49

14
8

Stovka od Beksy a šestá v řadě

Jak rychle může zápas zmizet z dosahu! Nová huť doma ještě po osmi minutách držela přijatelné skore 14-17. Vzápětí však udeřil z trojky pardubický Kohout, domácí úspěšně nezakončili ani z útočného doskoku, Půlpán kontroval košem s faulem a Škranc na něj navázal košem ze ztráty Nové huti. Rázem to bylo 14-25 a Beksa ztratila soupeře už i ze zpětného zrcátka. Domácí pak ještě chvíli hájili rozdíl deseti bodů, ale když rozžhavil svou pravačku i Vyoral, po 14,5 minutách vedli hosté 21-41 a po poločase 29-61 (klíčový domácí muž Petr Bohačík tu byl bez bodu) byla otázkou už jen výše skore. Nadějné výsledky Ostravy z některých posledních zápasů tak po debaklu 66-115 a už šesté porážce v řadě upadají do zapomnění a naopak JIP si dál upevňuje třetí pozici.

Hosté (bez Slaniny), kteří vyhráli čtvrtý zápas z posledních pěti a Novou huť porazili v jejím stánku podruhé za tři dny, měli šest dvojciferných střelců - Pavloviče (20+11 doskoků), Vyorala (20), Půlpána (16+9 asistencí a 7F+), Švrdlíka (15+7 doskoků), Kohouta (13) a Škrance (11). Jejich tým vládl na doskoku (34-49), v daných šestkách (8-20), v trojkách (6-9), bodech z brejků (6-36) i zpod koše (28-64). Za domácí (bez Radka Pumprly) byli výraznější jen Holsey (21+11 doskoků) a Šmíd (12).

9 40 49 4 33 9 8 21 15 18 174 115

Absence Pardubic: power forward Slanina (zranění z utkání Alpe Adria Cupu)

Během tří dnů se už podruhé utkají na ostravské palubovce Nová huť s Beksou. A bude to nejspíš úplně jiný zápas, neboť v pondělí NH rozložila minutáž na celý tým a Pardubice jasně zvítězily (o 23 bodů). I tak ale pro ně musí být varováním 17 útočných doskoků Ostravy, která v posledních třech ligových duelech byla v Ústí i na pražské Folimance už docela blízko vítězství a porážky v prodloužení a o 4 body jsou příslibem do dalších kol. NH ale musí nyní dokázat, že to nebyl jen výkřik do tmy. Proti skvělé defenzivě Beksy to navíc bude mít hodně těžké.

Adam Konvalinka (asistent BK JIP Pardubice): „Předpokládáme, že v porovnání s pondělním pohárovým zápasem budou domácí hrát v užší rotaci, naopak my budeme chtít opět rozložit minuty mezi více hráčů. S Ostravou máme díky Českému poháru čerstvou zkušenost. Mezi její klíčové hráče patří power forward Holsey, který se jeví velmi dobře - i když nemá moc týmové pojetí, dokáže se prosazovat a skórovat. Pokud ho dokážeme eliminovat, bude se nám lépe dýchat. Silnou individualitou je také rozehrávač Newkirk a asi největší osobností týmu je zkušený Petr Bohačík, který soupeře trápí doskokem a v poháru se proti nám prosazoval i bodově. Z našeho pohledu bude klíčové, abychom zlepšili doskok pod oběma koši a také komunikaci v obraně, protože občas jsme nechávali ostravským hráčům až příliš mnoho prostoru.“