Novinky

Rozhovory

Dějiny? Ne! Motivují nás loňské predikce

S JANEM ŠTĚRBOU Když pražský USK před dvaceti lety naposledy postoupil do ligového semifinále a nakonec dobyl i svůj dosud poslední titul, on ve svých pěti teprve vysedával na pískovišti. A svět bezedných košů mu neříkal vůbec nic. Po 40 minutách zítřejší rozhodné čtvrtfinálové bitvy v Brně už ale může být u toho, až Sovy budou ”přepisovat dějiny”. Nejde ale říct, že by právě tohle vědomí Jana Štěrbu nějak extra vzrušovalo.

Evropské poháry

Máme tým na triumf v Lize mistrů

UDÁLOST Už ve středu ve 20:30 (vysílá Nova Sport 1) nadejde pro hráče ERA Basketball Nymburk den D a hodina H této sezony. Ve čtvrtfinále Final-8 Ligy mistrů, kam se probojovali druhý rok v řadě, narazí v Nižném Novgorodu na Karsiyaku, aktuálně třetí celek turecké ligy. V případě postupu by dosáhli na největší úspěch v dějinách klubu, který by překonal dvě čtvrtfinále EuroCupu (2010, 2012), čtvrtfinále VTB ligy proti CSKA Moskva i loňské čtvrtfinále Ligy mistrů.

Rozhovory

Jen ať mě Sovy lákají!

S VIKTOREM PŮLPÁNEM A VIDEEM Dva a půl zápasu nebyl jeho otisk ve hře téměř znát. Alespoň ten statistický. A to je v play-off v případě prvního rozehrávače pro útok jeho týmu dost závažná potíž. Po pouhých 14 odehraných minutách v prohospodařeném Duelu 3, kde celek v poslední čtvrtině ztratil desetibodové vedení, si ale Viktor Půlpán řekl dost.

Rozhovory

Staral se o nás jako o syny. Díky!

S ROMANEM MARKEM Je to už pár dní, co svitavští Tuři oznámili své odstoupení z pelotonu Kooperativa NBL, a to z ekonomických důvodů. Tento krok ale také znamená, že řada členů týmu bude v nejbližších dnech a týdnech řešit svou ligovou budoucnost. I když možná k tomu přistoupili už dříve, neboť indicie vedoucí k nedávnému rozhodnutí klubu probleskovaly již během sezony.