17.0

#44
13.0

Vyoral okukoval triple double

Slavnostní charakter ligového „retrozápasu“ v nymburské hale ZŠ Komenského, kde 16. září 2000 začala pouť pozdějších tuzemských hegemonů v nejvyšší soutěži, nebyl v dohrávce 15. kola nijak narušen ani jeho průběhem, neboť hosté z Ostravy dorazili bez opor Petra Bohačíka, Zaharijevice i Stojačiče, čímž byly karty rozdány ještě jasněji.

Domácí favorit se z 11 vlastních útočných doskoků i 7 ztrát soupeře odrazili k náskoku 23-10 už v první čtvrtině, za poločas vysázeli 8 ze svých 10 trojek, z toho jen Hruban trefil 4 během posledních pěti minut druhé čtvrtiny, a po poločase 62-24 už zápas jen spěl k již deváté stovce mistra. Ten zvítězil 100-59, čímž NH definitivně ztratila byť jen teoretickou šanci na skupinu A1.

V utkání měla pouze dva dvojciferné střelce, Alleyna (21) a Bažanta (12). Domácí, jejichž veterán Petr Benda byl před zápasem oceněn za 700 zápasů odehraných v nymburském dresu, napočítali dvojciferů mnohem víc, na čele se střelecky nijak akurátním, přesto triple double obhlížejícím playmakerem Vyoralem, jenž k 10 bodům přidal za 31 minut i 13 asistencí (3. nejvyšší počet v lize v této sezoně) a 6 doskoků. Hruban vsítil 14 bodů, Kříž 15 se 17 doskoky, Davis 13 s 9 doskoky, Martin Peterka 13 s 8 doskoky a Myers deset bodů.

Vítězové dominovali na doskoku 64-33 (v útoku 25-5), v bodech z druhých šancí (21-3), zpod koše (56-26), z brejků (37-16) i v trojkách (10-6). Celkem vypálili o 21 střel víc než NH. V utkání už neměli v sestavě rozehrávače Coseyho, s nímž se klub rozloučil.

Absence Ostravy: možná stále power forward Bohačík

Čtvrtek je dnem dohrávky 15. kola, v níž se výjimečně v nymburské hale při ZŠ Komenského utká mistr s NH Ostrava, jíž by jedině senzační výhra s následným úspěchem doma s Opavou ještě dovolily myslet na postup do A1. Při suverénních výkonech Nymburka v lize by však tuto variantu mohl nastolit jen nevídaný zázrak. Tomu jen těžko napomůže fakt, že Polabany čeká už 12. zápas v rozmezí 27 dní, neboť Nymburk hraje většinu posledních zápasů doma a rozkládá minuty na celý tým, takže Ostrava si musí nabrousit podrážky, protože i proti ní bude favorit hodně běhat, což potvrdil i v úterním duelu Ligy mistrů.

Středočeši už do utkání nastoupí bez amerického rozehrávače Coseyho, který se tak v klubu ohřál jen necelé dva měsíce. Náhradu už za něj klub zřejmě hledat nebude, zejména pokud by nepostoupil ani do play-off FIBA Europe Cupu.

Jaromír Bohačík (křídlo ČEZ Basketball Nymburk): „Bude to jiné utkání než to první, protože sestavu Ostravy doplnil křídelník Stojačič, který v týmu hrál loni a v letošní sezoně se přidal až nedávno. Všichni kluci z bývalé Jugoslávie umějí hrát basketbal. Jakmile se dostanou do patřičných kontrolovaných emocí, pak to je s nimi vždycky těžké. Budeme hrát na ZŠ Komenského, kde jsme v této sezoně snad ani jednou netrénovali. To pro nás bude nové.“

Alexander Sekulič (asistent ČEZ Basketball Nymburk): „Pro Ostravu je to velice důležitý zápas, proto předpokládáme, že přijede připravená nás překvapit. Její hráči jsou orientováni spíš útočně a mají hodně talentu na zakončování. Dokážou nastřílet proti každému týmu hodně bodů.“