11
9

NH Ostrava

První lup Sokolů a málem triple!

Už i hradecký Kingspan ví, jaké to je vyhrát venku! Po dobytí ostravského Tatranu s téměř stovkou nastřílených bodů (89-98) a získání druhého úspěchu sezony je opět tři výhry za osmým místem.

Za ne právě očekávaným vítězstvím vyrazil záhy, když ze stavu 6-6 se po třech trojkách a využitých útočných doskocích katapultoval dvě minuty do konce první čtvrtiny do trháku 8-22. Z náskoku žil až do konce poločasu (39-50) a ve třetí čtvrtině už po pěti minutách na vlně pěti trojek a také řady ztrát soupeře vystřelil až ke stavu 47-69.

Ani to ale domácí nezahubilo docela. Postupně se zvedali a ve čtvrté části se z 69-84 ještě prokutali ke snížení na 82-87 necelé tři minuty do konce, když tentokrát dost ztráceli míče hosté. Ty ale poté spasil košem s faulem a dalším z útočného doskoku Pekárek a závěr už došestkovali Tresač se Stamenkovičem, který už podruhé za poslední tři zápasy vyčaroval nejméně 15 asistencí, v čele této statistiky už je na průměru 10 celých a v Ostravě mu chyběl jediný doskok ke triple doublu!

Rozehrávač svůj výkon s ratingem 43 naplnil 21 body, 15 asistencemi, 9 doskoky a 6 získanými fauly. Tresač přihodil 24 bodů se 7 získaným fauly, Pekárek 18 bodů s 11 doskoky, Sedmák 16 bodů a Ondřej Peterka 13. Hradci patřily trojky (21/7 – 29/12) i trestné hody (17/10 - 21/20).

Za domácí (už potřetí bez křídla Šmída) se prosadili Radek Pumprla (22), Newkirk (19), Holsey (17+14 doskoků, 6 asistencí, 8F+), Palenik (14, trojky 5/4) a Petr Bohačík (13+13 doskoků, 7F+).

16 26 42 1 25 4 9 21 21 6 120 98

Absence Ostravy: otazník visí nad křídlem Šmídem, které už dvě utkání týmu chybí

Absence Hradce: bez křídla Mahlera

NH by měla sbírat výhry se soupeři ze spodní čtyřky, zejména doma určitě. Pokud ještě chce pomýšlet na skupinu A1, momentálně vzdálenou tři výhry, tato utkání musí zvládat. Po jasné porážce na Hané ale tým potřebuje zmobilizovat všechny síly, neztrácet mnoho míčů, což tým dost sráží, a především zabrat v obraně, která nyní brání na více než 95 bodech.

Ani hosté ale nebudou chtít zůstat na jediné výhře. Při stejně propustné defenzivě, jakou má NH, tak vedle doskoku rozhodne to, kdo na obranné polovině předvede větší úsilí.

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Ostrava vyhrála dva zápasy a určitě má své kvality. My však jdeme do utkání s tím, že chceme urvat vítězství. Budeme téměř v kompletní sestavě, takže věřím, že kluci podají bojovný výkon a my budeme lepším týmem.“