Novinky

Ničitel Dunans řídil krádež na Dašické

VIDEOECHO ZÁPASU 3 ČTVRTFINÁLE Těch sedm a půl minut třetího čtvrtfinále si domácí pardubický tým musel připadat jako ve zlém snu… Poté, co téměř dokonalou hrou s brejky, útočnými doskoky, pick-and-rolly a nájezdy do koše na jedné straně a maximálním nasazením při obraně vlastní obruče vyšplhal za prvních 9 minut do vedení 28-12, kdy navíc na nule udržel pomocí festivalu přebírání ostrostřelce Palyzu, se jeho trhák v mžiku zhroutil jako domeček z karet.

O tom, co všechno Beksa musí stopnout. Dnes!

S ONDŘEJEM KOHOUTEM Už takřka zády ke zdi stojí před čtvrtfinálovým Zápasem 3 (dnes v 18:00 v Pardubicích) na domácí půdě tým Beksy, který si z palubovky Olomoucka přivezl dvě porážky, přičemž v druhé půli Zápasu 2 už ve skore ztrácel dvacet bodů. Co především se na hřišti rivala Východočechům nedařilo?

Hru Turů s ohněm uhasil až zelenáč Kovář

ECHO ZÁPASŮ 2 ČTVRTFINÁLE Velikonoční pondělí přineslo vedení už 2-0 na zápasy ve čtvrtfinálových sériích Nymburku i Svitavám. Zatímco obhájce trofeje to měl ve druhém domácím utkání při ještě omezenější sestavě Sov snadnější, Turům před vlastními fanoušky nestačilo ke klidu ani vedení o 21 v polovině třetí čtvrtiny, protože Pandy se nikdy nevzdávají.

Bral, co mu Pandy dávaly. A ničil odevšad

S ROMANEM MARKEM Využíval vše, co mu ústecký defenzivní systém v danou chvíli nabízel. A protože si umí poradit jak daleko za obloukem, tak v podkošové mlýnici, využíval nabídek plnými hrstmi. První čtvrtfinále člen nejlepší pětky ligy Roman Marko orámoval čísly, jež k jeho ocenění náleží – 23 body, 12 asistencemi a trojkami 9/5. Playmaker Turů toho musel zvládnout opravdu hodně, aby svůj favorizovaný tým dotlačil na domácí půdě k první 12bodové výhře.

Hvězdná Tůmova šichta. "Dončič - můj vzor"

S JAKUBEM TŮMOU PO JEHO ŽIVOTNÍM Může se to zdát trochu divné vystřihnout kariérní zápas mezi muži, když skončí porážkou, při „ulétlém“ závěru navíc až příliš krutou. Dvacetiletý obojživelný guard Jakub Tůma však své osekané soví letce těžko mohl dát víc. Vysázel 23 bodů, z toho 21 už po 28 minutách, trefil všechny tři trojky, všechny čtyři dvojky i všech šest šestek. Doručil i 6 asistencí, získal na sebe 8 faulů a hlavně – ani na jednu jedinou sekundu nepoznal úlevu při odpočinku na lavičce! Na palubovce mistra z toho v prvním čtvrtfinále vypadl jeho top výkon za dva roky v Kooperativa NBL – v bodech i užitečnosti (29).

Autrey a Marko rozsvítili nedělní noc

VIDEOECHO NEDĚLE V NBL Lamb Autrey a Roman Marko se stali králi nedělního play-off večera a Jakub Tůma jeho poraženým hrdinou. Americký Válečník dovedl i ve druhém čtvrtfinále na domácí půdě svůj tým k vítězství nad Opavou a tím i ke slibnému vedení 2-0 v sérii. Slovenský pick-and-rollový virtuos a tentokrát i krajně nebezpečný obloukový snajpr ve čtvrté čtvrtině zlomil oslabené, přesto dlouho mimořádně odolné Pandy, což vyznačilo první čtvrtfinálovou výhru Turů. A celých 40 minut točící mladá puška z pražských Nuslí řídila nečekaně silný soví odpor na palubovce Nymburka, kde se mistr k prvnímu úspěchu proti oslabeným hostům definitivně prosadil až závěrečnou 20bodovou smrští dua Hruban - Vyoral.

Nakoukání do trenérské kuchyně Kouče sezony

INTERVIEW S LUBOMÍREM RŮŽIČKOU Vlastně by ani nemusel odpovídat, protože při premiérově získaném ocenění pro ligového Kouče sezony se jeho reakce dala předem očekávat. „Ano, individuálně to je zatím největší ocenění, jakého se mi v basketu dostalo,“ potvrdil kouč po nadstavbě druhých svitavských Turů Lubomír Růžička, který ovšem hned vše posunul dál: „Já to ale jako vyloženě individuální cenu neberu, protože je to zásluha celého realizačního týmu, managementu a zejména hráčů a také fanoušků, kteří nás podporují. Trenér nepracuje sám, ale má kolem sebe celý tým.“

Zaútočí už Opava? A budou zlobit Pandy?

PREVIEW NEDĚLE V NBL Velikonoční neděle nabízí startovní výstřely hned dvou čtvrtfinálových sérií a jedno třaskavé pokračování. To čeká sérii mezi Děčínem a Opavou, kdy dění na severu Čech bude od 18:00 přenášet Studio Basketbal na webu tv.nbl.cz. Do prvního utkání vstoupí doma mistr z Nymburka (18:00), jenž narazí na oslabený USK, a podporu fanoušků bude mít ve svém stánku i svitavský DEKSTONE, který jde v roli favorita do souboje s Ústím (18:00).

Koncovka pro Děčín a Hanáci drtivě

VIDEOECHO SOBOTY V NBL 79bodový kvartet Olomoucka Dunans, Pelko, Douglas, Bohačík drtivě rozhodl druhé čtvrtfinálové utkání a Hanáci tak vedou po domácích utkání 2-0. Poprvé proměnili výhodu domácího prostředí i děčínští Válečníci, kteří lépe zvládnutou koncovkou skolili Opavu o pět bodů.

Válečníci poprvé na Opavu a pokus Beksy No.2

PREVIEW SOBOTY V NBL Sobotní večer je časem rozjezdu druhé čtvrtfinálové série, a to jedné velmi atraktivní. Třetí Děčín jde doma od 18 hodin poprvé na šestou Opavu a při obnovené síle Slezanů to bude hodně třaskavý střet. Druhým dílem pokračuje od 18 hodin i série Olomoucka s Pardubicemi (vysílá web ČT), kde se Beksa oproti prvnímu utkání nemusí zlepšit o tolik, aby poprvé uspěla.