16.0

#23
3.0

Ubillovy trojky dotlačily NH ke druhé výhře

Nová huť se stůj co stůj snaží dokazovat, že už nepatří na chvost ligové tabulky, kde strávila řadu posledních sezon. S Hanáky doma vyválčila svou druhou výhru (86-81), již utrhla až v posledních minutách.

Prvních 35 minut povětšinou dotahovala mírný náskok hostů, ale v polovině závěrečného dějství ji už trojka křídelníka Šmída na 69-68 nasměrovala na vítěznou stezku. Za koncovku pak vzali power forward Heinzl i Ubilla a do poslední minuty už jejich tým šel i přes trojkový odpor soupeře s náskokem 6 bodů, z nějž již dokázal vyžít.

NH vedli Ubilla (24, trojky 8/6), Šmíd (17), Heinzl (14), Vann (11), Radukič (10) a Petr Bohačík (5+16 doskoků). Za hosty (bez Halady) se činili Feštr (20, trojky 7/5), Carpenter, Vučkovič (po 19), Marek Sehnal (11) a poprvé pod 22 body udržený Wiggins (8+14 doskoků). Hanákům sice patřily trojky (10-13), na straně NH však byly šestky (30/18 - 11/10), útočné doskoky (15-9, body z nich 18-7) i ztráty (9-15).

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): ”Gratuluji klukům výhře. Byl to týmový výkon. V obraně jsme plnili, co jsme chtěli. V prvním poločase nás trápil Marek Sehnal, který držel svůj tým v mírném vedení. My jsme čekali, kdy ”trefíme” koš, šestky dnes byly tragické. Neskutečnou práci odvedli pivoti, zejména Dominik Heinzl. Dále pak mladí kluci Svoboda s Lukáčem výborně naháněli Carpentera. A dnešní žolík byl Jirka Dedek, který trefil důležitou trojkou.”

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko):
”Chtěli jsme vyhrát stejně jako domácí, kteří byli v závěru chytřejší a mají druhou důležitou výhru.”

Dominik Heinzl (power forward NH Ostrava): ”V prvním poločase se nám nedařilo střelecky, což byl asi i důvod toho, že to bylo vyrovnané. Ve druhém poločase jsme se odpíchli od obrany a šlo to nahoru. Nasbírali jsme i útočný doskok a přidali rychlé body, které nás dovedli k výhře.”

Marek Sehnal (forward BK REDSTONE Olomoucko): ”Zápas jsme si prohráli sami. Domácí jsme nechali doskakovat, dávat jim druhé třetí šance a neuhlídali jsme Ubillu. Ten nás trestal za tři body.”

• kvalitní rozehrávač Carpenter

Souboj dvou týmů, které nutně potřebují uspět. Domácí jsou podruhé bez amerického křídla Johnsona, s nímž se klub už rozloučil, hostům bude chybět důležité křídlo Halada, jež v duelu s Děčínem postihlo zranění. Ještě větší díl odpovědnosti tak padne na nové zahraniční trio Wiggins, Vučkovič, Carpenter. Hanáci se zřejmě opět budou hodně tlačit přes první dva jmenované pod koš a sbírat trestné hody. Musí ale také zlepšit obranu, jež při 94 bodech zatím není jejich výstavním artiklem, podobně jako střelba trojek.

NH po výborném vstupním duelu v Děčíně třikrát padla a bude už chtít přidat další výhru, což ale se 70bodovým útokem, 89bodovou obranou, chabým doskokem i palbou trojek bude velice těžký oříšek k rozlousknutí.

Absence Olomoucka: křídlo Halada (zranění z minulého utkání)

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Čeká nás velmi důležitý zápas proti Olomoucku. Náš cíl je jednoduchý. Chceme, aby každý hráč, který přijde na hřiště, tam nechal 100 procent v obraně. Chceme do toho dát velkou energii a bojovnost. Když to splníme, tak se spolu s našimi fanoušky můžeme radovat z první výhry na domácí půdě.”

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko): ”Ostrava je v podobné situaci jako my. Před sezonou výrazně obměnila sestavu a tým si ještě sedá. Je na tom dokonce stejně výsledkově. Bude to zajímavá konfrontace. Čeká nás těžký zápas. Soupeř ještě doma nevyhrál, tuto sérii bude chtít ukončit. Ostravskou halu si pamatuji z doby, kdy jsem byl v Prostějově. Nehraje se tam lehce. Přesto věřím, že máme šanci na úspěch. Potřebujeme být v obraně agresivní. Navázat na závěr předchozího utkání, kdy to na vítězství nevyšlo, výkon pod vlastním košem byl ale v poslední čtvrtině velice dobrý.“