Vyhledávaní

Louda Auto FINAL 8

No.15 pro Nymburk a MVP jel na vodík

ECHO FINÁLE HYUNDAI FINAL 8 Kometa letošní sezony 24 minut ukazovala v pohárovém finále statečný boj, ale pak se domácí Nymburk kolínským Medvědům začal vzdalovat a bezpečně si po výhře 96-71 došel pro 15. pohárový titul, veden MVP Hyundai FINAL 8 Vojtěchem Hrubanem, který ve finále zapsal 25 bodů za 25 minut a vedle dalších získaných cen se domů mohl svézt Hyundaiem Nexo, prvním vodíkovým autem v Česku.

Hradec se ponořil do historické radosti

ECHO DUELU O BRONZ NA HYUNDAI FINAL 8 Královští sokoli z Hradce Králové poprvé v této sezoně přepisují dějiny. V dramatickém derby o pohárový bronz v koncovce přetlačili pardubickou Beksu 92-90 a slaví dosud největší úspěch své historie.

Jak hlasitě bez fanoušků mluví hra

ZAJÍMAVOST Je to prvek, který v současném světě sportu s prázdnými tribunami vyniká nad jiné. A trvá i nadále, tedy pokud ještě ticho vzniklé absencí fanoušků nebylo alespoň částečně nahrazeno uměle vyrobeným hlukem a nejrůznějšími zápasovými ruchy.

Pro to náměstí udělám maximum!

S ADAMEM ČÍŽEM Z HYUNDAI FINAL 8 Adam Číž právě teď ještě spí. A bude spát až do půl jedné. ”Budík si nastavím na 12:30, objednám si nějaké těstoviny s kuřecím, najím se a pojedeme do Nymburka na finále,” popsal svou náplň pauzy mezi pohárovým semifinále a titulovou bitvou Hyundai FINAL 8 (dnes od 18:50 na ČT Sport) rozehrávač Kolína, který včera večer se svým týmem přepisoval klubové dějiny.

Finišman Jelínek spasitelem odnikud!

ECHO DRUHÉHO SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 8 Když jim bylo nejhůř, pět minut do konce ztráceli s Pardubicemi už sedm bodů a jejich klíčové opory ztěžka lapaly po volných molekulách kyslíku, vystoupil z podpalubí na kapitánský můstek nepravděpodobný hrdina.

Šach mat až v úvodu druhé půle

ECHO PRVNÍHO SEMIFINÁLE HYUNDAI FINAL 8 V prvním půlfinále pohárového Hyundai FINAL 8 favorizovaný Nymburk na svém domácím kurtu podřadil až po na půl plynu odehraném poločase, aby se v úvodu třetí čtvrtiny ztratil Královským sokolům z dohledu. Výhrou 103-64 postoupil do nedělního finále (18:50 na ČT Sport), na Hradec čeká stejný den od 15:30 souboj o potenciálně historický bronz.

Je tu hvězdný duel Číž versus Vyoral!

PREVIEW POHÁROVÝCH SEMIFINÁLE V Hyundai FINAL 8 se přiblížil čas soboty, a tedy čas obou semifinálových duelů. V tom prvním už ve 13:30 narazí domácí Nymburk na jednu z letošních senzací Hradec Králové, který je v pohárovém semifinále poprvé. Od 17 hodin pak přijde na řadu velká bitva mezi Pardubicemi a další senzací z Kolína, pro niž by postup do finále znamenal přepsání historie, neboť Medvědi by poprvé dosáhli na nejméně stříbrné medaile.

Co bych jim řekl? Půjčil bych jim boty

S LUKÁŠEM BUKOVJANEM Z HYUNDAI FINAL 8 Ani jeho to po vyrovnané první čtvrtině nemohlo napadnout. Že už po třech dějstvích bude mít soupeř na kontě bez jednoho bodu stovku. A zápas bude dávno v prachu. ”S Nymburkem nikdy nevíte, takže ani tohle nešlo předpovědět. Určitě jsme ale chtěli uhrát lepší skore a nedostat takovou dardu,” pravil po ohromné čtvrtfinálové nadílce (72-128) v Hyundai FINAL 8 nečekaný top skórer Opavy Lukáš Bukovjan.

Do medvědí historie chce vstoupit každý!

S JIŘÍM JELÍNKEM Z HYUNDAI FINAL 8 Když hraje, má stejnou radost ze svého koše jako z tref spoluhráčů. Z těch druhých soudě dle užitého slovníku snad ještě větší. Jiří Jelínek při tom jistě vůbec nemyslí na to, že aktuálně nehraje aspoň poloviny zápasů, jak si to s drobnou nadsázkou v létě předsevzal. A stejně tak nejspíš při pohárovém čtvrtfinále nemyslel na to, že drtí svůj bývalý tým svitavských Turů, byť hned po zápase přišel k jeho lavičce na pěknou řádku minut podiskutovat.

Švrdlík: My už to jinak neumíme!

S KAMILEM ŠVRDLÍKEM Z HYUNDAI FINAL 8 ”Nakonec to byla zase naše klasická koncovka. My už jinak v téhle sezoně nehrajeme.” Tak si - víc než pravdivě - po čtvrtfinálovém dramatu Hyundai FINAL 8 s Brnem povzdychl pardubický power forward Kamil Švrdlík. Jeho tým vedl v průběhu třetí čtvrtiny až o 17 bodů, aby dvě minuty do konce ztrácel o dva a o svém postupu rozhodl až závěrečnou šňůrou 9-0.