2.0

#6
5.0

Vendeta oživlého Brna

Stačily jen čtyři dny a všechno je jinak. Nový estonský křídelník Brna Kirves se v lize velmi rychle zorientoval a v Hradci mmcité1 táhl 19 body a 9 doskoky za odplatou za středeční domácí porážku právě od Sokolů. Poslední celek tabulky se tak po šesti porážkách vzepjal ke čtvrtému úspěchu sezony a po zřejmě plodném posílení se ještě chystá zamíchat kartami v A2, kde ještě zůstává ve hře 11 zápasů.

Hosté (dál bez Heřmana) byli díky Kirvesovi s Nehybou v čele už od první čtvrtiny, pak se do střeleckého mixu přidal i neomylný šetkař (15/15) a top skórer utkání Roby (24) a po 14 minutách jeho tým vedl už o deset, když domácí (bez Pekárka) se přes své ztráty nemohli dostat blíž (navíc Barač a Peda Stamenkovič měli už do půle po 3 faulech). Ve třetím dějství Brno vedlo až o 14, když pokaždé mělo odpověď na jakýkoli kontr Hradce. Ten se přesto v posledních pěti minutách z -13 dostal koši Sedmáka se Stamenkovičem na 73-75, na což ale hosté zareagovali čtyřmi šestkami. Sedmák pak ještě trojkou snížil na 76-79, ale dvojka Kirvese nemnoho sekund do konce už dala Brnu klid.

Ke triumfu 76-85 jej vedle Robyho (6 asistencí) s Kirvesem dotlačili i Krakovič (14+8 doskoků) a Nehyba (11). Za domácí se činili Lošonský (16), Sedmák (14), Barač a Stamenkovič (po 13). Klíčovou statistikou utkání byly trestné hody (15/14 - 30/26).

Absence Brna: zřejmě dále power forward Heřman

Los tomu chtěl, že oba soupeři se utkají dvakrát po sobě. A soudě podle souboje v Brně, kde uspěl Hradec rozdílem 16 bodů, by Sokoli měli mít k vítězství blíž. Jejich zlepšená obrana i efektivní útok je nyní větší hrozbou než v dřívějších utkáních. Brno se navíc potýká s rozehrou, jeho útok nemá takovou sílu a také nabírá hodně ztrát, byť třikrát v řadě dvojciferné trojky týmu dávají určitou naději. Domácí prostředí ovšem hovoří jasně pro Hradec.

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Do zápasu jdeme určitě s cílem zvítězit. V minulém utkání proti Brnu jsme výborně bránili, díky čemuž jsme se poté i lehčeji prosazovali na útočné polovině. Věřím, že kluci navážou na výkony z minulých dvou zápasů a půjdou si směle pro vítězství. Navíc budeme mít výhodu domácího prostředí, kde fanoušci určitě opět zařídí skvělou atmosféru.“

Lubomír Růžička (trenér mmcité1 Bakset Brno): „Musíme se poučit z chyb a lépe bránit. Jedině při zastavení individuálních schopností hradeckých hráčů máme šanci na úspěch.“

Jakub Jokl (centr mmcité1 Basket Brno): „Musíme se poučit ze středečního zápasu a v Hradci nechat na hřišti úplně všechno. Soupeř má zkušený tým, proto bude cestou k úspěchu především zlepšená obrana jeho klíčových hráčů a rychlý protiútok.“