10.0

#1
4.0

Kolín našel pozdní formu

Ani basketbal nemusí mít vždy logiku. Ač se Medvědům v posledních týdnech ztenčila sestava o guarda Šafarčíka a centra Pajoviče, kteří už v klubu nejsou, napočítal tým už tři výhry ze čtyř utkání, a to ještě nepochopitelně zkolaboval na pražské Folimance. Po posledním vítězství v Ostravě s bonusem nastřílené stovky (86-106) GEOSAN dorovnal v A2 bilanci vedoucího USK a zdá se, že poprvé v sezoně našel konzistentnější formu. Naopak Nová huť nabrala už šestou porážku v řadě.

I když se v Tatranu po tři čtvrtiny hrálo poměrně vyrovnaně, Kolín byl po většinu času mírně vpředu. O poločasové vedení 37-43 si nejvíc řekl převahou v šestkách (6-16) i lepší péčí o míč, ve třetí čtvrtině už unikl zejména díky ex-ostravskému Čížovi a Waltonovi s Thompsonem na 11 bodů a tato trojice se v prvních pěti minutách závěrečného dějství postarala i o rozhodný úprk na 75-92, sycený například i nesportovní či technickou chybou domácích.

Vítěze, kteří ovládli druhou půli 49-63, vedli Thompson (22+7 doskoků), Walton (21+6 asistencí), Machač (18), Číž (15+10 asistencí a 4 zisky), Purifoy (15+7 doskoků) a Šoula (10). Jejich tým dominoval v trestných trefách (15-26), bodech z brejků (11-26) a také méně ztrácel (15-8). Za domácí se prosadili Petr Bohačík (15+12 doskoků), Stanojevič (14), Bažant (13), Stojačič (12) a Zaharijevic (10).

10 29 39 2 20 9 8 21 19 15 129 106

Absence Ostravy: není jasné, zda už bude zpět power forward Zaharijevic, který nehrál v Hradci

Absence Kolína: křídlo Vocetka (koleno, chybí celou sezonu)

Medvědi po dvou výhrách v řadě zahodili na USK velkou šanci (ztrátou 10bodového vedení během poslední minuty 4. čtvrtiny) dostat se právě před Sovy do čela A2 a nyní naopak musí čelit v ostravském Tatranu Nové huti, která číhá o jedno vítězství za nimi. Při výsledkové nevyzpytatelnosti obou celků však nelze predikovat mnoho. V sázce je v každém případě šance posunout se blíž k předkolu play-off a další odskočení poslednímu Hradci a tím i hrozbě baráže.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Po tragické koncovce, kterou jsme sehráli na USK Praha, kde jsme prohráli prakticky vyhraný zápas, se chceme znovu dostat na vítěznou vlnu a z Ostravy přivézt vítězství. Ostrava je tým, který se spoléhá především na bodový příspěvek zahraničních posil, tudíž naším úkolem bude zastavit jejich produkci a naopak z naší strany se budeme snažit předvádět kolektivní, týmový výkon se zapojením maximálního možného počtu hráčů.“