23.0

#21
11.0

Ač bez Autreyho, padly Pandy až v závěru

Na umělecký dojem SLUNETA ve dvou z posledních tří těžkých duelů venku nevypadala špatně, jenže v Opavě, ani v Brně z toho výhra nebyla a v Děčíně tým propadl celkově. Počítá už tedy tři porážky v řadě, naopak Brňané se i přes klopýtání posledními týdny s bilancí 6-4 stále drží na dostřel čelu tabulky.

Pandy i bez Autreyho, Maděry či Haiblíka ještě na začátku předposlední minuty pod Špilberkem ztrácely jen dva body, jenže pak až do konce neskórovaly a domácí vyvázli s vítězstvím 85-77.

Ve velmi vyrovnané bitvě hosté na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny unikali na rozdíl sedmi až devíti bodů, když je při výrazně horší střelbě z pole (do půle o téměř 20 procent) držel ve hře větší počet trojek (celkově 6-9) a solidní obrana. Za domácí však v kritické čtvrté části včas povstalo trio Madden, Krakovič, Půlpán, jež otočilo skore.

Právě Madden i vedl střelecké šiky týmu (18), následován Puršlem (16+7 doskoků), Markem (14) a Mickelsonem (12). Za Ústí se činili Svejcar (18), Pecka (17), Delvon Johnson (13+11 doskoků) a Jones (11+9 asistencí). Domácím patřily body zpod koše (40-30), z brejků (17-6), i palba náhradníků (42-9).

Luboš Bartoň (asistent Basket Brno): ”Jsme rádi za vítězství, protože to nebylo jednoduché, Ústí přijelo bez Autreyho, což dalo vítr do plachet ostatním. Nemohli jsme se opřít o obranu, až do poslední čtvrtiny to bylo velmi slabé, dělali jsme chyby, které soupeř trestal. Jsme rádi za ten závěr, kdy jsme dobře atakovali obranu hostů. Výhra se počítá.“

Matěj Dáňa (guard Basket Brno):
”Do zápasu jsme vstoupili s dobrou energií, trefili jsme nějaké střely, vyhráli jsme poločas. Ve třetí čtvrtině jsme polevili, ztráceli jsme míče, na začátku čtvrté čtvrtiny vedlo Ústí o sedm bodů. Dobrou obranou jsme ho dostali pod tlak a nakonec vyhráli.“

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): ”Brno nás překonalo až v závěru, odehráli jsme velmi dobrou partii. Na tomto výkonu se dá stavět, otřepali jsme se z derby a i bez Autreyho nám vycházela taktika.“

Spencer Svejcar (křídlo SLUNETA Ústí): ”Je to těžká porážka, protože jsme hráli 35 minut velice dobře. Pak nám došly síly, byli jsme bez Autreyho. Bojovali jsme celý zápas, Brno má velice dobrý tým.“

• lídr Autrey

V nelichotivé kádrové situaci míří pod Špilberk Pandy, kterým může chybět řada mužů z perimetru, což by byla velká rána pro plány kouče Šotnara. Z derby není stále v dokonalém stavu lídr týmu Autrey, jehož top výkon chyběl právě v Děčíně. A ještě víc by chyběl na palubovce Brna, jež hodlá před svými fanoušky odčinit poslední matné výkony, ilustrované nevalnou ofenzivou i doskokem, kdy pozitivem bylo především kvantum házených šestek. Tým ale i přes překážky dokázal vítězit.

Pandy mají za sebou trpké porážky v Opavě a Děčíně se shodně 67 nastřílenými body, což není počet vhodný k vítězným tažením. Při možných absencích navíc šance na výrazné zlepšení nemusí být veliká.

Návštěvníci utkání se mohou nechat na místě otestovat na covid za velmi přijatelných 39 korun.

Absence Brna: rozehrávač Petr Křivánek (zranění ve spodní části těla)

Absence Ústí: křídlo Maděra (po operaci kolena), křídlo David (start nejistý, zraněný kotník), forward Haiblík (start nejistý, viróza), guard Autrey (start nejistý, zraněné tříslo)

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): ”Zápas proti SLUNETĚ bude pro nás opravdovou zkouškou. Celý týden jsme pracovali na naší hře, která nebyla v posledních zápasech dobrá. Jsem rád za to, co jsme vše odpracovali, a věřím, že budeme dostatečně připraveni, abychom utkání zvládli.“

Hunter Mickelson (pivot Basket Brno): ”Máme za sebou celý týden tréninků, na kterých jsme opravdu tvrdě dřeli, a doufáme, že se to v sobotu ukáže na naší hře. Jsem nadšený, že můžeme zase po takové pauze hrát a těším se na zápas proti Ústí! Doufám, že nás naši fanoušci přijdou podpořit!“

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Brno předvádí v letošní sezoně velmi dobrý basketbal. My se chceme oklepat z nepovedeného derby a předvést dobrý výkon.“

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): ”Po nevydařeném derby máme co napravovat, Brno má dobrý mix dravého mládí a zkušených borců a nečeká nás nic lehkého, ale určitě chceme předvést dobrý výkon.“

Atrakce utkání: vystoupení brněnské taneční skupiny B-Fresh, soutěž ve střelbě na koš o voucher v hodnotě 500 korun do obchodu Candy Store Brno.