Vyhledávaní

Autrey sám vyzval mistra. Padl po boji

ECHO ZÁPASU 2 FINÁLE V TEXTU A VIDEU Individuálně skvělý autor 25 bodů Lamb Autrey svůj 33minutový zápas s Nymburkem prohrál o jediný bod a na hřišti byl trvalou hrozbou. Když však sedm minut odpočíval, aby vůbec v enormním dusnu haly dožil konce bitvy, jeho tým ztratil tento čas o dalších 10 bodů a ve druhém duelu finálové série padl na svém kurtu 65-76. Do šatny za pískotu vyprodané válečnické arény (1200) odcházející vítězové tak získali, co měli v plánu, a v úterý mohou doma ukořistit nejen svůj 16. titul v řadě, ale také podruhé ve svých dějinách projít sezonou bez jediné porážky.

Zápas roku Děčína: fanoušci v hale i před halou!

PŘED ZÁPASEM 2 FINÁLE NBL V netradičním nedělním čase (17:15, vysílá web ČT) odstartuje v děčínském Sportcentru válečnický „Zápas roku“, jímž je druhý duel finálové série s Nymburkem, který bude promítán i na velkoplošné projekci před halou. Severočeši sice v prvním střetu padli o propastných 40 bodů, ale v sezoně už několikrát dokázali obhájce trofeje dvě až tři čtvrtiny trápit a navíc z posledních 11 domácích utkání prohráli jediné. Přišel tak jejich čas, aby českým hegemonům překazili zatím dokonalou ligovou sezonou bez jediné porážky?

První cenný kov pro Hanáky!

ZÁPAS 2 O BRONZ Je dobojováno. Aspoň na bronzové frontě. A svou první ligovou medaili si může do klubové síně slávy pověsit BK Olomoucko. Na domácí půdě zvládlo suverénním způsobem druhý duel o třetí místo se Svitavami (100-88) a po ovládnutí série 2-0 může slavit cenný kov.

Máme na to. Musíme ale víc jezdit po zadku!

SE ŠIMONEM JEŽKEM Dokonce i extrémní řešení s obranným doskakováním čelem proti útočníkům zvažoval po prvním zápase finále děčínský guard Šimon Ježek. A nezvažoval to náhodou. Nymburský soupeř posbíral nebývalých 27 útočných doskoků a měl tak víc ulovených míčů v útoku než v obraně. A i když Válečníci nasbírali ukrutných 33 osobních chyb včetně tří technických, odmítá Ježek do druhého duelu na domácí palubovce ustupovat z v tvrdosti vlastní hry. Naopak. V neděli pod děčínskou skálou se tak dá očekávat ještě větší řež. Nyní už vás ale čeká Válečníkova rozborka Utkání 1.

Ještě tvrdší? Tak to by si měli dát pozor

S PAVLEM PUMPRLOU První poločas o tři, druhý o 37 bodů. Tak propastný byl rozdíl v obou dvacetiminutovkách prvního zápasu finálové série. Jako by si domácí nymburský favorit byl jistý, že mu proti Děčínu bude stačit zapnout na všech dvanáct válců až po změně stran. „Být si tím jistí, prohráli jsme první půlku o dvacet, aby to byla větší legrace. Takovou jistotu jsme ale samozřejmě neměli,“ zakroutil důrazně hlavou kapitán obhájce trofeje Pavel Pumprla. „Taky jsme ale po těsně vyhrané první půlce nebyli vyplašení. Věděli jsme, že pokud si budeme dávat pozor na věci, které nám dělaly potíže do té doby, nebudeme mít větší problém.“

Hruban odjistil kolty mistra ve třetím dějství

ECHO ZÁPASU 1 FINÁLE NBL Nadějný výsledek první půle (45-42) jako by byl ukolébavkou pro děčínské Válečníky na v NBL už devět let nedobytné nymburské palubovce a po změně stran už nedokázali ani trochu odolávat vichru od Labe, který je sfoukl až ke kruté čtyřicetibodové porážce 105-65. Obhájce trofeje se tak po prvním utkání Finále NBL ujal vedení a do nedělního druhého střetu na severu půjde s ještě větším sebevědomím.

Poslední šance pro loučícího se mohykána

S TOMÁŠEM TEPLÝM I když jeho minuty se v této sezoně tenčily, byl to možná právě on, kdo si letos nejvíc přál dobýt s Tury jejich premiérovou ligovou medaili. Zažil v jejich dresu – jako jediný - celé dosavadní působení klubu v Kooperativa NBL, i dobu ještě vousatější v nižších soutěžích, a moc si tak přál rozloučit se s cenným kovem na krku. Rozloučit se s klubem, ligou a kariérou. Křídelní snajpr Tomáš Teplý se v 31 letech rozhodl dát svému sportu sbohem. Aspoň na profi úrovni určitě. A teď je i na něm, ale ještě víc na jeho kolezích, zda to loučení bude trvat jeden nebo dva zápasy. Svitavy doma ztratily s Olomouckem první duel o bronz a v sobotu tak pojedou na Hanou bojovat o udržení naděje.

Co uchystají Válečníci na finálový duel No.1?

PREVIEW ZÁPASU 1 FINÁLE NBL Druhý nejúspěšnější tým ligy v posledních pěti letech, BK ARMEX Děčín, se dnes (od 18:00 živě vysílá web ČT a od 19:35 ze záznamu ČT Sport) v prvním duelu finálové série (hrané na tři výhry) postaví dlouholetým tuzemským hegemonům. Zápas se koná v nymburském Sportovním centru a pro Severočechy to bude už čtvrtá titulová série za posledních pět sezon. To obhájce trofeje míří už do 17. ligového finále v řadě a ukořistit bude chtít svůj 16. titul za sebou. Zároveň se bude snažit o velmi řídký jev, jímž je odehrání sezony bez jediné porážky. To se mu dosud povedlo pouze v ročníku 2013/14. Aktuálně je ČEZ Basketball Nymburk včetně závěru minulé sezony na 55. zářezech v řadě. S Děčínem pak neprohrál posledních 27 soutěžních utkání, a to od konce roku 2012.

Hanákům stačila dokonalá půle s 10 trojkami

ECHO ZÁPASU 1 O BRONZ V TEXTU A VIDEU Být to na hanácké palubovce, pak by se něco takového při výjimečné fazoně útočně talentovaného týmu Olomoucka možná dalo vzít bez ohromení a údivu. Ale na venkovním kurtu po nadstavbě druhých Svitav?

"Malý Buddha": S touhle obětí nemám problém

S PROSTOVLASÝM LUKÁŠEM FEŠTREM Zdá se, že děčínská kabina měla v letošním play-off jednu extra motivaci k postupu až do finále. Byla jí na pohled nevinná hláška rozehrávače Lukáše Feštra. Nevinná za stavu 2-2 ve čtvrtfinále. Přesto hláška, která jej stála kompletní porost hlavy. O tom, jak se mu teď s takřka holou lebkou v Děčíně funguje, bude nyní hovořit v interview jen desítky hodin před startem prvního kariérního finále Kooperativa NBL. To mu na rozdíl od LA Lakers, jeho dlouhodobě srdečního klubu z NBA, udělalo velkou radost. Přesto právě sledováním nejlepší ligy se ladí i na páteční první duel finálové série s Nymburkem. A bylo tomu tak i v době, kdy "Malého Buddhu" vyrušila žádost o tento rozhovor, který tak musel začít následujícím dotazem...