38

14
17

Olomoucko rozhodlo v závěru

Hanáci naplno využili zásadního oslabení Beksy, které chyběli Vyoral, Pavlovič a Slanina, a v koncovce urvali na domácí palubovce vítězství 82-69, které Východočechy připravilo o sdílení třetí příčky v tabulce.

Nic ale pro domácí tým nebylo tak snadné. V první čtvrtině se sice držel mírně vpředu, ale ve druhé se při hluché střelecké sekvenci Dougase propadl na 26-32. Ve třetí už zase vedl 47-37, ale trojky Škrance a dvojky Švrdlíka přivedly Beksu k remíze. Ještě za stavu 70-66 tři minuty před koncem nebylo po aktivitě hostů Půlpána se Švrdlíkem nic rozhodnuto, ale za domácí v závěru rozhodl autor 15 bodů Palyza.

Jeho tým vedli i Morgan (27), Kouřil (13+9 asistencí) a Josipovič (13+8 doskoků). Za hosty se činili Švrdlík (22+7 doskoků, 7F+), Půlpán (19+8f+) a Škranc (12).

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Nezačali jsme vůbec dobře a za první čtvrtinu spáchali osm ztrát. Vůbec netuším, jak se podařilo tento úsek vyhrát. Hráči si zřejmě mysleli, že se soupeř bez tří důležitých hráčů porazí sám a to se spletli. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát, třeba jen o jediný bod a to se nakonec podařilo. S tím jsem spokojený, jinak bych ale rád rychle na zápas zapomenul. Věřím, že příště to bude lepší.“

Kenneth Scalabroni (kouč BK JIP Pardubice): „Domácí byli lepší, vítězství si zasloužili. Největší problémy nám dělal Malik Morgan. Nepodařilo se nám jej zastavit. Má široký arzenál zbraní. Střelu po odskoku, nájezd pod koš. To vše ukázal a byl klíčovým hráčem soupeře. Přesto jsme měli své šance uspět. Někdy jsme ale minuli dobré střely, jindy se nepodařilo ubránit útok domácího týmu a to v celkovém účtování rozhodlo.“

8 30 38 0 19 11 17 18 17 7 74 69

Absence Pardubic: power forward Slanina (zranění), rozehrávač Vyoral (start nejistý, zranění z ligového utkání v Ostravě, následný zápas v Brně odehrál se sebezapřením a v úterý v Alpe Adria Cupu nenastoupil, nyní ani netrénuje), křídlo Pavlovič (start nejistý, zranění z utkání Alpe Adria Cupu, netrénuje)

Bude to hit, nebo jasná záležitost? O tom rozhodne především aktivní sestava hostů, v níž se vznášejí některé zásadní otazníky. Zejména pokud by týmu chyběl lídr Vyoral, měli by domácí situaci velmi ulehčenou. A při případné absenci křídla Pavloviče už by se jednalo takřka o pardubickou apokalypsu. Jako by nestačilo, že tým má za sebou velký průšvih z brněnské palubovky.

Olomoucko má po selhání na pražské Folimance co napravovat a zejména se musí připravit na to, pokud se soupeř výrazně, s výpomocemi, připraví na Douglase. To Hanáky zaskočilo proti USK, navíc jim zřejmě nefungovala osobní obrana, neboť ve druhé půli nasadili na nemalé zápasové úseky zónu, v níž nejde tolik tlačit na hráče s balonem. Olomoucko si také bude muset víc vážit míče, což v Praze nezvládlo v kritickém úseku ze závěru první půle, kde v mžiku ztratilo 12bodové vedení, a jak se později ukázalo - i celý zápas.

Adam Konvalinka (asistent BK JIP Pardubice): „Do sestavy Olomoucka se nedávno vrátil Javonte Douglas. Olomoucko se prezentuje podobnou hrou ať už bez něj, nebo s ním, ale je nepochybné, že s Douglasem v sestavě se jedná o kvalitnější tým. Celkově lze říci, že narazíme na extrémně útočný tým, který když potřebuje dát koš, většinou s tím nemá velký problém. Většina hráčů, kromě pivotů Josipoviče a Norwy, se pohybuje ve vnějším prostoru, což dělá soupeřům potíže. Na druhou stranu například hráči USK v minulém kole ukázali cestu, jak uspět - podařilo se jim dominovat na doskoku, kde vybojovali hodně míčů, a skórovali mnoho snadných bodů z rychlých protiútoků, a na to klademe důraz i my. Doskok je pro nás velice důležitý v každém zápase a tlačíme na něj, a co se týče protiútoku, ten vychází z dobré obrany, takže kvalitní defenziva a rychlá přechodová fáze budou klíče k úspěchu.“