4.0
#12
8.0

Další pardubická stovka

Beksa mocně žhaví na domácí pohárové Final-4. Během osmi dnů zasypala koše soupeřů dvakrát stobodovým přídělem, když ve 30. kole to odneslo poslední Brno. To si z města perníku odvezlo nadílku 100-49.

Domácí dominovali v každém ohledu – na doskoku 42-19, 26 body z brejků, 56 body zpod koše, dvojkami 43/32, dvojnásobně lepší úspěšností střelby.

Beksa vlétla do duelu ďábelským tempem – za pouhou minutu vedla 8-0 a i přes poměr ztrát 6-3 v první čtvrtině šla do trháku až 24-7. Po jejím prostřídání ale hosté nejhorší krvácení i díky trojkám zastavili a taženi Zachrlou se ve druhé čtvrtině přiblížili až na 33-27. Ještě po 16 minutách se drželi na 8 bodech, ale pak už nedokázali valící se červenobílou vlnu odrazit – domácí se za minutu a půl utrhli z 37-29 na 46-29 a další zápletku už utkání nemělo.

Pandula vedl vítěze 23 body (trojky 5/4), Švrdlík 20 body a Příhonský šestnácti, za hosty, jimž nakonec chyběl i rozehrávač Šotnar a jen na lavičce zůstal Křemen, kontrovali dvojciferně jen Egwuonwu (12) a Zachrla (11).

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Prakticky není co hodnotit. Naše problémy se sestavou jsou dané a Pardubice hrály chytře - vytáhly obranu a mačkaly hráče na pozici 2, kteří nám zbyli. Víceméně si z tohoto zápasu udělaly dvojtaktové cvičení. My jsme se do hry maličko dostali ve druhé čtvrtině, kdy jsme trochu ustáli tlak, ale to bylo všechno. Potýkáme se s problémy, protože nám chybí 4 rozehrávači, chybí nám dva hráči na pozici 2 a těsně před utkáním se nám zranil Michal Křemen. Dnes tu byl prvoligový tým a já se omlouvám fanouškům Pardubic, že jsme jim nabídli takovouto podívanou. Sice je bezvadné, že domácí dali stovku, ale z naší strany to byl ukrutný výkon. Gratuluji Pardubicím k výkonu hlavně na obranné polovině, přimáčkly naše hráče tak, že dělali jednu ztrátu za druhou."

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): "Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a pevně věřím, že se vracíme na vítěznou vlnu. Byli jsme si vědomi převahy na perimetru. Výborným vstupem jsme rozhodli, rychle jsme vedli a asi bylo rozhodnuto. Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsme polevili, začali jsme až moc vymýšlet a Brněnští dokázali zkorigovat, ale vstup do druhého poločasu nám opět vyšel. Hráli jsme to, co jsme měli, a náskok neustále narůstal."

Kamil Švrdlík (power forward BK JIP Pardubice): "Vstoupili jsme do utkání aktivně hlavně v obraně a tím jsme určili tón zápasu. Pro nás to bylo pohodové utkání, které nakonec skončilo o 50 bodů."

Michal Jedovnický (křídlo mmcité Brno): "Náš největší problém byly ztráty. Hned na začátku jsme dali Pardubicím 3 balony do rukou a takhle to pokračovalo celý zápas. Měli jsme problém překonat jejich vytaženou obranu. Chyběl nám Michal Křemen, který je pro nás platný v obraně i v útoku, a museli jsme utkání odehrát v malé sestavě."

Vzájemné zápasy v sezoně: 2-0

Bekse se z trestu vracejí guard Kotas a power forward Nečas, na marodce však dál zůstává power forward Kohout (zranění nohy z tréninku), jejž nově doplnil i guard Potoček (problémy se zády). Hosté budou bez zraněné dvojice rozehrávačů Jones – Ličeník a nemocného Pumprly.

Pardubice jsou favoritem, ovšem disciplinovaně hrající Brno, jež nyní neztrácí mnoho míčů, neprodá svou kůži lacino. Až na utkání s NH teď sází i hodně trojek, ovšem v Pardubicích si bude muset dát pozor především na brejky a doskok domácích. Neodstaví-li je od něj dostatečně, bude s ním amen.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): "Náš výkon v Kolíně, navzdory porážce, byl vcelku pozitivní, například jsme byli maximálně aktivní na doskoku a to je třeba si přenést i do dalších zápasů. Proti Brnu už nastoupíme i s Lukášem Kotasem a Radkem Nečasem a širší rotace nám opět dovolí hrát o to rychlejší basketbal. Dá se očekávat, že Brno po jednoznačné výhře nad Ústím přijede do Pardubic nabuzené, hráči jistě budou plni odhodlání zlomit dlouhou sérii porážek na venkovních hřištích. Po dlouhodobém zranění se vrátil rozehrávač Michal Šotnar, vedení navíc přivedlo dalšího rozehrávače Charlese Jordana, a když k tomu přičteme, že zkušený Michal Křemen už se plně zabudoval do týmu, je jasné, že Brno už není vyložený outsider. My musíme být maximálně agresivní na obranné polovině, vyvíjet na soupeře velký tlak a hrát co nejrychleji dopředu, jak se nám to dařilo v předchozím domácím utkání proti Svitavám."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Pardubice jsou v zápase obrovským favoritem. Viděl jsem jejich poslední zápas v Kolíně, kde po většinu utkání vedly, ale nezvládly koncovku. Hráči by proto mohli být trochu frustrovaní, ale nelze se na to spoléhat. Soupeři se navíc vrací dva stěžejní hráči Kotas s Nečasem, kteří budou po herní pauze nabuzení. Nám se navíc venku nedaří. I přesto je našim cílem dobře bránit, předvést co nejlepší výkon a pokusit se vyhrát."

Atrakce utkání: fanoušci mohou aktivně využít Beksa kiosek – speciální wifi-síť ve Sportovní hale Dašická, skrze níž mohou volit Hráče utkání (od začátku 2. poločasu do konce zápasu), který bude po zápase oceněn, dále mohou naladit BeksaTV a poslechnout si živé přestávkové rozhovory, nebo sledovat statistiky zápasu, k dispozici bude hlídaný dětský koutek (v sousedství McDonald´s rodinné tribuny), přestávky vyplní cheerleaders IM Cheer a tanečníci PM Stars Pardubice, soutěž o medovník od kavárny Nano café a o vstupenky na semifinálová utkání Hyundai FINAL 4 Českého poháru mužů, přenos komentují René Peška a Jan Procházka.