6.0
#3
6.0

Skvělá 1. půle spasila Beksu v Ústí

Pardubice přežily v Ústí nepovedený druhý poločas a hlavně díky skvělé první desetiminutovce zvítězily 87-95. Povedený začátek Beksy v hale Slunety zařídila americká legie Autrey - Burnett. Lamb Autrey dal rychle v úvodu sedm bodů a pak už čaroval Dominez Burnett, který 12 body v prvním období pomohl svému celku k dvoucifernému vedení.

Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu, když hosté vedeni Burnettem nebyli v útoku k zastavení, a pokud se dostali ke střele, dali skoro vždycky koš. Problém jim dělaly jen ztráty, ale i tak dali znovu třicet bodů a do přestávky si nesli patnáctibodový náskok (45-60).

Po přestávce si konečně mohly Pandy poněkud oddechnout, protože hostům trochu odešla střelba a domácí dostali šanci se vrátit do zápasu. Vedeni také svými zahraničními oporami v čele s Abercrombiem a Thompsonem snížili Severočeši rozdíl pod deset bodů a mohli tak před poslední desetiminutovkou ještě myslet na výhru.

Čtvrtá čtvrtina byla ve znamení velké snahy domácích o obrat, ale ten se nezdařll. Nejblíž to bylo po "jumpu" Thompsona pět minut před koncem o tři, ale dál to Slunetě nešlo. Když už se jí v závěrečných minutách podařilo ubránit, předvedla nepřesnou střelbu nebo ztrátu míče, a hosté si důležitou třetí výhru v řadě pohlídali. Zároveň si upevnili druhé místo v tabulce.

Klíčovou statistikou zápasu kromě skvělé střelby hostů za 2 body (67 procent) bylo doskakování, protože Beksa měla o 11 doskočených míčů víc, a hned deset z nich bylo na útočné polovině. To jí pomohlo vykompenzovat i 17 ztrát.

Vítězové měli jasné střelecké lídry v Autreym (24 bodů) a Burnettovi (23). Burnett sice dal 19 ze svých bodů v prvním poločase, ale pak ho zastoupili jiní. Šestnáct bodů přihodil Wall. I domácí spoléhali na zámořskou legii, když je vedl s 24 body Thompson, 21 přidal Abercrombie. Nejužitečnější hráč ligy Pecka zůstal na deseti bodech a sedmi doskocích.

6 22 28 1 17 5 17 17 18 12 95 95

Absence Pardubic: křídlo Pandula (srdeční rekonvalescence).

Absence Ústí: rozehrávač Šotnar (po operaci kotníku).

Zvláštní zápas to bude pro hostující Pardubice na palubovce Ústí. Hosté o víkendu zaskočili Nymburk, aby pak ve FIBA Europe Cupu schytali výprask ve Francii téměř o 40 bodů. Proti Pandám nečeká hosty nic lehkého, pokud si chtějí upevnit druhou příčku tabulky, musí vítězit i bez opory Panduly.

I Sluneta patří k týmům bojující o první šestici a domácí zápasy jsou pro tyto celky extrémně důležité. Navíc první vzájemný duel dospěl až do prodloužení, kde se nakonec dařilo Pardubicím. Dá se tedy očekávat další vyrovnaná bitva. Velký duel spolu zřejmě pod košem svede domácí Pecka s hostujícím Švrdlíkem.

Kamil Švrdlík (power forward BK Pardubice): „Ústí je hodně útočný tým, obzvlášť doma dává hodně bodů. Nebudeme se chtít v jeho hale pouštět do žádných střeleckých dostihů, základem bude jednoznačně naše obrana. Hráči Ústí se nesmějí cítit v pohodě, nebudeme je chtít pouštět ke své hře. Očekávám těžký venkovní zápas, protože Ústí chce patřit mezi nejlepších šest týmů, chce hrát v nadstavbě skupinu A1. Nicméně se dá říci, že všechny venkovní zápasy jsou těžké. Pro nás je to důležité utkání, ve kterém budeme chtít potvrdit předchozí ligové vítězství nad Nymburkem.“

Stanislav Votroubek (forwrad SLUNETA Ústí): „Do konce základní části už moc zápasů nezbývá, my teď máme sérii tří zápasů se třemi nejlepšími týmy v Česku, v poháru jsme opět změřili síly s Děčínem, teď Pardubice a do konce roku zbývá ještě Nymburk. Stále nevzdáváme boj o první šestku a chceme udělat maximum pro to, abychom se tam dostali. S Pardubicemi jsme napoprvé hráli vyrovnanou partii, a to i přesto, že jsme hráli venku, takže pokud odevzdáme maximum, je v našich možnostech sehrát vyrovnaný zápas i nyní. Bude hodně záležet na obraně, Beksa disponuje velkým útočným potenciálem a ten musíme eliminovat.“