29.0

#17
17.0

Brno stále na 0, NH už 2

Tým Brňanů v Ostravě o patro překonal svůj dosavadní 70bodový průměr, ale první výhra sezony z toho ani tak nevypadla. Při děravé obraně padl 99-89 a NH tak získala svůj druhý úspěch. Hodně díky návratu rozehrávače Newkirka, který vysázel 23 bodů s 8 asistencemi a patřil mezi super úderné trio domácích, jimž Holsey zajistil 24 bodů s 8 doskoky a autor monstr double doublu Petr Bohačík 19 bodů se 17 doskoky, 7 asistencemi a 8 získanými fauly.

Zápas byl vyrovnaný po 27 minut, pak ale hostům začal vynechávat útok, NH ještě do konce třetí čtvrtiny trefila tři trojky a tažena 7 body Bohačíka se vyšvihla až k vedení 75-62 ve 33. minutě. Hosty pak ještě zkusil 13 body nakopnout rozehrávač Smithson, ale blíž než na 6 bodů minutu do konce je nedostal. Celkem zapsal 22 bodů s 9 asistencemi. Farský přidal 18 bodů se 7 získanými fauly a trio Stegbauer (10 doskoků), Jokl a Kavaš mělo shodně po 11 bodech.

Domácí vyhráli doskok 42-32 a i přes 12 minel si nejvíc pomohli z trestné linie (36/24 – 21/17).

8 24 32 2 24 8 9 22 28 6 98 89

Absence Ostravy: otazník je nadále nad rozehrávačem Newkirkem, který bez bližších informací o aktuálním stavu nenastoupil už od 19. října

Zápas s nejasným průběhem i výsledkem. NH doma ještě nevyhrála ani jednou ze 4 pokusů, navíc není jasné, zda už bude mít k dispozici prvního rozehrávače Newkirka. Brno pak na první radost čeká od startu sezony, tedy už sedm utkání. V Děčíně sice ukázalo solidní formu, ale při slabém doskoku i 70bodovém útoku pro něj bude každá výhra doslova zlatým pokladem, neboť i obě nové cizozemské posily pod košem Diatta s Kavašem jsou zatím ve fázi vývoje.

Radek Pumprla (křídlo NH Ostrava): „Čeká nás důležitý domácí zápas proti Brnu, které zatím stále nevyhrálo. V posledních zápasech ale předvádí solidní výkony. Věřím, že my nebudeme prvním týmem, který mu dopřeje výhru.“

Lubomír Růžička (trenér mmcité1 Brno): „Utkání na Tatranu bude plné otazníků. Domácí mají určité problémy se zraněními, ale my se soustředíme na nás a náš herní výkon. Jedině koncentrace a hlad po vítězství nás můžou dovést k výhře.“

Zdeněk Nehyba (křídlo mmcité1 Brno): „V tomto důležitém utkání už chceme konečně prolomit šňůru proher. V posledních kolech předvádíme dobrý basket, ale především zvýšenou bojovnost, která bude klíčem k úspěchu i v tomto utkání. Do Ostravy tedy jedeme s jasným cílem zvítězit a zapsat si první výhru.“