Novinky

Fuller do dějin! Nečas 800! Náhradníci na výsluní!

ECHO PÁTKU V NBL Dechberoucí show a dva rekordy sezony z rukou olomouckého náhradníka Jona-Christophera Fullera. 800. ligový zápas Radka Nečase. 216 bodů v Nymburce. Úderná druhá vlna i famózní druhopoločasová defenziva Pardubic jako rozhodující faktory při složení Děčína. To byly hlavní body dvou výživných pátečních duelů pátého kola skupiny A1.

Proč se Ústí nebojí a proč by byla lepší Beksa

SE STANISLAVEM VOTROUBKEM Měli by se fanoušci SLUNETY po posledních dvou venkovních porážkách obávat o účast svého týmu v play-off? Je uhájení aktuální sedmé, nebo nejhůř osmé pozice v ohrožení? „Já doufám, že ne,“ nechce podporovat obavy hrající asistent Stanislav Votroubek. „Samozřejmě ještě zbývá šest zápasů a my máme výhru náskoku na Kolín a dvě na USK. Taky ale hrajeme čtyřikrát doma.“ Pandy mají navíc už zajištěné lepší vzájemné zápasy s Kolínem, který by tak musel v konečném účtování mít na přeskočení Severočechů o výhru víc, a s USK drží bilanci 2-1 na utkání a +11 bodů.

Už dnes odpoledne je tu hit na Dašické

PREVIEW 5. KOLA NADSTAVBY Do tří dnů je rozloženo páté kolo nadstavby Kooperativa NBL, v němž se chystají zajímavé duely v obou skupinách. V A1 se už v pátek utkají v třaskavém střetu Pardubice s Děčínem a po středě truchlící Nymburk půjde na Olomoucko. V sobotu se A1 v brzkém odpoledni dohraje bitvou kompletních skvader Opavy a Svitav. V A2 na sebe v sobotních duelech narazí USK s Ostravou a pozdě večer Brno s Kolínem. V neděli pak kolo uzavře utkání ústeckých Pand s Lions od Vajgaru.

Útok na triple? Netušil jsem. Nemáme statistiky

S ROMANEM MARKEM Mít svitavští hráči o poločasech k dispozici statistiky, možná by ho ta dvě čísla vyhecovala. Rozehrávač Roman Marko se v domácím duelu čtvrtého nadstavbového kola už po dvou čtvrtinách prezentoval skvělým double doublem za 12 bodů a 10 asistencí a chybělo tak doplnit „jen“ doskoky k premiérovému triple doublu 13leté ligové kariéry. Jenže svá asistenční čísla v tu dobu neznal a tak velký osobní milník opět zůstal nepokořen.

Tuři z 50 na 111! USK popravily šestky

ECHO STŘEDY V NBL Svitavy povstaly po čtyřech porážkách v řadě proti Olomoucku, když rozhodly v posledních dvou minutách. To byl v rámci čtvrtého kola nadstavby jediný středeční výsledek ve skupině A1. V oddělení A2 se toho dělo mnohem víc. Kolín doma skolil USK v prodloužení, když rozehrávač hostů Ondřej Sehnal minutou šestkou v samém konci základní hrací doby právě nastavení „umožnil“. NH ukořistila u Vajgaru už čtvrtou výhru v řadě a Ústí až v závěru ztratilo duel v Brně.

Trpět s Petrem Bendou

ECHO ODVETY OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ Celý druhý poločas seděl za košem u východu z haly a jeho pohled byl prázdný. Jeho zoufalství nezměrné. A jeho bezmoc nekonečná. V dosud největším zápase sezony, v tom, který měl kapitalizovat skvělé výsledky i hru týmu v soutěži, už po 15 minutách zůstal ležet na hřišti a nevypadal, že by se mohl brzy zvednout. Když sudí přerušili hru, byl odveden na lavičku a ještě před koncem druhé čtvrtiny odkulhal s obnaženým pravým chodidlem do šatny. Poločasová diagnóza byla krutá – utržená achilovka a s velkou pravděpodobností konec sezony pro 35letého veterána Petra Bendu. A o dvě čtvrtiny později skončila sezona i pro celý tým…

Odveta za 1968 je tu! Zvládne ji Nymburk?

PŘED ODVETOU OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ I SE VZPOMÍNKAMI LEGENDY Pro Nymburk je to dnes od 18:30 zápas dosavadního průběhu sezony. V odvetě osmifinále Ligy mistrů doma vyzve silný AEK Atény, který už na jeho palubovce dokázali čeští šampioni překvapivě setnout o deset bodů, a tenhle náskok si také přenášejí do domácího utkání. V něm mohou tedy prohrát i o devět bodů a stále budou postupovat.

O páté místo ve Svitavách, o osmé v Kolíně

PREVIEW STŘEDY V NBL Jeden duel A1 a kompletní program A2, to je středeční nabídka 4. kola nadstavby v Kooperativa NBL. V něm se na palubovce chřadnoucích Turů představí rozdováděné Olomoucko a pro oba celky půjde o vylepšení postavení na páté pozici právě vůči soupeři. Ve spodní šestce si to o osmý post rozdají v Kolíně domácí Medvědi se Sovami, kdy navíc Středočeši budou střílet jako diví kvůli zapojení do charity KKP. Nová huť zkusí vybojovat čtvrtou výhru v řadě na palubovce Lions a v téměř nočním duelu (začíná ve 20 hodin) se bude snažit zlomit ligovou bídu Brno, jež hostí lídra A2, tedy ústecké Pandy.

Do play-off Beksu nechtějí. Musí ji porážet teď!

S MARKEM SEHNALEM Měl jen deset minut mezi obědem a přednáškou z fyziologie na olomoucké univerzitě, ale tak velký výsledek, jakého tým dosáhl na palubovce Pardubic, by si zasloužil i lehce opožděný příchod do učebny. A tak forward Olomoucka neváhal a nadšeně vyprávěl. I z jeho slov je patrné, že ligový nováček se nespokojil s trochu nečekaným průnikem do A1, ale chce jít ještě výš. „Po postupu do horní šestky hrajeme bez tlaku, jsme uvolněnější, přicházejí i takovéhle výsledky a po dvou těsných porážkách v nadstavbě jsme do třetice konečně vyhráli,“ narazil Marek Sehnal na tříbodovou prohru v Děčíně a čtyřbodovou doma s Opavou, po nichž už následoval pardubický lup.

Zaděláno na české finále Alpe Adria Cupu!

ECHO SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU Po prvních zápasech semifinále Helios Alpe Adria Cupu není nereálné české finále! Pražský USK, který ve čtvrtfinále dokázal vyřadit děčínské Válečníky, doma těsně zlomil Levice (76-73), sdíleně druhý tým slovenské extraligy, a do odvety na Slovensku si tak poveze tříbodový náskok. Pro Levice to navíc byla vůbec první porážka v soutěži. Slibně začalo i Brno, jež se do semifinále probilo přes slovinské Domžale, když těsně vyhrálo venku, a soupeř už kvůli náročnému domácímu programu vyslal do odvety jen juniory. Mmcité+ si z úvodního semifinálového duelu ve slovinském Lašku po dobrém výkonu přivezlo jen čtyřbodové manko po porážce 73-69.