Novinky

Odvrátí Opava před kamerami konec sezony?

Proti konci sezony bude dnes od 15:50 bojovat na domácím kurtu BK Opava ve druhém utkání série o bronz. Naopak hosty z Prostějova může za vedení 1-0 pouhých 40 minut dělit od dalšího cenného kovu v jejich utěšené sbírce. To, jak vše ve žluté slezské bouři dopadne, můžete sledovat od 15:50 na ČT Sport.

Welsch o taktických fíglech Děčína a V-genech

"Když vidím Tomáše střílet, vzpomenu si na Vláďův styl takové té useknuté ruky. Byla to ale opakovačka, co se nemýlila," začne vyprávět Jiří Welsch a pokouší se při tom napodobit nenapodobitelný styl vicemistra Evropy z pětaosmdesátého Vladimíra Vyorala. Na ligové palubovce jej zažil jako 38letého spoluhráče ve Spartě, když se ještě jako teenager chystal na své dvanáctileté putování po Slovinsku, USA, Španělsku a Belgii.

Stria: Chtěli jsme vyhrát. A vyprodat i zimák!

Small forward Luboš Stria byl ve finálovém Duelu 1 jedním z pouhých sedmi vytíženějších Válečníků. Když si mistr pohlídal jeho střelbu, a dovolil mu jen 5 bodů, vypracoval se na třetího nejužitečnějšího hráče týmu především 8 asistencemi. Po fušce 34 minut hovořil s NBL.cz o horší variantě porážky i víře ve schopnost hrát v Nymburce až do vyrovnané koncovky.

V show Finále 1 se Děčín vrátil o 4 roky zpět

Jakoby se čas vrátil o čtyři roky zpátky. Na start semifinálové série mezi stejnými týmy. Děčín tehdy mohl způsobit na nymburské palubovce prvotřídní senzaci. Jenže Hatcher s Pavlem Houškou minuli v samém závěru čtvrté čtvrtiny Střelu slávy, jež by hostům přinesla šokující triumf a nedala obhájcům šanci ukořistit zápas v prodloužení. Rok se sešel s rokem a Válečníci stáli před malým deja vu!

Švrdlík a Marko čarovali, rozhodla až 4. část

Na česko-slovenských křídlech Kamila Švrdlíka a Romana Marko doplachtili prostějovští Orli k drtivému vítězství ve vstupním duelu série o bronz. Opavu zejména díky náporu v poslední čtvrtině doma rozložili 94-64 a v pátek ve žlutém slezském pekle už mohou přidat do své bohaté ligové sbírky další cenný kov.

Minuty od Euroligy, zlato, temno a - lídr Děčína

Jen on z celého týmu už dokázal skórovat ve Finále NBL. Stalo se v sezoně 2011/12, kdy mu bylo pouhých 19, a hrál za našlapaný Nymburk. Jenže po prvním ligovém zlatu následovala hluchá sezona, zpola strávená v Kolíně. Až poté přišlo zlomové rozhodnutí. A vyslyšené druhé volání kouče Děčína Pavla Budínského. Ten pomohl motorku Tomáše Vyorala nejdřív našlápnout, že mohla vyrazit aspoň na dálnici. Uprostřed letošního play-off už pak jezdila MotoGP a ve finále bude naháněna celou tlupou do černé odděných "Hells Angels" z Nymburka. Je to skutečně až senzační přerod stále ještě mladíka, který je dosavadním "Mužem play-off 2015".

Čas Finále: 13 minut zkušeností vs. Dominátoři

13 minut. Ano, 13 minut dosud ve svých kariérách odehráli ve finálových sériích NBL všichni hráči Děčína dohromady. Ten titěrný hrací čas si mezi sebe rozdělili dva borci, kteří patří ke služebně vůbec nejmladším Válečníkům a kteří už zároveň mají v kapse jednu zlatou ligovou medaili. Těch pár minut si totiž vysloužili v minulých letech v nymburském dresu. Tip na jména? Pokud se dáte poddat, tím prvním je power forward Jiří Jelínek, jenž v červenobílých barvách odehrál 8 duelů v sezoně 2007/08, včetně 3 minut bez vstřeleného bodu ve druhém finálovém utkání proti Novému Jičínu. Druhým mužem pak je rozehrávač Tomáš Vyoral, který v ročníku 2011/12 zasáhl do 40 ligových utkání s průměrem 10 minut a ve finále s Prostějovem na něj ve třech bitvách zbylo 5, 2 a 3 minuty se celkovými 2 body.

Marko a Šiřina: Co rozhodne sérii o bronz?

Atraktivní moravská série o třetí místo v Kooperativa NBL vypukne v úterý úderem 18. hodiny na prostějovské palubovce, kde domácí Orli vyzvou opavské obhájce bronzu. Start série hrané na dvě vítězství vysílá live Slovak Sport TV2 a TVCOM.cz Co všechno souboj vyřazených semifinalistů rozhodne a ovlivní?

Od pondělí se začíná pěchovat hokejový stadion!

Už v pondělí (11. května) úderem poledne začne BK Děčín prodávat vstupenky na největší zápas své 70leté historie - domácí duel finálové série Kooperativa NBL. Válečníci se v něm v pondělí 18. května od 18 hodin utkají s Nymburkem na děčínském zimním stadionu s kapacitou 5000 osob. A klub chce hlediště zaplnit maximálním možným způsobem.

Brno po 55 doskocích udrželo příslušnost k NBL

Neuvěřitelných 55 doskoků si připsalo Mmcité Brno v barážovém utkání o jedno zbývající místo v příštím ročníku Kooperativa NBL. Zejména díky tomu duel s prvoligovým Hradcem Králové ovládlo na domácí půdě 83-63 a zajistilo si příslušnost k elitě i pro následující sezonu. Z 21 útočných doskoků vytěžilo 19 bodů z druhých šancí, zpod koše hosty přerálo 40-18 a celkem vyslalo 79 pokusů z pole. To bylo o 16 víc než soupeř, který na straně větších plusů nabídl jen bilanci šestek 35/26 a individuální výkon Martina Peterky.