14.0

#44
17.0

Sluneta utopena ve 24 ztrátách

Ústí doslova proztrácelo zápas ve Svitavách. V první čtvrtině se ještě hosté drželi a na úvodní nápor Turů dokázali zareagovat, ale ve druhém období se začala Slunetě horšit střelba a navíc přibývala jedna ztráta za druhou. Kromě Pecky nebyl nikdo schopný se prosadit a do poločasu si tak domácí nesli dvouciferné vedení.

V úvodních minutách druhé půle navíc přišlo tříminutové ústecké období bez koše a tuří náskok narostl na osmnáct bodů. Závěr už hosté odevzdali, za posledních deset minut přidali jen dvanáct bodů a vezou si ze Svitav téměř třicetibodový výprask (85-58).

Hlavní rozdíl byl ve ztrátách, kterých hosté spáchali 24, a také v úspěšnosti střelby. Sluneta proměnila jen těsně nad třetinu svých pokusů včetně jediné trojky ze šestnácti střel. Tuři naopak kralovali ve vymezeném území, odkud dali 56 bodů. Vítězové měli šest hráčů ve dvouciferných číslech, vedeni Mickelsonem s 16 body a Bannisterem s 15. Za hosty snesl přísnější měřítko jen Pecka se 14 body a devíti doskoky.

Antonín Pištecký (kouč SLUNETA Ústí): „My jsme v neděli porazili po nejlepším výkonu této sezony doma Opavu asi o dvacet bodů, kdy náš tým jasně ukázal, že umí bránit, umí pustit balon z ruky a je schopný produkovat efektivní i efektní basketbal. Ani ne týden nato jedeme do Svitav, které mají kvalitně poskládané družstvo, a je jen otázkou času, kdy přijdou i výsledky, a je tady úplně jiný tým. Vůbec si to neumím vysvětlit. Z devadesáti procent to bylo dáno přístupem k zápasu, jakým způsobem sem jedeme, jakým způsobem se rozcvičujeme, jakým způsobem do utkání nastoupíme. Před zápasem jsme mluvili o třech věcech. Byla to agresivita v obraně, kdy pak ale v první čtvrtině máme tři fauly a ve druhé také tři. To je úžasná agresivita! (ironicky) Pak jsme mluvili o ztrátách a my jich máme šest za první čtvrtinu a na konci čtyřiadvacet. Nemyslím, že Svitavy předváděly tak dokonalou obranu, abychom jim naházeli čtyřiadvacet balonů do ruky. To si tak zkušení hráči, kteří jsou na naší straně, nemohou dovolit. Třetí věc, která nás trápí celou sezonu, je produktivita z trojkové čáry, která je šílená, ale není to o tom, že bychom neměli kvalitní střelce z perimetru, ale nejsme schopni si vyhovět tak, abychom na střelu měli dostatek času, a většina jich je v časové tísni. Jsem obrovský zklamaný a budeme si to muset nějakým způsobem přelouskat.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Jsme samozřejmě velmi rádi za vítězství. Zazněla tu podstatná věc, a to byl přístup. U našich hráčů byl na vysoké úrovni, bylo vidět, že zápas chceme na svoji stranu získat více než soupeř. Postupně jsme se dostali do komfortního náskoku, který jsme udrželi a navýšili. Klíčovým faktorem utkání bylo to, že jsme dobře četli pick-and-roll na útočné polovině, z čehož jsme si vytvářeli mnoho snadných podkošových pozic, což byl takový polštář, který nám pomáhal. Další věcí bylo, že jsme bránili jako tým, snažili se vypomáhat jeden druhému a znepříjemňovali jsme soupeři střely. Na začátku utkání měla Sluneta několik otevřených střel, které neproměnila. Kdyby je dala, mohl zápas vypadat úplně jinak. My jsme se potom zlepšili a vedlo to k tomu, že soupeř hrál více individuálně než týmově, bral si těžké střely a to byla voda na náš mlýn. Chci poděkovat jak divákům, tak svým hráčům za zmíněný přístup k utkání a za to, že jsme dokázali porazit tak silný tým vysokým rozdílem, což nám určitě pomůže do další práce.“

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Připravovali jsme se na utkání, řekli jsme si nějaké věci a ty jsme pak nesplnili. Možná mimo první čtvrtinu jsme se hledali. Svitavy byly v pohodě, věděly, že už jsme zlomení, a my se s tím nedokázali poprat.“

Martin Bašta (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Po dnešku panuje naprostá spokojenost. Podali jsme týmový výkon jak na útočné, tak hlavně na obranné polovině. V útoku jsme velmi dobře rotovali a míč hodně koloval. I díky tomu má šest hráčů na kontě nejméně deset bodů. Zápas byl v naší režii. Atmosféra byla tak jako každý domácí zápas super. Jestli budeme takové výkony předvádět pokaždé, bude ještě lepší. Děkujeme fanouškům za podporu.“

14 26 40 6 12 8 24 22 16 12 59 58

Absence Ústí: rozehrávač Šotnar (kotník).

Svitavy pod vedením Lubomíra Růžičky a střeleckou taktovkou Jiřího Jelínka zlepšily své výkony a připsaly si výhru nad Kolínem. Ani tato dvojice však neumí zázraky a Tuři v minulém kole celkem jasně nestačili na Pardubice. Teď je však čeká o něco schůdnější soupeř v podobě Pand z Ústí a hlavně nastoupí v domácím prostředí. Sluneta v minulém kole urvala po dobrém výkonu doma cennou výhru nad Opavou a pokud chce vážně bojovat o šestou příčku, měla by ze zápasu na hřišti předposledního týmu vyjít vítězně. První vzájemný zápas vyšel jednoznačně pro Severočechy, kteří doma zvítězili 97-80.

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Čeká nás soupeř, který pod trenérem Pištěckým produkuje velmi kvalitní basketbal. Má velmi dobře vyváženou hru, rozloženou mezi kvalitní cizince a české hráče. Klíčem zápasu bude ale naše hra. Pokud chceme uspět, musíme hrát velmi agresivně na obou polovinách hřiště. Zápas nemá jasného favorita a tak budou rozhodovat detaily.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Ve Svitavách bychom rádi navázali na výkon předvedený v posledním utkání proti Opavě. Tým, který se lépe vypořádá s obranou a obranným doskokem, bude brát dva body.“

Stanislav Votroubek (power forward SLUNETA Ústí): „Po výhře s Opavou, proti které jsme podali kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli, nás čeká výjezd do Svitav a při vyrovnanosti tabulky by se nám výhra moc hodila. Věřím, že výkonem navážeme na zápas s Opavou a přivezeme tolik potřebnou výhru.“

Atrakce utkání: soutěž ve střelbě šestek o vouchery do Kebab Instabul ve Svitavách.