Novinky

Rozhovory

Nezapomenu nikdy. S Opavou to ale nejde brát jako odplatu

Dobře si uvědomuje, že stát se to proti Opavě ještě do třetice, bylo by to už opravdu příliš. Tým, který už tak postrádal klíčového forwarda a kapitána Pomikálka, přišel v sobotu už v úvodu druhé čtvrtiny na palubovce Slezanů i o vyloučeného lídra Anthonyho Waltona.

Evropské poháry

Medvědi trojkobijci byli blízko

Kolínský GEOSAN by si zatím mohl v Alpe Adria Cupu nechat patentovat těsné výsledky. Po vydřených výhrách v úvodních dvou duelech byl až do konce na slibné stezce i v rumunském Temešváru, a to i bez svého top skórera Smithe, nakonec však zapsal první porážku letošního ročníku (90-84).

Aktuality

Králové i skromní lovci druhých šancí

V posledním statistickém okénku, které bude redakce webu NBL průběžně v této sezoně sledovat, je pozornost zaměřena na bojovnost na útočném doskoku, a tedy na body z druhých šancí. Této kategorii vévodí Nymburk, jenž zapisuje téměř 18 bodů na utkání. Následuje Opava s 16,8 a Děčín s 13,9 bodu.

Dalších 1600 kilometrů pro Medvědy

Jediný zástupce Kooperativa NBL, který bude dnes pokračovat ve své evropské misi, je kolínský GEOSAN. Ten se vypravil do téměř osm set kilometrů vzdáleného rumunského Temešváru, kde jej čeká od 18 hodin (na YouTube soutěže) duel s domácím týmem, který dosud vyhrál obě svá utkání, doma s Olomouckem rozdílem devíti bodů a s Dubravou o osmnáct.