15

#20
12.0

Nymburk pošestnácté v řadě!

Podle prořídlejších svitavských tribun už fanoušci Turů v sobotní zázrak příliš nevěřili, zvlášť když jejich týmu chyběli rozehrávač Marko a power forward Petway. O to větší úsilí ale do čtvrtého zápasu semifinále vložila zbývající devítka mužů. Ta sice stejně jako ve třetím domácím duelu nabrala rychle vodu, když především Lawrence 7 body a Barač šesti natáhli úvodní nymburský trhák až na 13-28. Na tomto rozdílu měly podíl i 4 nevyužité útočné doskoky domácích z pěti jen za první čtvrtinu, když Tuři míjeli i zpod koše.

Od poloviny druhého dějství se ale Východočeši začali díky ohromné bojovnosti sbírat a při laxnějším přístupu mistra se i díky jeho ztrátám dostali těsně před poločasem až na 38-45, když se nejvíc opírali o 11 bodů Slezáka.

Ihned po změně stran však zadul vítr z Polabí, hosté brzy unikli na rozdíl dvou desítek bodů a zbytek zápasu kontrolovali, přičemž v závěru užší rotaci soupeře dorazili. Konečný rozdíl zněl 65-97. Obhájce trofeje tak v nejkratším možném čase vystřelil do finále (16. nymburského v řadě), kde jej čeká buď Opava, nebo Pardubice.

Domácí měli trio 11bodových střelců ve Slezákovi, Puršlovi a Roseborovi, za mistra se nejvíc prosadil kvintet Beriša (15), Peterka, Bohačík (po 14), Hruban (12) a Lawrence (12+15 asistencí). Vítězové dominovali především na doskoku (23-42) a v produkci dvojek (15-28).

18:00

Absence Svitav: power forward Kovář (účastní se Final-4 extraligy U19 v dresu Nymburka), otazník visí nad rozehrávačem Markem (kotník) a power forwardem Petwayem (rameno)

Absence Nymburka: power forward Benda (zranění achilovky)

Pro Tury nedopadl první domácí střet semifinálové série se stále mohutnější silou mistra příliš dobře, když zápas byl víceméně rozhodnutý už po první čtvrtině. Čtvrté utkání o bytí a nebytí v sérii bude pro opět domácí Svitavy o to těžší, že jim hrozí i absence dvou opor, kdy zejména motor týmu Marko by chyběl ve hře hodně.

V prvním duelu se Svitavám podařilo vyrovnat se soupeři v trojkách (9 ku 10), bodech zpod koše (18-16) nebo ve ztrátách, favorit se ale o to víc prosadil z protiútoků, na doskoku a zejména v procentu dvojek (61 ku 37). Na domácích bude, aby se pokusili zachytit úvodní smršť mistra a vydrželi v utkání i přes hrozící oslabení co nejdéle.

Tomáš Teplý (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „V sobotu se opět hraje od nuly, určitě do toho dáme všechno a pokusíme se o co nejlepší výsledek. Uvidíme, jak na tom budou Roman Marko s Brentem Petwayem, kteří nám můžou chybět. Chceme napravit páteční utkání, které se nám na obou polovinách hřiště nepovedlo.“