Vyhledávaní

Nymburk dnes na Válečníky, ve Studiu NH na Kolín

PREVIEW 15. KOLA Poslední předvánoční kolo Kooperativa NBL rozehraje už dnes večer od 18 hodin Nymburk na domácí půdě s Děčínem. Mistr navíc před utkáním oznámil příchod zajímavé posily, jíž je 29letý Michael Dixon, americký rozehrávač se zkušeností z ME 2017 v gruzínských službách. V sobotu přijdou na řadu hned čtyři duely, z nichž ten mezi NH Ostrava a GEOSANEM Kolín bude hlavní náplní webového Studia Basketbal na TV.NBL.cz (17:30). To bude simultánně sledovat i další tři souboje, v nichž Olomoucko vyzve doma Beksu (18:00), rozjeté Brno svitavské Tury (18:00) a hradecký Kingspan pražské Sovy (18:30). Až v neděli si to v Ústí rozdají Pandy s nyní neporazitelnou Opavou (17:00).

Rapper Majk Spirit, videodunkeři a turnaj o 1000 eur

ALL-STAR GAME Dvoumetrový slovenský hiphoper Majk Spirit, který „chce predriblovat svoje rýmy až do rappovej NBA“, bude jedním z hlavních lákadel All-Star Game Kooperativa NBL, která přesně za měsíc ozáří leskem ligových hvězd ústecké Sportcentrum SLUNETA. V neděli 19. ledna u toho bude i populární rapper, který naváže na dobrou tradici umělců ze Slovenska vystupujících právě v Ústí na Utkání hvězd, kde už si fanoušci vyslechli songy Rytmuse i Dary Rolins. Ovšem na severu Čech to za měsíc nebude jen o hudbě, ale především o basketbalových lahůdkách.

Víme, jak na Douglase. A afro? Vlaje až za mnou

JAK SE ZDOLÁVÁ OLOMOUCKO S RAHEEMEM APPLEBYM Po jasné porážce v Brně to přišlo jako blesk z čistého nebe. A v samotném zápase to byla možná ještě větší jízda. A než se Olomoucko na pražské Folimance vzpamatovalo, bylo po jeho fatálním propadu ze závěru první půle po utkání. Kdo za ním ve 14. kole stál? Jmenuje se Raheem Appleby, který nejdřív prakticky sám 11 body otočil v závěru druhé čtvrtiny z 25-37 na 38-37 pro USK. A ve druhé půli zasadil soupeři 21 body definitivní K.O. Svými 34 vyrovnal osobní maximum v Kooperativa NBL a jeho rating 42 byl čtvrtý nejvyšší v této sezoně v rámci celé ligy. Po jen sedmi bodech v Brně to i v podání amerického guarda představovalo nebývalý veletoč.

Ústí končí skupinu 6-0 a jde na Vídeň

ECHO ALPE ADRIA CUPU Ústecké SLUNETĚ se podařilo dotáhnout málo vídanou šňůru – v Alpe Adria Cupu dokázala projít základní skupinou bez porážky. Doma v posledním šestém kole rozbila rakouský Graz 113-81 a s bilancí 6-0 postoupila z prvního místa do čtvrtfinále proti Vídni. Méně se dařilo Brnu, které při nemožnosti postupu už šetřilo Smithsona, Stegbauera či Kavaše a na palubovce sdíleného lídra rakouské bundesligy v Gmundenu prohrálo 88-60. Jeho bilance je nyní 1-4.

Turecko dobyto, únavě navzdory. I Beksa loupila

ECHO POHÁROVÉHO ÚTERÝ Forward Vojtěch Hruban poslal další přihrávku do rukou protivníka. Místo návalu frustrace se ale vyhecoval, soupeře vzápětí o míč dokázal obrat a najednou se řítil sám na koš. Byl faulován, a i když se oranžová koule vykroutila z obruče, a křídelník tak přišel o koš s faulem, ukázal po více než 30 minutách ve hře obrovskou vůli. Vůli urvat tenhle zápas stůj co stůj. A nepokazit si zasloužený vánoční odpočinek po – v případě reprezentantů - nejukrutnějším roce kariéry. Celý druhý poločas byl totiž soubojem dvou maratonských běžců na 42. kilometru, z nichž každého drtila křeč alespoň v jednom stehně, a lýtka byla na spadnutí. Zápas tak při enormním vysílení obou soupeřů stál jen na tom, kdo ze sebe vydoluje poslední extra dávku energie, hodí sebou ještě jednou o zem, nastaví tělo na průraz, včas se vrátí do obrany a unavenýma rukama udělá méně ztrát a mine méně střel. Nymburk v 9. kole Ligy mistrů zvládl vydržet déle a za vedení 22bodového a 34 minut točícího křídelníka Hrubana dobyl turecký Gaziantep 69-79, což vyznačilo jeho už čtvrtou výhru venku a také vylepšení druhé bilance skupiny C na 7-2.

Nikdy neříkej nikdy! Teď už jsou nervózní soupeři

S LUKÁŠEM STEGBAUEREM Mohl se stát psancem i hrdinou. 19 sekund do konce dosud největšího zápasu Brňanů v této sezoně získal faul a postavil se na čáru trestných hodů. Za vedení 78-75 mohl buď definitivně rozhodnout, nebo dát ještě velmi solidní šanci hostům z Pardubic. Lukáš Stegbauer, který v předchozím průběhu proměnil jen jednu šestku ze tří pokusů, však tentokrát nezaváhal a daroval tak týmu mmcité1 dosud nejeuforičtější moment sezony. Jeho celek během 4 dnů dorovnal bilanci Kolína i Ostravy a Hradci dýchá na záda s odstupem jediné výhry. Situace Brna je najednou výrazně jiná a tým osm kol do konce základní části ještě nechce vzdát ani útok na A1, která se loni zdála také těžko dosažitelná, přesto se do ní tým zpod Špilberku dokázal probít.

Nasadí mistr Bohačíka? Opava doma, JIP bez lídra

PŘED POHÁROVÝM ÚTERKEM Tři týmy z čela ligové tabulky se dnes večer představí v evropských pohárech. Výhodu domácího prostředí bude mít jen BK Opava, již od 18 hodin čeká poslední utkání skupiny v Alpe Adria Cupu se slovinským Šenčurem. V Lize mistrů vyjel ERA Basketball Nymburk k duelu 9. kola do tureckého Gaziantepu (18:00, vysílá Nova Sport 2). A v Alpe Adria Cupu vyrazil do chorvatského Škrljeva BK JIP Pardubice.

Beneš varuje: Na A1 myslíme pořád

S KOUČEM MEDVĚDŮ Při výjimečném ligovém utkání, jímž byl páteční duel 14. kola v Nymburce pro děti ze základních škol, musel kolínský GEOSAN sáhnout až do svých nejhlubších zásob a při absenci indisponovaného perimetrového tria Číž, Richardson, Krefft museli spoustu minut odehrát čtyři extraligoví dorostenci Vacek, Kosík, Novák a Merta, navíc hodně obehrávaní byli i další mladíci Brožek s Dlugošem. A to byla pro Medvědy v utkání s mistrem ještě těžší situace než pro Toma Cruise Mission Impossible jedna až šest.

Smithson v závěru složil Beksu! A Appleby Olomoucko!

ECHO SOBOTY V NBL Rozehrávač Bryan Smithson se stal královským finišmanem v Brně, kde díky třem jeho trojkám domácí ovládli poslední pětiminutovku s Pardubicemi 18-4 a velmi nečekaně zvítězili 80-75, čímž se dvěma výhrami utrženými za 4 dny v tabulce dorovnali Kolínu a Ostravě. Jiný playmaker Raheem Appleby 34bodovým monstr výkonem zopakoval své dosavadní maximum v Kooperativa NBL a ve druhé půli takřka sám zničil na pražské Folimance Olomoucko, což vyznačilo ne právě očekávané vítězství USK 84-77. Tuři si doma smlsnuli na Ostravě (108-86), v jejímž dresu se blýskl autor 34 bodů Josh Newkirk. A Opava v domácím prostředí na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny rozhodla šňůrou 16-0 duel s Děčínem (87-70). Takové byly 4 sobotní zápasy 14. kola, jež se dohrává nedělním soubojem v Ústí, kde se od 18 hodin představí Hradec Králové.

Potvrdí Děčín zlepšení? Zastaví Sovy Hanou?

PREVIEW 14. KOLA Celkem pět zápasů nachystal fanouškům sobotní a nedělní program 14. kola Kooperativa NBL. Nemalá pozornost bude v sobotu od 18 hodin soustředěna do Opavy, kde se představí Děčín, který bude chtít ukázat zlepšenou ofenzivní formu. Už od 17:30 si to na pražské Folimance rozdají Sovy s Hanáky, v 18 hodin zaútočí Tuři doma na Novou huť a od 19 hodin zkusí Brňané potrápit Beksu. V neděli od 18:00 pak přijde čas dohrávky mezi Ústím a hradeckým Kingspanem.