9.0

#7
3.0

Rekord NBL: 5879 diváků!

Poločas  vyrovnaný duel v Pardubicích, který sledovala i díky hudební show rekordní návštěva dějin NBL (5879 diváků), si vzala výrazněji na starosti v prvních šesti minutách druhé půle domácí křídla Pandula s Kentem, která odtáhla Beksu z 52-46 na 67-51 a hosté z Hané už pak nebyli vážnou hrozbou. Vítězství Beksy 99-79 znamená, že Olomoucko nyní s bilancí 10-10 ztrácí výhru na účast v A1.

Jeho lídrem byl centr Mitchell s 25 body a 15 doskoky, následován 14bodovým Šepou. Za domácí řádili Martin (24, trojky 7/4), Pandula (20) a Spearman (17). Jejich tým měl víc především zpoza trojkového oblouku  (10-2).

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání z mnoha důvodů - jak kvalitou Olomoucka, která se každým kolem zvyšuje, jak se tým sehrává, tak díky velké akci, která tu byla. Zvládli jsme to ovšem velmi dobře. Plně jsme využili užší rotace hostů. Snažili jsme se hrát rychle dopředu, abychom je unavili, být maximálně agresivní, a to se nám dařilo. I když jsme po prvním poločase vedli jen o 6 bodů, věřili jsme, že pokud udržíme tempo, výsledek se dříve, nebo později dostaví. Zmínil bych naši velmi dobrou obranu, útočný tým Olomoucka jsme dokázali udržet na 79 bodech, takže chválím velmi dobrou energii a velmi dobrou týmovou obranu.“

Viktor Půlpán (rozehrávač BK JIP Pardubice): „Super výhra o 20, co víc si přát?! My jsme si do zápasu věřili. Řekli jsme si, co chceme hrát, hráli jsme to a dopadlo to pro nás dobře. Bohužel jsme dali 99 bodů, ne 100, ale jinak můžeme být spokojeni. Ofenzivní tým Olomoucka jsme udrželi pod 80 body, což je dobrý výsledek.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Pardubice odehrály zápas v rychlém tempu. Mají širší lavičku než my a ve druhém poločase toho využili. Nám se nedařila střelba z perimetru. Byl by jiný vývoj utkání, kdybychom trefili více střel. Rozdíl 20 bodů je zasloužený pro domácí, ale pro nás trochu krutý. My jsme do druhého poločasu museli něco změnit, naše zónová obrana Pardubice trochu zastavila, udělali jsme nějakou šňůru, ale to s takovým týmem jako Pardubice nemůže vydržet dlouho. Trochu jsme ho zónou zabrzdili, ale pak jsme byli unavení. Našich 5 cizinců musí podat nadprůměrný výkon, abychom měli šanci vyhrát. Jinak se mi moc líbila takováto akce. Dlouho jsem nehrál v tak početné divácké kulise. Užil jsem si i předchozí koncert a pak zápas v plné hale. Je to moc dobré pro basketbal.“

Marek Sehnal (forward BK Olomoucko): „Přijeli jsme do Pardubic vyhrát, jen jak je to jiná hala, než je v české lize zvykem, jsme se zalekli většího prostoru a nepadalo nám to z dálky. Domácí stříleli opravdu perfektně, asi jim pomohl ranní trénink k výhře. Zmínil bych i to, že nás přehráli na doskoku. Klíčové ale bylo, že my jsme nedávali otevřené střely a oni je dali, to je těch 20 bodů, o kterých zápas skončil.“

9 28 37 1 19 4 10 20 20 7 80 79

Absence Pardubic: křídlo Škranc (už má za sebou utkání v 1. lize)

Běžný rytmus utkání bude díky úvodnímu koncertu filharmonie v rámci čtvrté edice projektu „Hrajeme spolu za Pardubice“ změněný a to poklade nároky zejména na hráče týmu hostů. Hanáci se nicméně budou snažit navázat na svou skvělou venkovní séri, kdy už uspěli v pěti z posledních šesti utkání na palubovkách soupeřů. Vzhledem k ofenzivním schopnostem obou celků bude rozhodovat spíš obrana, kde by měla mít zejména doma navrch Beksa. Nováčkovi však jde stále o postup do A1, k němuž se musí pokusit stůj co stůj uspět. A tento fakt dodá utkání mnohem větší náboj.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Vnímáme, že celý večer bude mít dva vrcholy: tím prvním je koncert, tím druhým zápas. My se pochopitelně plně koncentrujeme na samotné utkání a uděláme vše pro to, aby příznivý dojem, který budou mít fanoušci a příznivci z předchozího koncertu, přetrval i do sportovní části programu, nebo ještě lépe - abychom ho ještě vylepšili naším pozitivním výkonem a výsledkem. Olomoucko udělalo v létě radikální změny ve svém kádru. Bylo něco jiného s ním hrát v první fázi sezony a teď, kdy už se jeho hráči více sehráli. Jedná se o velice kvalitní, útočně laděný tým, jehož osu tvoří zahraniční hráči, zejména rozehrávač Močnik, křídelníci Fuller a Šepa a pivot Mitchell. Jako tým se snaží hrát rychlý basketbal, což platí i o nás, takže věřím, že to bude divácky atraktivní zápas.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Pochopitelně si uvědomujeme, o co hrajeme. Postup do skupiny A1 by pro nás znamenal velký úspěch. Nechceme se ohlížet na ostatní soupeře a zkusíme si to uhrát sami. Aby se to povedlo, potřebovali bychom v Pardubicích vyhrát a rozhodně se o to pokusíme. V posledních týdnech se nám na venkovních palubovkách daří. Zdá se, že venku jsou hráči klidnější, než doma, kde někteří hráči vnímají tlak okolí. Při výjezdech jsou klidnější. Vůbec bych se nezlobil, kdyby to platilo i pro pardubické utkání. Domácí ale mají výborně poskládaný tým, favoritem nebudeme.“

Atrakce utkání: koncert Pardubické filharmonie se zpěvačkou Dashou, kdy část výtěžku ze vstupného, z prodeje triček s logem projektu a z dalších aktivit přímo v Tipsport aréně bude věnována ve prospěch 8letého Adama z Pardubic, jenž má po operaci nosních mandlí vážně poškozený mozek, čestný rozskok utkání vhodí zpěvačka Dasha, během zápasu proběhnou vystoupení Pohybového studia Hroch Pardubice i soutěž ve smečování, které se zúčastní 6 hráčů Synthesie Pardubice U11,  hlavní cenou v divácké soutěži bude tablet věnovaný společností Foxconn, dalšími cenami budou medovník od kavárny Nano café a trička.