10.0

#23
3.0

První pandí díky druhé půli, trojkám a doskokům

SLUNETĚ se podařilo rehabilitovat za úvodní domácí selhání se Sokoly, přesto to na svém hřišti neměla opět jednoduché. Lepší druhou půlí si však po vyrovnaném poločase řekla o výhru 86-72.

Ostravský power forward Heinzl ještě ve 30. minutě trojkou snižoval na 63-59, ale v úvodu čtvrtého dějství domácí potáhl nečekaný muž Jan Karlovský, a byť se hosté 3:30 do konce ještě jednou dostali na čtyři body, domácí už pak dvěma trojkami zápas uklidili do bezpečí.

Vedli je Pecka (19+14 doskoků), Autrey (14+10 asistencí a 8 doskoků), Delvon Johnson (14+7 doskoků), Svejcar (12) a Karlovský (10+7 doskoků). Za NH odpovídali Vann (19+7 doskoků), Petr Bohačík (11) a Ubilla (10+7 asistencí). Domácím patřil lepší doskok (47-33, v útoku 14-7) a také trojky (13-8).

Adam Choleva (trenér Ostrava): ”Chtěl bych pogratulovat domácím k důležitému vítězství, oklepali se ze zápasu s Hradcem Králové. My jsme se chtěli držet s domácími celý zápas, aby v závěru znervózněli, ale stal se opak. Byli jsme to my, kdo přestal hrát, tahat to dopředu, doufali jsme, že to Many Ubilla rozhodne na pick-and-rollu, což se nestalo. Největší chyba je ale na doskoku, kde nás domácí přeskákali 50-33, navíc měli 19 útočných doskoků, to prostě nejde. Dalším faktorem pak je střelba za tři body, kde má Ústí padesátiprocentní úspěšnost, zatímco my jen třicet pět procent.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
”Jsem rád za výhru proti soupeři, který například zápasem v Děčíně ukázal, že letos bude patřit ke kvalitním týmům. Nejvíc mě ale těší výkon, který jsme předvedli, jelikož v neděli jsem byl výrazně nespokojen jak s tím, co jsme předvedli v obraně, tak především v útoku. Jde vidět, že máme inteligentní hráče, protože během dvou dnů jsme dokázali udělat změny a myslím, že dnes se ten basketbal musel divákům líbit.“

Jiří Dedek (křídlo NH Ostrava): ”Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, stačili jsme domácím ve střelbě za tři i za dva body, zkrátka šlo o vyrovnaný zápas. Zlom nastal zhruba pět minut před koncem kvůli naší nedůslednosti v obraně, zbytečnými chybami a špatnou komunikací. V úplném závěru to pak podtrhly i lehké koše soupeře.“

Jan Karlovský (power forward SLUNETA Ústí): ”Jsme rádi za vítězství, protože po zápase s Hradcem Králové jsme byli docela dole. Dnes to podle mě byl týmový výkon, hodně nám pomohla lavička a diváci, což byl možná takový X-faktor. Rozhodla čtvrtá čtvrtina a ostravská zóna, která jí moc nešla, a my jsme přes ni dali pár lehkých bodů.“

• motivace opustit ligové dno

V opačném rozpoložení jdou do utkání oba celky. NH jede podruhé během pěti dní přes celou zemi, ale po úspěchu v Děčíně se jí budou kilometry polykat mnohem lépe. Na úvod v aréně Válečníků sklidila 15 útočných doskoků a zvládla koncovku, především díky svému novému lídrovi Ubillovi, který neztratil nic ze svého umění, jež v NBL ukazoval už před osmi lety. A to ještě novému kouči Cholevovi nezahrály všechny posily na plný počet oktanů.

Pandy se v prvním kole nechaly zaskočit doma od Sokolů, když jim v rozhodné poslední čtvrtině zcela vyschl útok (celkem jen 64 bodů), což je při čtyřech zámořských mužích na pováženou. A například podkošový pružináč Johnson sebral jediný doskok. Celý tým tak musí hodně zabrat, aby naplnil svá i fanouškovská očekávání, protože zaostat s Hradcem na doskoku doma o 12 je více než hodně.

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”V utkání s Ostravou nám jde o hodně. Potřebujeme napravit nepovedený vstup a předvést výrazně lepší výkon než proti Královským sokolům. Ostrava bude posilněna výhrou v Děčíně a nás tak nečeká nic lehkého.“

Dalibor Fait (forward SLUNETA Ústí): ”První utkání nám vůbec nevyšlo a máme co napravovat. Na druhou stranu není důvod věšet hlavy, sezona bude ještě dlouhá a my si vyříkali v šatně všechny chyby z prvního utkání a na Ostravu budeme dobře připraveni. Do utkání jdeme s jasným cílem – vyhrát.“

Martin Nábělek (rozehrávač NH Ostrava): ”Čeká nás opět výjezd na druhou stranu republiky. SLUNETA zaváhala s Hradcem Králové, což se bude určitě snažit odčinit v duelu s námi. Pokud chceme pomýšlet na výhru, musíme být v první řadě opět nohama na zemi a nenechat se uchlácholit vyloupením Děčína. Dále je třeba ubránit jejich stěžejní hráče a v neposlední řadě určovat tempo hry a nenechat si ho diktovat. Věřím, že si jedeme pro vítězství.”

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): ”Po náročném zápase v Děčíně nás zase čeká těžký zápas proti kvalitnímu týmu Ústí, které na domácí půdě už zaváhalo a bude mít extra motivaci proti nám. Po výhře v Děčíně vládne v kabině výborná nálada. Všichni hráči jsou zdraví, motivovaní a jdeme se porvat o další vítězství.”