17

#17
26.0

28-0! Výstup NH z údolí temnoty

Hradečtí sokoli, nadále oslabení o ústřední pilíř Pavla Lošonského, museli už záhy v Ostravě zapomenout na dorovnání jedenácté Nové huti. Po několika ztrátách se propadli za necelých pět minut na 20-10, když za domácí řádili Petr Bohačík, Boggs a Stanojevič, a už v poločasové pauze museli v kabině kousat nelichotivé manko 57-43. Ve třetí čtvrtině se sice při dočasném ostravském vršení ztrát přiblížili 15,5 minuty do konce na 61-54, jenže NH reagovala neskutečnou desetiminutovou šňůrou 28-0 na 89-54 a za zbylých několik minut už Hradec stihl jen 11 bodů. Padl 110-65, což pro Ostravu značí konec temné série 7 porážek. Zároveň odskočila poslednímu Kingspanu na dvě výhry, výrazně si vylepšila vzájemné skore a možná zahájila i návrat do boje o předkolo play-off.

Jejími hlavními tahouny byli Bohačík (26+12 doskoků, z pole 15/12), Stanojevič (22+11 asistencí a 4 zisky, trojky 7/4), Nábělek a Barham (po 12). Za Hradec vsítili po 13 bodech Kolář, Ondřej Peterka a Canda. Stamenkovič přidal 11 bodů s 8 asistencemi. NH byla lepší v trojkách (7-4), dvojkách (54/38 – 40/20), bodech z brejků (41-17), zpod koše (68-36), na doskoku (53-34) i ve ztrátách (12-18).

10 21 31 2 11 6 17 21 18 5 44 65

Hradec, který vyhrál 3 z posledních 6 zápasů, už může skolením jedenácté Nové huti dorovnat její bilanci a ještě tak navýšit dramatizaci boje o vyhnutí se baráži. Doma vyhrál s Ostravou oba duely a padl jen v tom venkovním. Pokud by tentokrát uspěl i na Tatranu, byl by to další důležitý krok směrem k záchraně soutěže. Není však jasné, zda už nastoupí power forward Lošonský, který naposledy v Kolíně chyběl. Ostrava počítá už sedm porážek v řadě, a nepřidá-li se k tradičně spolehlivému Petru Bohačíkovi i někdo další, může se série temna pro tým ještě natáhnout.

Lubomír Peterka (asistent Kingspan Královští sokoli): „Na půdě Ostravy to jsou vždy těžká utkání. Na NH budeme muset předvést perfektní výkon založený na kvalitní obraně. Do karet nám hraje, že soupeři dýcháme na záda. Věřím, že máme na to utkání dotáhnout do vítězného konce a postoupit tak v tabulce A2 na 3. místo.“

Ondřej Peterka (křídlo Kingspan Královští sokoli): „V Ostravě musíme vyhrát. Je to náš konkurent v boji o 3. místo A2, takže je to velmi důležité utkání. Na NH je vždy bouřlivá atmosféra, ale věřím, že do zápasu nastoupíme nebojácně a předvedeme bojovný výkon.“