Vyhledávaní

Nejtřaskavější série do válečné vřavy No.5!

PŘED ZÁPASEM 5 ČTVRTFINÁLE Nejintenzivnější, nejvyrovnanější a fanouškovsky nejhlučnější série dospěla do nad míru atraktivního nedělního Duelu 5 (18:00) na děčínské palubovce, kde budou domácí Válečníci i hosté z Opavy postrádat jednoho podkošového muže. Oba týmy zároveň vědí, že vítěz udělá velký krok do semifinále, v případě loupeže Slezanů by to pak byl krok obrovský.

Nymburk lehkou nohou a Pandy v prodloužení!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Až do prodloužení dospěl čtvrtý duel čtvrtfinále mezi SLUNETOU a DEKSTONEM a první radost nakonec poznaly ústecké Pandy, které se tak alespoň do pondělního Duelu 5 udržely v sérii. To Nymburk na pražské Folimance problémy neměl a i přes bojovný výkon Sov dospěl v nejkratším možném čase do semifinále.

Šiřina trash-talker? Seznamte se!

S JAKUBEM ŠIŘINOU Mluvil, mluvil a mluvil. Hlavně se soupeři. A když v závěru proměnil vítězství už téměř stvrzující nájezd, emoce už nedokázal udržet pod pokličkou vůbec a jeho natlakovaný „papiňák“ explodoval. Zuřivou gestikulací a hlasitým řevem směrem k děčínské lavičce dal soupeři jasně najevo, že z Opavy si vítězství neodveze. A jak naznáte v následujícím interview o zatím jediné vyrovnané sérii letošního čtvrtfinále, jež se v neděli přesune k magnetické bitvě číslo 5 na válečnickou palubovku, ty emoce nevyprchaly ani spoustu hodin po utkání. Je to prostě play-off a stále ještě úřadující vicemistr Jakub Šiřina to ví víc než dobře.

X-faktor z Hané o spuštění laviny i litování Beksy

S PETREM BOHAČÍKEM Je to už dlouhé čtyři roky, co si naposledy zahrál play-off. Tehdy ještě hájil barvy Pardubic a ve čtvrtfinále s Opavou to pro něj nedopadlo dobře. Pak tři sezony jako opora NH Ostrava mohl vyřazovací boje sledovat leda jako divák. A letos tomu nemělo být jinak. Jenže zničehonic přilétlo laso z Hané. A najednou se ocitl v ohni čtvrtfinálové série tentokrát už proti Bekse, po pár dnech u týmu Olomoucka, kdy se navíc stal jednou z hvězd všech čtyř bitev. Odešel z nich s úctyhodnými průměry 13,5 bodu, 6 doskoků a 4,5 získaného faulu za 25 minut s úžasnou 85procentní úspěšností dvojek. Až to vyřazeného soupeře Radka Nečase přimělo k následujícímu vyhlášení: „Odehrál jednu z nejlepších sérií play-off, co jsem v basketu.“ Souhlasila by nová opora medailového aspiranta?

Super obrat Slezanů a velký lup Turů!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE Opava se po 13 minutách čtvrtfinálového Utkání 4 topila v 15bodové díře, aby poté na domácí palubovce vstala z mrtvých a zbylých 27 minut vyhrála nad Děčínem 60-34 a srovnala v sérii na 2-2. Mnohem jasněji je naopak po třetí výhře Nymburka mezi mistrem a Sovami a po třetím úspěchu Svitav mezi Tury a Pandami, kde prvnímu a druhému celku po dlouhodobé části schází k postupu poslední krok. Ten mohou hráči Nymburka i Svitav udělat už v pátek, kdy v Praze i v Ústí startují čtvrté duely shodně v 18 hodin.

Vrátí se Pandy do série? Zvedne se Děčín?

PREVIEW ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE Dvě bitvy číslo 3 a jeden duel číslo 4 servíruje ve čtvrtfinálové fázi čtvrteční program play-off, který startuje kompletně v 18 hodin. Na stanici ČT Sport se představí za stavu 1-2 na utkání domácí Opava proti hostům z Děčína, kteří mají po středečním debaklu co napravovat. Do třetího utkání jde na pražské Folimance mistr z Nymburka a také ambiciózní svitavští Tuři v Ústí, které doma za stavu 0-2 už stojí takřka zády ke zdi a i v oslabení se musí pokusit proměnit výhodu domácího prostředí.

Opavský hurikán a Olomoucko expres do semifinále!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE BK Olomoucko si další nastřílenou stovkou došlo na pardubické palubovce bez větších problémů pro čtvrtou výhru ve čtvrtfinálové sérii a zapsalo tak první postup v play-off v krátkých dějinách klubu. To Opava na domácí půdě teprve snížila na 1-2, když Děčín doslova smetla z palubovky. Tato série pokračuje dnes v Opavě, opět od 18 hodin.

Švrdlík: Nevím, jak na ně. Palyza: Díky, profesore

S LUKÁŠEM PALYZOU A KAMILEM ŠVRDLÍKEM Mohla to být hodně dramatická série, ale aktuálně to v souboji mezi Pardubicemi a Olomouckem vypadá na jednoznačnou záležitost Hanáků, kteří po veleobratu ve třetím duelu na půdě soupeře z minus 16 na plus 22 vedou 3-0 a schází jim už jen poslední krok. Ten mohou udělat už dnes od 18 hodin, opět na pardubické Dašické. Ostrostřelec hostů Lukáš Palyza však jakékoli předčasné nadšení důrazně chladí.

Pardubice proti konci, Opava o první

PREVIEW STŘEDY V NBL Pod velkým tlakem budou dnes od 18 hodin na domácích palubovkách hráči Pardubic a Opavy. Beksa ve čtvrtfinále za stavu 0-3 hraje proti konci sezony se stále lepší ofenzivní mašinou Olomoucka a Slezané budou po dvou porážkách v Děčíně hrát o klíčovou první výhru v sérii.

Ničitel Dunans řídil krádež na Dašické

VIDEOECHO ZÁPASU 3 ČTVRTFINÁLE Těch sedm a půl minut třetího čtvrtfinále si domácí pardubický tým musel připadat jako ve zlém snu… Poté, co téměř dokonalou hrou s brejky, útočnými doskoky, pick-and-rolly a nájezdy do koše na jedné straně a maximálním nasazením při obraně vlastní obruče vyšplhal za prvních 9 minut do vedení 28-12, kdy navíc na nule udržel pomocí festivalu přebírání ostrostřelce Palyzu, se jeho trhák v mžiku zhroutil jako domeček z karet.