Novomanžel a anonymní šampion? 4krát? Bylo by to neslýchané!

Jeho život i basketbalová kariéra právě finišují k velkému a zcela nezapomenutelnému milníku. Čtyřiadvacetiletý křídelník s dirigentskými aspiracemi Radek Farský tak i v horku semifinálové série s Nymburkem, v níž se už dnes večer může u Labe dočkat historického postupu, musí simultánně řešit i docela jiné záležitosti.

Aktuality

Loučení po 19 sezonách v lize, kde strávil půlku života

Jednatřicátá sezona Kooperativa NBL se ve svém závěru nesla i ve znamení dvou veteránských loučení. Svůj definitivní hráčský konec oznámili čtvrtý a pak i třetí nejstarší hráč soutěže, jmenovitě 36letý Pavel Pumprla ze Slavie a 37letý Petr Bohačík z ostravské Nové huti.

Play-off

Třetí čtvrtka severních snů! A Matěj Vysvoboditel

Poločas (35-35) nechali Beksu doufat, že se bude o semifinálový mečbol hrát až do konce. Pak ji ale Válečníci smetli z domácí palubovky ničivou třetí čtvrtinou (25-6), v níž soupeře zlomili 11 body z druhých šancí a dalšími ze sedmi pardubických ztrát. A i zpod koše míjející hosté za stavu 60-41 po 30 minutách věděli, že právě promarnili velikou šanci.

Rozhovory
Play-off

Využít oslabení Děčína? Bude to ještě těžší

Hodiny před dnešním stěžejním mačem semifinále mezi jeho Pardubicemi a Děčínem vás za kulisy série vezme pátý nejstarší muž Kooperativa NBL Kamil Švrdlík, který už za tucet let v lize zažil - i slyšel - ledacos. Ve svých šestatřiceti tak tento bývalý nositel národního dresu může poslední vypjaté dění hodnotit i s odstupem zkušeného veterána. A o to zajímavější jeho názory jsou.

Play-off

Trest snížen. Nichols bude chybět dvakrát

Střelecký lídr basketbalistů BK ARMEX Děčín Ty Nichols uspěl se svým odvoláním proti výši trestu za incident po čtvrtém utkání semifinále v Pardubicích, kdy mu Disciplinární komise NBL vyměřila trest na tři zápasy nepodmíněně s povinností uhradit finanční pokutu 25 000 korun.

Preview
Play-off

Přičichne Beksa v jedinečné situaci k finálovému snu?

Před pardubickou Beksou se dnes otevírá unikátní příležitost. Tým, čekající od titulu z roku 1984 na další zlatou či stříbrnou medaili, se po oslabení Děčína kvůli trestu pro jeho jasného střeleckého lídra v play-off Tye Nicholse (průměr přes 20 bodů) může velkou loupeží na severu přiblížit k dlouholetému snu. A tím je postup do Finále NBL.

Play-off

Slezané klepou na nebeskou bránu!

Pro domácí Opavu to bylo za burácení 2680 fanoušků až nebývale snadné. Ve čtvrtém duelu semifinále - jako sedmý tým po nadstavbě - sfoukla ze své palubovky obhájce trofeje silou orkánu (90-58), když dominovala ve všech herních aspektech, a za stavu 3-1 pojede ve čtvrtek do Nymburka už útočit na postup do finálové série a tím i na ukončení dvoudekádové hegemonie Polabanů, kteří poprvé za více než 22 let padli v lize třikrát za sebou!

Rozhovory
Play-off

Mrzí mě, co se děje. Podávání rukou v sérii? Bude to téma

Jedním úderem do soupeře Tomáše Vyorala při pozápasovém podávání rukou se děčínský tým ocitl v nemalých těžkostech. Byť se stále čeká na výsledek odvolání Tye Nicholse proti třízápasovému trestu s pokutou 25 tisíc korun, nějakou dobu Válečníkům jejich klíčový muž pravděpodobně bude chybět.