8.0

#6
3.0

Hradec už se blíží k Děčínu!

Po bitvě v Hradci Králové, kde každý chvilku tahal pilku, se k poslednímu řezu dostali domácí Sokoli, kteří po skolení Brna 78-76 berou už třetí výhru z posledních pěti zápasů a zaostávají jen o dvě vítězství za osmým Děčínem, což jim do druhé poloviny ještě dává naději na dobytí břehů skupiny A1. Naopak Brňané po třetí porážce do tří bodů neproměnili ve zlato ani jedenáctý duel sezony.

Vpředu byli ve druhé části první čtvrtiny a po mírném vedení domácích ve druhé čtvrtce se do čela vrátili opět ve třetí desítce, když Farský 7 body a dvěma asistencemi nastartoval únik na 53-59. Pak ale hosté na téměř 7 minut úplně vyprahli a domácí i přes řadu chyb otočili na 62-59. A právě v tomto úseku Brňané zabili svou největší šanci.

Z trojek stále nebezpeční Sokoli se 3:40 do konce utrhli na 75-67, a i když Farský se Stegbauerem a Joklem ještě v poslední minutě snížili na 78-76, a po zblokované střele domácího Lošonského měl Stegbauer i trojku s klaksonem na výhru, ani tuhle poslední šanci neproměnil.

Vítězný tým vedli Ondřej Peterka (19, trojky 8/5), Sedmák (19), Lošonský (16+9 doskoků) a Stamenkovič (13+7 asistencí), nový power forward Harold Ridgeway za 6 minut neskóroval. U hostů (bez Diatty) se prosadili Farský (22, trojky 10/5), Stegbauer (17), Smithson (12+9 asistencí) a Jokl (12+8 doskoků). Guard Davell Roby, který v Brně působil minulou sezonu a nyní se do týmu vrátil, v obnovené premiéře zůstal na 7 bodech, 5 doskocích, 4 asistencích a 3 ziscích za 34 minut. Domácí dali víc šestek (15-5), měli lepší útočné doskoky (13-6) i body z nich (14-4) a jejich základní pětka přestřílela tu brněnskou jasně 74-38.

6 29 35 1 24 6 12 14 19 15 79 76

Absence Hradce: křídlo Mahler (nemoc), rozehrávač Jirák (zranění)

Oba týmy nastoupí do nejspíš vyrovnaného duelu s čerstvými posilami. Do Brna se po krátké odmlce vrátil guard Davell Roby, který v minulé sezoně doručoval 12 bodů, 5 doskoků a 3 asistence. Za staronový tým už se stihl zahřát v úterním utkání Alpe Adria Cupu, kde doma proti Levicím zaznamenal 18 bodů, 5 asistencí a 9 získaných faulů.

Sokoli by měli v pátečním zápase představit 203 vysokého amerického power forwarda Harolda Ridgewaye, který naposledy hrál v australské lize QBL, kde průměrně zaznamenával 15,3 bodu a 11,3 doskoku. V minulé sezoně se pak na pár ligových zápasů mihl v dresu kosovské Mitrovice.

Jeho nový tým v posledních čtyřech utkáních pravidelně střídal výhry a porážky a doma by měl potvrdit zlepšení formy. O totéž se však snaží i Brno, jež nepochybně musí cítit šanci na první zářez v nové sezoně.

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Brno doma rozhodně chceme porazit. Vrátil se mu do sestavy Davell Roby, který určitě přinese zkušenosti a schopnosti na útočné polovině. My však do utkání jdeme s jasným cílem - zvítězit. Navíc hrajeme doma, kde bude určitě opět skvělá atmosféra.“

Lubomír Růžička (kouč mmcité1 Basket Brno): „Hradec překypuje zkušeností své základní pětky, doplněné o dravé mládí. Čeká nás těžké utkání, ve kterém chceme navázat na pasáže, jež nás zdobily v posledních zápasech a naopak se vyvarovat hluchých minut, které nás stojí následně lepší výsledky. Vše bude záležet na naší obraně, protože Hradec má skutečně dobrý útočný talent. Jedině tak můžeme pomýšlet na úspěch v utkání.“

Davell Roby (křídlo mmcité1 Basket Brno): „Čeká nás zajímavé utkání, protože jsme se s Hradcem v této sezoně ještě nepotkali. Vzhledem k naší těsnosti v umístění bude zápas důležitějším než všechny ostatní. Zároveň vyhlížíme první vítězství a chceme konečně otočit dosavadní vývoj sezony. Trenér nás na Hradec dobře připravil a už je jen na nás, abychom vybojovali vítězství.“