2.0

#0
3.0

Nichols zařídil druhou výhru nad seslabenou Beksou

Pardubice po facce, utržené v kompetním složení v prvním duelu, v druhém souboji v Ústí zejména v obraně a na doskoku povstaly, ale bez Šafarčíka a od konce poločasu i bez další zraněné opory Chatmana (musel odstoupit po nešťastném pádu po podklouznutí při naskakování k zakončení) ztratily příliš palebné síly a bez svých dvou top skórerů zodpovědných za v průměru 31 bodů padly na severu i podruhé (78-68), když tentokrát už Pandám naplno zapnul ligový top bodonoš Nichols, který v kulise 1310 fanoušků vysázel 29 bodů.

Beksa měla lepších prvních 11 minut, kdy po čtyřech trojkách vedla 21-26. Jenže pak se její útok na zbytek poločasu zcela odpojil a po už jen třech bodech a celkem 12 ztrátách (domácí 4) byla v půli zpět 37-29. Ve třetí čtvrtině domácí (nadále bez Váni) náskok v podobné výši udrželi a od konce třetí části se o vše důležité postarali Autrey s Nicholsem, který byl nezastavitelný i při hře do pardubické zóny. Beksa se už pak nedostala k ohrožení náskoku SLUNETY.

Tu vedle Nicholse sytili i Martin a Rowan (po 12). KVIS dvojciferně drželi Škifič (12+7 doskoků), Potoček (12) a Vyoral (11+7 doskoků). Z pole lepší domácí (v procentech 45-34) měli víc zpod koše (40-24) a z brejků (12-2), navíc méně ztráceli (6-19), díky čemuž přežili obří manko na doskoku (27-50, útočné 5-19, body z nich 8-13).

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„Cíl splněn, uhájili jsme domácí palubovku, připsali jsme si druhé vítězství. Dnes to bylo určitě těžší než včera, chyběla nám malinko energie, ale ve finále jsme si to vybojovali ve druhém poločase. Rozhodla širší rotace. Jedeme do Pardubic se zdviženou hlavou, protože víme, že jakékoli vítězství tam nás může posunout k postupu v této sérii.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice): „Gratuluji Ústí k druhé výhře, dnes to byl z naší strany úplně jiný příběh, hráli jsme s velkou energií a přeskákali jsme domácí na doskoku 50-27, a to je jenom výsledek naší energie, s kterou jsme do toho šli, nic jiného. My jsme bohužel ztratili dalšího hráče ze základní rotace, ale je to, jak to je, my to nevzdáváme, hrajeme teď dvakrát doma.”

Adam Lukeš (křídlo BK KVIS Pardubice): „Myslím, že dnes jsme hráli lépe než včera. Řekli jsme si nějaké věci, které jsme plnili, ale náš soupeř má skvěle vybavené individuality, které jsme nedokázali zastavit.”

Lamb Autrey (rozehrávač SLUNETA Ústí): „Věděli jsme, že dnešek bude hodně těžký, ale zvládli jsme to. Nebyl to z naší strany perfektní výkon, ale naštěstí jsme to urvali a nyní se těšíme na další dva zápasy v sobotu a neděli.”

křídlo Váňa (po operaci achilovky)

Absence Pardubic: guard Šafarčík (zranění z prvního utkání, start nejistý)

Kurzy Chance na výhru: 1,24 - 4,49

Pro Beksu první duel série nemohl dopadnout hůř. Byla spláchnuta dvacetibodovým rozdílem, aniž soupeř potřeboval forsáž od svého top skórera Nicholse. Byla neproduktivní ve ztrátovém útoku a nestíhala ani v obraně, kde ji nečekanou spoustou bodů zasypaly české podkošové Pandy, které do půle utrhly skore, a k tomu hosté přišli i o klíčového guarda Šafarčíka, který odehrál jen 19 minut se sedmi body. Jeho start je pro druhý duel nejistý a je jasné, že bez něj by pardubický tým měl ještě zásadnější potíže v ofenzivě.

SLUNETA nemusí vlastně nic měnit, z prvního utkání dostala možná i víc, než čekala, a potřebuje tak zopakovat kvalitu z úterka v útoku i obraně. Pokud se opět výrazně prosadí lavička a tým získá dost bodů zpod koše a šestek, bude mít Beksa velký problém.

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Čeká nás znovu důležité utkání, protože pro Pardubice by samozřejmě bylo velkým vítězstvím, kdyby si domů přivezly jednu výhru. Vstupovat do druhého zápasu se nám bude mnohem lépe, jelikož víme, že na Pardubice ty zbraně máme.”

David Pekárek (křídlo BK KVIS Pardubice): „V prvním poločase prvního utkání jsme měli problém hlavně v obraně. Nebyli jsme schopni zastavit rychlý protiútok Ústí. A náš útok? Ten byl špatný celou dobu, možná kromě začátku, kdy jsme se s domácími drželi. Bohužel jsme nebyli schopni se trefit. Otevřené střely jsme měli, ale neproměňovali jsme je, 64 bodů nám zápas play-off určitě nevyhraje. Věřím, že ve druhém utkání se dokážeme v útoku lépe prosadit, ale zlepšit musíme i naši vlastní obranu. Prohráli jsme pouze jeden zápas, nic zásadního se neděje. Od Ústí se očekává, že vyhraje oba dva domácí zápasy. My se ve středu budeme snažit urvat vítězství, ale k tomu potřebujeme začít hned od první minuty s jinou energií. A jak už jsem řekl, začíná to od obrany. Pokud se chytíme v obraně, tak bude i útok.”