22.0

#15
8.0

Překvapení na Folimance!

Velmi nečekanou třetí porážku v řadě si připsali hráči Opavy, když před téměř tisícovkou diváků a velmi hlasitou kulisou podlehli na Folimance pražskému USK 88-58. Svěřenci trenéra Repeši naopak přerušili nepříjemnou šňůru tří proher ze čtyř zápasů. Slezané působili v úvodu zápasu ospale a hned na startu inkasovali šňůru 11-3, která pomohla domácím do sedla. Pak začal úřadovat elitní ligový střelec Jakub Šiřina, ani jeho deset bodů v úvodním období nezabránilo dvouciferné ztrátě Opavy.

Vedení USK narostlo až na patnáct bodů, než se hosté znovu „zmátořili“ a dotáhli se na šest bodů. To však byla labutí píseň svěřenců trenéra Czudka. Těm soupeř utekl ještě do přestávky zpět na dvouciferný rozdíl a po přestávce přišla definitivní zkáza, když Sovy ovládly třetí čtvrtinu 22-7 zasadily soupeři konečnou ránu. V závěru už se zápas jen dohrával.

Nejlepším střelcem poražených a zároveň jediným dvouciferným byl s 19 body Šiřina, USK táhl Appleby s 21 body, sekundoval mu se 16 body a sedmi doskoky Stevanovič.

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Dnes byl na palubovce jen jeden tým, a to USK Praha. My jsme plynule navázali na výkon z Ústí nad Labem. V prvním poločase nás držel Kuba Šiřina v nějakém kontaktu 10 bodů, ale už v prvním poločase jsme měli 10 ztrát a oni 10 útočných doskoků. Nevím, co některým hráčům běhá v hlavě, ale basketbal to není. Soupeř dával těžké střely, ale když tomu jdete naproti, bývá to tak, že se zvedne celý tým. My už jsme neměli v druhém poločase co nabídnout. Pozitivum vidím, že si minuty vzaly mladí hráči obou týmů. To je vždy dobře pro basket. Spoustu věcí se mi tam nelíbilo, ale to není můj problém, ale problém jiných a samozřejmě ty věci neovlivnily ten zápas. USK byl dominantní, lepší a zaslouženě vyhrál.“

Dino Repeša (trenér USK Praha): „Hráli jsme proti těžšímu soupeři, než v Opavě. Bylo to stejné utkání jako s Ústím. Rozdíl byl v tom, že když jsme vedli o 17, nepřestali jsme hrát. Doufám, že jsme se z toho poučili. Respektovali jsme od začátku hru soupeře a byli koncentrovaní a tohle je výsledek. Opakuji, že my nejsme tým, kterému stačí hrát 25 minut. My musíme hrát celý zápas.“

První vzájemné utkání: 68-92

USK počítá už 3 porážky ze 4 posledních utkání, a to musí být ještě rád za nečekaný domácí sestřel Hanáků. Na Slezany nenarazí v nejlepší situaci, neboť soupeř bude chtít zaplašit pachuť z už dvou porážek v řadě, což je pro zatím téměř neprohrávající tým novum. Na pražské Folimance se zřejmě nebude hrát na body bohaté utkání, díky řadě studentů z Opavy a okolí lze naopak čekat velmi bohatou fanouškovskou kulisu.

Sovy musí posledních 3 výher trpce litovat, neboť utkání v Brně, v Hradci i doma s Ústím byla z kategorie velmi hratelných i vyhratelných. Proto teď tým musí zkusit překvapit v duelu, kde je favoritem soupeř. Tomu by musela zásadně vynechat trojková palba, aby domácí měli šanci jej překonat.

Jan Pospíšil (asistent USK Praha): „Opava vlastně kromě Ústí, kde padla na konci roku, nepoznala přemožitele. Klobouk dolů, ukazuje to na její neuvěřitelnou vnitřní sílu. Ano, prohrála teď s Nymburkem, ale nemyslím si, že je nějak v útlumu. Letos si počíná suverénně a navázala na úspěšnou předminulou sezonu. Musíme se vyvarovat chyb, jako tomu bylo v Opavě, a nedovolit jí u nás, aby se rozstřílela.“

Atrakce utkání: poločasová soutěž o zapůjčení Hyundai Tucson na prodloužený víkend, vystoupení WildCheerleaders.