Vyhledávaní

V řeži s krví a vyloučeními triumfuje Děčín!

ECHO ZÁPASU 2 SEMIFINÁLE Znělo to až chvástavě, když už po prvním ztraceném utkání semifinálové série Válečníci hlásili, že ho měli vyhrát a ve druhém duelu už svitavskou palubovku vyloupí. Svému slovu však dostáli a na základnu se vracejí s bilancí 1-1 po nebývalé 95bodové kanonádě (84-95) s dokonalými trojkami 20/12 a především za generálského vedení Lamba Autreyho, který se mnoho neohřál na střídačce a hlavně už během první půle převzal i rozehrávačskou taktovku.

Před večerní schůzkou Tura s legendou

S ŽANEM TABAKEM VE SVITAVÁCH Před setměním na hlavním svitavském náměstí zastavilo auto. Jeho řidič vystoupil a zamířil do restaurace, kde už na něj čekala vzácná návštěva, jež jen pár desítek minut předtím dokončila vizitu jeho vystoupení v semifinálové bitvě Kooperativa NBL. Nestává se každému hráči v české lize, že by za ním osobně dorazil vítěz Euroligy i NBA a také přímý aktér finále ikonického turnaje na barcelonské olympiádě. Dvaatřicetiletému slovenskému rozehrávači Romanu Markovi se ale včera večer této výsady dostalo. Hned po utkání měl důležitou schůzku s novým koučem slovenské reprezentace Žanem Tabakem, který do východočeského města přicestoval, aby playmakera přesvědčil k návratu do národního týmu.

Fakt stačí o trochu. A povezeme výhru!

S ONDŘEJEM ŠIŠKOU Ten rozdíl v obou prohlášeních dělal stovky, ne-li tisíce kilojoulů. Zatímco kouč Válečníků Tomáš Grepl na tiskové konferenci po první semifinálové bitvě ve Svitavách přiznával chybějící energii ve druhé půli a těžké nohy po sedmizápasovém čtvrtfinále, zhruba ve stejnou dobu jeho playmaker Ondřej Šiška na hrací ploše bez váhání vypálil:

Takový tlak jsem s Ústím nezažil ani z poloviny!

S TUŘÍM LÍDREM ROMANEM MARKEM Byl hlavní štvanou zvěří první semifinálové bitvy. Stála proti němu velká, odhodlaná a svalnatá přesila spousty Válečníků. A i když divoký první poločas, kde se jeho Tuři museli doma vykopat z osmibodového minusu, sám ustál na 8 bodech a 4 asistencích bez jediné ztráty, byl po zápase Roman Marko nucen přiznat:

Šach dal Válečník, mat patřil Turovi!

ECHO SEMIFINÁLE 1 V TEXTU A VIDEU Velkou část první půle zaskočení Tuři, na něž kouč Válečníků Grepl házel jednu taktickou variaci za druhou, přece jen díky domácímu prostředí udrželi hlavy nad vodou a po vyrovnaném poločase na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny utrhli šňůrou 13-0 první zápas semifinále, jehož zejména poslední čtvrtina byla rozbita spoustou faulových hvizdů. Ty ztěžka vydýchávali tu hráči jednoho, tu druhého týmu a namnoze také fanoušci v solidně zaplněném svitavském hledišti, kde duel sledoval i vítěz NBA a Euroligy a nyní už také kormidelník slovenské reprezentace Žan Tabak. Ten přijel přesvědčit k návratu do národního týmu místního kapitána Romana Marka.

Trenér to říkat nemusel. Máme na první medaili!

SE ŠIMONEM PURŠLEM Velká repríza loňské série s Děčínem dělí svitavské Tury od historicky první klubové medaile v Kooperativa NBL. A to je informace, kterou počínaje dneškem, kdy v 18 hodin na domácí půdě vtrhnou do semifinálových bojů, nemusí kouč Lubomír Růžička nejspíš zdůrazňovat ani zahraničním oporám týmu.

Ježek před semifinále: Nechtěl bych s námi hrát

PŘED ZÁPASEM 1 SEMIFINÁLE V přímém přenosu ČT Sport v pondělí od 18 hodin odstartuje ve Svitavách velmi atraktivní semifinálová série na 4 výhry, na jejímž konci budou buď přepisovat dějiny prvním postupem do finále i první ligovou medailí svitavští Tuři, nebo čtvrtým postupem do finále za posledních pět sezon potvrdí pozici druhého nejlepšího týmu NBL poslední pětiletky děčínští Válečníci, pro něž bude semifinále velkou odvetou za loňské neúspěšné čtvrtfinále právě proti Východočechům.

Super poklona: "Fanoušci klíčovým hráčem série"

S FILIPEM ZBRÁNKEM V pořadí 61. soutěžním zápasem skončila ve čtvrtek mimořádně těžká sezona obhájců stříbrných ligových medailí, týmu BK Opava. A skončila zklamáním z až šestého místa. Ve ztichlé šatně v útrobách slavícího děčínského stánku tak nebylo po sedmém rozhodujícím čtvrtfinále nikomu příliš do řeči.

Ten, co mluví až moc: Co víc? Snad jen finále

S JAKUBEM KRAKOVIČEM Ač měl jako nejvyšší hráč týmu jen jediný doskok, v rozhodujícím sedmém zápase odehrál celkově své nejlepší představení čtvrtfinálové série a 13 body, třemi asistencemi i dvěma zisky nemálo přispěl k postupovému vítězství svého Děčína. V kulise 1100 bouřících fanoušků si ho také na domácím kurtu náležitě vychutnal.

MVP Autrey dotlačil Válečníky k postupu!

VIDEOECHO ZÁPASU 7 ČTVRTFINÁLE Jejich střely už něhdy ani nedolétaly ke koši, zněly i klaksony oznamující vypršení limitu na zakončení útoku a Slezané už věděli, že i jejich sezoně zvoní hrana. Byť ještě tři minuty do konce kapitán Šiřina trojkou stáhl manko na deset, týmová řeč těla už nejevila známky skutečného odporu. Naopak domácí Válečníci vypadali, jako by sotva vyšli ze šaten na začátek zápasu. Nabíjeni hromovým skandováním napěchovaného hlediště, kde se sedělo i na schodech, znovu a znovu atakovali opavský koš a mnohdy už nebráněni ze seběhů nebo po snadných kombinacích skórovali. I počtvrté ve čtvrtfinálové sérii udrželi domácí kurt a dlouho nervní sedmý zápas nakonec dovedli k jednoznačnému postupovému výsledku 79-62 - především ovládnutím druhé půle v poměru 41-23.