36.0

#44
13.0

Pecka znovu udeřil. S duem GloBo

Pandy už umějí vyhrávat i venku. A s bilancí 4-4 nyní o jedinou výhru zaostávají za čtvrtým místem. Playmaker Showron Glover při absenci Šotnara (navíc chyběl další guard Igrutinovič) vydržel v Brně nekonečnou 40minutovou šichtu, již proměnil v 19 bodů i 12 asistencí, a v pouze sedmičlenné rotaci jej obr čísly mocně doplnil i guard Bosák (23) a ještě plodněji nejužitečnější hráč ligy Pecka (25+13 doskoků), který všechny své body měl na kontě už za stavu 61-66 na startu poslední čtvrtky.

A byl to právě letošní severní fantom, který ve třetí čtvrtce ze stavu 49-51 utrhl tým do vedení 49-60, z nějž Pandy vyžily až do konce utkání, byť se o to musel 12 body ve čtvrté čtvrtině přičinit Bosák. Jeho tým výhru 77-83 získal hodně díky vládě na doskoku (27-41) a také zásluhou trojek (4-8).

Brňané měli před 375 diváky hned pět dvojciferných střelců, mezi nimiž se 18 body (s 8 doskoky) zviditelnil Simpson a 17 body křídelník Pumprla, který si udělal osobní rekord v NBL. Nová posila na pivotu Cedrick Turman zapsal 10 bodů a 2 doskoky za 21 minut. Na prvních 8 minut sezony se objevil ve hře rozehrávač Kozina.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Jeli jsme sem trochu nervozní, protože se nám v pátek zranil Luka Igrutinovič, což bylo vidět v první čtvrtině. Nebyli jsem doteď schopni vyhrát venku (prohry o 3 v Prostějově a v Pardubicích). V Brně jsme věděli, že vyhrát musíme, přijeli jsme sem v roli favorita. Ty dva body pro nás byli proti nekompletnímu Brnu povinností. V prvním poločase jsme poztráceli snad 11 míčů, což je pro nás typické, zejména v situacích 1 na 1, 3 na 1, 3 na 2, což řešíme bohužel ztrátou. Ve druhém poločase jsem již toto eliminovali. Hra Brna na útočné polovině je trochu netypická, disponují obrovskými pivoty a další 4 hráči hrají zvenku. Soustředili jsme se na pokrytí střelců Siandinoviče a Zachrly. Vyhráli jsme zde o 6 bodů a já jsem za to moc rád, doufám, že z nás už spadne deka z venkovních zápasů.“

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Po trénincích během týdne jsem měl pocit, že to dnes bude trochu jiný zápas. Naše opory ale nezahrály tak, jak jsme čekali, nedařilo se nám hrát s energií v obraně, ani při přechodu do rychlého protiútoku. Byli jsme v útoku pomalí, neposílali jsme si dostatečně míč, a proto jsme zápas ztratili. Beru absolutní zodpovědnost za výsledek a děkuji fanouškům, že nás znovu přišli podpořit. Slibujeme, že od nás uvidí i lepší výkony.“

13 22 35 2 22 8 14 19 18 4 98 83

Absence Brna: zřejmě nadále rozehrávač Kozina a křídelník Křemen.

Absence Ústí:
rozehrávač Šotnar (zranění kotníku, zřejmě jde o tentýž, s nímž playmaker promarodil většinu minulé sezony).

Brňané jdou do utkání v nesnadné situaci, neboť se kvůli defenzivní nespokojenosti rozžehnali s centerm Painterem, což znamená odchod double-doublu na zápas. Nová posila je evropským nováčkem a je jí 21letý 206 vysoký Američan Cedrick Turman. Otázkou je, zda s ním brněnský útok zůstane aspoň na nezávratných 72 bodech.

Tým mmcité zatím sráží propustná obrana (89) a strašidelných 21 ztrát na utkání. To při produktivním ústeckém útoku, byť stále hodně ztrácejícím (poslední tři utkání 21), nevěstí nic dobrého, a mnoho na tom zřejmě nezmění ani absence pandího rozehrávače a skvělého trojkaře Šotnara. Sluneta sice dosud venku jen prohrávala, ale nic netrvá věčně.

Jan Šedivý (asistent SLUNETA Ústí): „Zatím jsme uhráli všechny výhry na domácí půdě, chceme-li pomýšlet na dobré umístění v základní části, musíme přidávat i vítězství na půdě soupeřů a Brno je tým, který bychom chtěli dostat pod sebe. Bez ohledu na konkrétní přípravu a individuality v týmu soupeře musíme odehrát daleko týmovější a bojovnější utkání, než jsme předvedli doma s Ostravou. Náš tým dokáže hrát s obrovskou energií hlavně v obranné fázi, pokud tedy tento styl hry uplatníme a udržíme soupeře na nízkém skore, věříme v náš úspěch, neboť v útoku máme sebevědomí.“

Stanislav Votroubek (forward SLUNETA Ústí): „Po ne úplně přesvědčivému výkonu proti Ostravě, kdy jsme si ale připsali důležitou výhru, vyrážíme do Brna, kde nás nečeká lehký zápas, ale doufám, že podáme koncentrovaný a zodpovědný výkon hlavně na obranné polovině a přivezeme první venkovní výhru v této sezoně.“

Atrakce utkání: poločasová soutěž o dárkovou poukázku na konzumaci ve Veteran Restaurantu.