíc vyloučen domácí centr Bezbradica za naznačení ”hlavičky” Pumprlovi, oceněné technickou chybou.

Olomoucko, jež se stále nevzdává dobytí bran předkola play-off, může navíc výhrou už dorovnat bilanci NH. Ta je nyní velmi seslabená a padla už šestkrát za posledních 7 utkání.

Michal Pešta (kouč BK Olomoucko): ”Narazí na sebe sousedé v tabulce, už proto to bude náročné po všech stránkách. Potřebujeme dobře bránit. A na tom bude záležet, jak se nám bude dařit v útoku. Nadstavba není nějak dlouhá, ale šanci dostat pod sebe nějaké soupeře máme a rozhodně se o to pokusíme. Sice se nesestupuje, ale žádný z týmů nechce skončit poslední. S Novou hutí máme možnost se k tomuto cíli přiblížit.”