37

12
12

Pandy Bekse zrušily sérii!

Snad jako by ji bezproblémový začátek podpořený třemi trojkami až příliš uklidnil a Beksa za vedení 4-15 ze čtvrté minuty ztratila ostří ostražitosti, které na mnohdy horké ústecké palubovce hostující tým potřebuje udžet po celých 40 minut. Ostatně sousedé z Děčína by po nedávné zkušenosti mohli vyprávět. A i když Východočeši až do konce velmi vyrovnané bitvy stále udžovali šanci na další venkovní lup a už sedmou výhru v řadě, odešli poraženi 78-77. Pandy tak dokázaly dokonale setřást úterní euronezdar z Levic, kde je popravilo nebývalých 28 ztrát.

V hektickém závěru dohrávky 12. ligového kola se sice ze stavu 73-65 hosté dostali díky trojkám Půlpána s Kentem i tradiční aktivitě Burnetta na 78-75, ale i když domácí za poslední tři minuty už neskórovali, hosté to dokázali využít už jen ke snížení na bod ze šestek Burnetta, když předtím vyšel dvakrát na trestné linii naprázdno Welsch, a Burnettova závěrečná trojka na výhru v obruči neskončila.

Bekse nepomohla převaha v produkci z brejků (6-19), ani lepší trojky (10-12), neboť doplatila na slabé dvojky (36 procent). V postupném útoku se prosazovala zpod koše ztěžka a nedostala se ani na svá obvyklá čísla na doskoku. Pandy se udržely stejně jako soupeř na 12 ztrátách a opřely se o skvostnou trojkovou bilanci 8/6 svého 18bodového top skórera Svejcara. 15 bodů přidal Pecka a 13 Teague. Za hosty se výrazně prosadil jen Burnett (26, z pole 21/8), sekundovali mu Pandula (13) a Martin (10).

SLUNETA po 13 odehraných kolech sdílí už čtvrtou nejlepší bilanci ligy (7-6).

8 29 37 0 14 7 12 18 17 4 79 77

Absence Pardubic: křídlo Škranc (dlouhodobé zranění)

Pandám končí ďábelsky našlapaný týden s pondělní ligovou výhrou v Brně a úterním propadem s 28 ztrátami v Levicích v Alpe Adria Cupu. Právě z tohoto duelu, především ze zpackaného druhého poločasu, v němž ztratily vedení, se budou muset před domácím soubojem 12. kola, uzavírajícím předvánoční ligový program, sebrat.

Jenže na Beksu Severočeši narazí zrovna v době, kdy má nejlepší formu dosavadní sezony. Za posledních 6 výher sázela v průměru téměř 95 bodů a dokonce i 8,5 trojky na utkání, ač střelba zpoza oblouku obvykle nepatří k jejím hlavním specializacím. A vše podtrhovala průměrem 43 doskoků. Není tak mnoho oblastí, kde by ji teď SLUNETA mohla nachytat.

Jedině extrémně zodpovědný výkon v útoku, sdílelní míče, maximálně urychlená přechodová fáze vpřed i vzad spolu s mezním úsilím na doskoku může domácím přinést naději na vyrovnaný průběh.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „O kvalitě soupeře a jeho hráčích se nemá cenu rozpovídávat. Pardubičtí patří již několikátou sezonu k nejlepším týmům soutěže a jistě u nás nebudou chtít ztratit. My jsme měli dva dny, abychom zregenerovali, nabrali síly a připravili se na toto náročné utkání. Věřím, že se nám podaří vyprodat halu a společně se pokusíme o „vánoční překvapení“ v podobě zisku dvou bodů.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Ústí je hlavně na domácí palubovce velmi silný tým, což dokázalo například nedávno, kdy porazilo Děčín. Pro domácí je každý zápas velmi důležitý v boji o skupinu A1. Klíčovými hráči jsou Donald Robinson a Ladislav Pecka, hodně aktivní je i rozehrávač Evan Singletary. Nedávno přišel pivot Gene Teaque, který je velmi fyzicky silný, čehož se Ústí snaží využívat tím, že častěji dostává míče do dolního postavení, kde se Teaque těžko zastavuje. Klíčové faktory z naší strany jsou jasné: agresivní obrana, to je alfa a omega, a stejně tak musíme být pečliví při odstavování soupeře na doskoku. Při vzpomínce na středeční pohárové utkání s Brnem přidám ještě eliminaci míčových ztrát, což vyžaduje naše absolutní soustředění po celé utkání.“