11.0

#11
3.0

Pandy popravily Opavu o 27!

Nebývalým debaklem na ústecké palubovce (93-66) skončil pro Opavu (bez Kvapila) poslední předvánoční duel Kooperativa NBL. Zápas přišel o jakoukoli zápletku v okamžiku, kdy se hosté dokázali po 15 minutách probít čtyřmi slepenými trojkami z 31-13 na 32-27. Pak totiž udeřil trojkou po útočném doskoku domácí veterán Houška, Pecka se trefil rovněž po útočném doskoku a poté i z trojky, Svejcar navázal dunkem z brejku a Brown čtyřmi trestnými hody, načež Čampara už dával na 48-28. Žádnou změnu nepřinesl ani úvod druhé půle, kdy na útočném doskoku dál agresivní SLUNETA nedala soupeři ani nejmenší šanci na návrat a naopak své vedení vysunula až nad 30 bodů!

Bilancí 9-6 už v tabulce dorovnala čtvrtou Beksu.

Domácí, kteří Opavě způsobili teprve druhou porážku sezony a ukončili její sérii 9 výher, byli v laufu od samého začátku, kdy je třemi zisky a 7 body nakopl do trháku 12-2 nečekaný muž – mladý křídelník David. Matná Opava, za niž do půle vůbec neskóroval ligový top střelec Šiřina, ztrácela míče jako na běžícím pásu (7 za první čtvrtinu), navíc byla už za prvních 10 minut podrcena 6 trojkami a 5 útočnými doskoky domácích, takže kouč hostů Czudek měl už po sedmi minutách vybrané oba prvopoločasové timeouty. Snadnými kombinacemi až pod koš pronikající Pandy vyhrály první dějství 28-13 a v kulise téměř tisícovky fanoušků se zadrhly jen po získání 18bodového náskoku 31-13.

Stínem velkého vítězství však pro domácí bylo zranění Davida, který odkulhal ze hřiště v závěru první půle po faulu tělem opavského křídelníka Zbránka.

SLUNETA měla pět dvojciferných střelců – Svejcara (18), Pecku (16+11 doskoků), Šotnara (14+8 asistencí), Houšku (14+8 doskoků) a Browna (10). Z týmu Opavy byli nejméně na 10 bodech Klečka (13), Bujnoch (12), Gniadek (11) a Švandrlík (10). Domácím patřily body zpod koše (36-22), šestky (20-7), doskoky (43-31) i body z druhých šancí (20-9) a také méně ztráceli (12-20).

11 20 31 3 15 5 20 18 25 5 50 66

Potenciální magnet 15. kola může rozbouřit ligové vody v neděli večer. SLUNETA zvítězila v pěti ze sedmi posledních utkáních, druzí Slezané jsou neporazitelní už devět zápasů a stále si drží fantastickou obranu, jež je jen o píď propustnější (72,6 bodu) než v úvodu sezony. Opavě také až před týdnem proti Děčínu skončila série 8 zápasů s dvojciferným počtem trojek. Jejím limitem by však mohla být zranění, neboť zápas Alpe Adria Cupu v týdnu nehráli Dragoun, Kvapil a Bujnoch a samotném zápase došlo ke zranění Slavíka. První utkání v Opavě jasně ovládli domácí rozdílem 24 bodů.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „K celku Opavy není třeba moc dodávat. Otázky pro tuto sezonu jsou pouze dvě. Kam Opavu posunula loňská účast v Lize mistrů a jak se vypořádá tým s odchodem Radovana Kouřila. Je možná brzy na odpovědi, nicméně výsledky prvních kol leccos naznačily. A myslím, že bilance 13-1 dává jasné odpovědi na obě otázky. Nejen že Opava v prvních 14 kláních podlehla pouze Nymburku, ale i její skore posílá jasný vzkaz. Jsem rád, že právě před Vánocemi na domácí palubovce můžeme poměřit síly s tímto soupeřem. Nečeká nás snadné utkání, ale věřím, že kvalitní výkon všech hráčů a výhoda domácího prostředí může vyústit ve výhru.“

Martin David (křídlo SLUNETA Ústí): „Opava hraje letos velmi dobře, tým zůstal vesměs pohromadě a je to znát. My musíme podat stoprocentní výkon na obranné polovině, a pokud se to povede, chytíme se i v útoku.“

Lukáš Bukovjan (rozehrávač BK Opava): „My nesmíme jet do Ústí s tím, že už se blíží Vánoce. Musíme se dobře soustředit, ta cesta je dlouhá, takže se na to musíme připravit v hlavách. Po té cestě budou asi zpočátku těžší nohy, takže je třeba se pořádně rozcvičit. My chceme ukončit letošní rok vítězstvím a pro to tam pojedeme.“