24.0

#17
12.0

Velká druhá půle Sokolů

Královští sokoli (bez Pekárka) se opět o maličký kousek posunuli k metě znamenající pro ně nebývalý úspěch – k předkolu play-off. Na domácí půdě po skvělé druhé půli (51-23) zvítězili nad Novou hutí 92-72 a vyrovnali se svému soupeři na 9. místě na pěti výhrách, navíc s ním mají nyní bilanci 2-0. Ve svém dosud nejlepším duelu se o to hlavní měrou přičinil nový srbský křídelník Nemanja Barač, který zařídil 23 bodů a 8 doskoků, trojky měl 8/4 a šestky 11/9 ze šesti získaných faulů. Řádili i jeho krajané Tresač (22, trojky 6/4) se Stamenkovičem (15+12 asistencí), cizineckou divizi nemálo podpořili i slovenští chasníci Lošonský (12) se Sedmákem (11).

Hostům nepomohlo ani 21 bodů Newkirka (8 ztrát), 16 bodů a 12 doskoků Petra Bohačík či tucet bodů Callowaye. Kingspan byl jasně lepší z trojek (28/11 – 13/4) a ve ztrátách (14-24), jež Ostravě zlomily vaz, a málo platný jí tak byl lepší doskok či body z protiútoků (10-21).

Přesto to byla Nová huť, která díky lépe zvládnutému závěru první půle odskočila při záplavě hradeckých ztrát z 34-35 až na 34-47. Do poločasu vládla díky 17 bodům Newkirka, 18 trefeným šestkám, produktivnějším brejkům (2-15) i doskokům (12-22). Jenže nabytého pokladu si nevážila a domácí velkolepou třetí čtvrtinou (26-11) zápas rozhodli. Těžili tu ze šesti ztrát soupeře, sázeli trojky a ve čtvrtém dějství NH dorazili.

Absence Hradce: křídlo Pekárek (kotník)

Absence Ostravy: otazník je nad startem Petra Bohačíka, který před týdnem nehrál

První vzájemný zápas této sezony: 98-89

Hradec nezažívá dobré období, při třech z posledních pěti porážek inkasoval stovku a ještě přišel o křídelníka Pekárka. Na druhé straně právě Novou huť dokázal skolit venku. Soupeř se nicméně v posledních dnech zvedá, posílil jej nový forward Calloway a tým po lupu v Brně a domácím složení oslabených Hanáků (bez Douglase a Palyzy) poprvé v sezoně navázal dvě výhry za sebou. To z Ostravy rázem učinilo pro Sokoly nebezpečný tým, který má navíc ve svém středu top skórera soutěže Newkirka.

Lubomír Peterka (kouč Kingspan Hradec Králové): „Ostrava je tým, který má své kvality a ve svém kádru velice šikovné hráče. V minulém kole dokázala zdolat Olomoucko. My však na své straně budeme mít výhodu domácího prostředí, kde jsme silným týmem. Do utkání jdeme určitě s cílem urvat vítězství. Věřím, že kluci podají skvělý výkon a budeme lepším týmem.“