4.0

#8
4.0

Prostějov má definitivu No.3

Bolelo to, ale Orli hrající v úzké rotaci nakonec Folimanku dobyli (60-64). Bez ohledu na ostatní výsledky tak získali definitivu třetího místa, a tím i případné semifinále s lehčím soupeřem než s Nymburkem. Spoustu bodů nastřádali po 15 ztrátách USK a jejich šiky vedli Palyza (18), Roseboro (15) a při absenci Kouřila po celých 40 minut hrající rozehrávač Marko (11, 4 zisky a 4 asistence bez jediné ztráty. MVP utkání).

Orli byli po většinu zápasu vpředu. V posledních 5 minutách prvního poločasu se po chybách USK dostali do vedení 30-40 (už 15 bodů tu měl Palyza) a ve třetí čtvrtině Norwa 4 šestkami pomohl vysunout skore až na 40-55. Ve čtvrté části však hosté za stavu 45-60 úplně zamrzli a za posledních 9 minut vsítili pouhé 4 body, a to jejich poslední koš padl pár vteřin před koncem.

USK na rozdíl od minulého duelu s Opavou, kdy v pražských Nuslích finišoval soupeř, sám podnikl ve čtvrté desítce stíhací jízdu a po 3 trojkách se přisál 1:41 do konce až na 60-62. Pak ale dvě velké defenzivní akce předvedli Palyza s Marko, kteří se podíleli i na posledním koši Orlů.

Domácí, kteří oproti původním informacím měli ve hře Šafarčíka i Marka Mareše, měli před 200 diváky jediného výrazného hráče v centru Josipovičovi (15+8 doskoků).

Zbyněk Choleva (kouč ARIETE Prostějov): „Jsme hodně rádi za vítězství, které jsme si asi zasloužili, protože jsme většinu utkání vedli. Měli jsme dostatečný náskok díky dobré střelbě zvenku. Dobře jsme hráli i pod košem, kde jsme získávali fauly. Mrzí nás poslední čtvrtina, kde nám už docházely síly. Udělali jsme tam několik špatných rozhodnutí, kdy jsme volili zbytečně střelu z dálky. USK doma vycítil šanci a trestal to. My jsme z toho ale nakonec vyšli vítězně.“

Pavel Miloš (asistent USK Praha): „Čekali jsme, že to bude těžké, protože jsme v Prostějově naposledy vyhráli. Soupeři byli o to soustředěnější a měli hlad po vítězství, což se ukázalo hned na začátku. Dělali jsme hodně jednoduchých chyb v obraně. Krytí jeden na jednoho bylo špatné. Clony jsme řešili špatně, soupeř napichoval obranu a my nehráli to, co jsme měli. V poločase byla v šatně bouřka a to bylo znát ve druhém poločase. Obrana se pak hodně zlepšila. Tam byl ten obrat a začali jsme dělat to, co chceme celou sezonu. S Prostějovem se ale musí tohle hrát 40 minut, a když připočítáme nedané střely zpod koše, tak nás právě tohle stálo výhru.“

Vzájemné zápasy v sezoně: 1-2

Prostějov výhrou může definitivně potvrdit třetí místo, Sovám už druhý zápas o nic zásadního nejde, ale stejně jako naposledy s Opavou mohou i tentokrát zasáhnout do osudu druhých. Jejich výhra by totiž ještě dala teoretickou naději Bekse v posledním kole vystrčit právě Orly ze třetí příčky. A proto se Hanáci, kteří rozhodně nechtějí na poslední chvíli o výhodnější třetí místo přijít, musí mít na pozoru, neboť USK hraje bez ohledu na okolnosti stále stejně.

Pražanům budou chybět Marek Mareš, Hájek a Šafarčík, které všechny trápí kotník. Prostějovu může opět chybět rozehrávač Kouřil. Zajímavostí je, že dva ze tří vzájemných duelů sezony vyhráli hosté a vždy se hrálo na velmi málo bodů.

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha): „Náš cíl jé téměř stejný jako proti Opavě. Být koncentrováni na náš výkon a využít těchto utkání ke zlepšování. Nesmíme dopustit takové herní výkyvy jako proti Opavě. Prostějov stále má o co hrát a my mu to rozhodně nebudeme chtít ulehčit.“

Michal Müller (mluvčí ARIETE Prostějov): „V souboji s týmem, ve kterém je výraznou osobností bývalý hráč Prostějova Jaromír Bohačík, si chceme udržet vítěznou vlnu před play-off a pojistit si třetí pozici. Velký respekt máme k obraně vysokoškoláků, která patří k nejlepším v lize. Na to se budeme muset důkladně připravit. Otázkou je kotník Radovana Kouřila, ale Roman Marko s Pavlem Slezákem v utkání s Kolínem ukázali, že na rozehrávce tuto citelnou ztrátu dokážou zacelit.“